Перехід на Windows 8

Як мені пам’ятається – перехід на свіжу або оновлену операційну систему, був досить таки хвилюючим заходом. У таких випадках, якщо користувач не зробив певних дій, то він може безповоротно втратити всі файли знаходяться на його комп’ютері або ноутбуці. Зовсім не важливо, чи робите ви оновлення операційної системи або захотіли зробити чисту, нульову установку і подивитися, що вдає із себеопераційна система Windows 8,, вам все-таки слід захистити свій ПК, від непередбачувані ситуацій. Дотримуйтеся моїх рекомендацій, які я підготував для всіх користувачів і ви зможете уникнути багатьох помилок.

Операційна система Windows 8 – Збираємо інформацію!

Перед самим початком установки операційної системи Windows 8, я рекомендую вам переконатися, що дана система підходить під конфігурацію вашого комп’ютера. Для цього, вам потрібно дізнатися параметри вашого заліза, а саме: частота процесора, обсяг оперативної пам’яті і жорсткого диска, модель відео і аудіо карти. Ось вимоги, які задовольняють виробників системи Windows 8:
1. Процесор – 1Гіга герц
2. Відеокарта з підтримкою DirectX версії 9
3. Монітор з роздільною здатністю – 1024 × 768 точок на дюйм
4. Вільне місце на диску -16 Гб для 32-розрядної і 20 Гб для 64-розрядної системи.
5. Оперативна пам’ять – 1 Гб для 32-розрядної і 2Гб для 64-розрядної системи.
Не забудьте перевірити версію Windows. Про те, як дізнатися, яка версія Windows встановлена, можна дізнатися з цієї статті. Якщо на вашому комп’ютері або ноутбуці встановлена ​​операційна система Windows 7 або Vista, то перехід на Windows 8 з’явиться для вас і вашого ПК – не складною операцією.
Для того, щоб дізнатися чи сумісні ваші периферійні пристрої та програмна частина з операційною системою Windows 8, слід виконати наступні дії. Підключіться до мережі Інтернет та пройдіть за адресою https: //? Rlu.? Ru /? Dj4, це сторінка, на якій ви можете перевірити сумісність пристроїв вашого комп’ютера до вимог операційної системи Windows 8. На даній сторінці, вам потрібно буде ввести назви і модель всіх периферійних пристроїв (миша, клавіатура, модем, принтер і так далі). Якщо пристрої, які встановлені на вашому ПК не працюють в серед нової операційної системи, то ви зможете на цій же сторінці знайти посилання для скачування потрібних драйверів. Для того, щоб побачити повний перелік пристроїв встановлених на комп’ютері, вам слід перейти в «диспетчер пристроїв». Якщо у вас встановлена ​​операційна система Windows 7 або Vista, то зайдіть в меню «Пуск», в рядок пошуку введіть «Диспетчер пристроїв» і натисніть клавішу «Enter». У тому випадку, якщо ви користуєтеся операційною системою Windows XP, то зайдіть в меню «Пуск», відшукайте ярлик «Мій комп’ютер» і клацніть на ньому правою клавішею миші або викличте «контекстне меню» на клавіатурі, виберіть рядок «Властивості» і натисніть на вкладку «Обладнання». В даній вкладці ви знайдете кнопку «Диспетчер пристроїв» і перелік всього заліза, встановленого на вашій машині. Не варто робити повну перевірку всього обладнання, вам потрібно тільки знати, що аудіо, відео, мережева карта, а так же монітор, підтримуються операційною системою Windows 8 і працюють коректно.

Вибір версії Windows 8

На даний момент, користувачам стаціонарних комп’ютерів і ноутбуків, доступні чотири версії операційної системи.
1. Операційна система Windows 8
2. Операційна система Windows 8 PRO
3. Операційна система Windows 8 Enterprise
4. Операційна система Windows 8 RT /
Однак, версія системи «Enterprise» є корпоративним варіантом і призначена для ведення бізнесу, а версія «Windows RT», є планшетній версією і згодиться тільки для планшетних комп’ютерів. Користувачам ноутбуків і стаціонарних комп’ютерів підходять тільки інші два варіанти. Професійний варіант операційної системи «Windows 8 PRO», ​​призначений для серйозної використання, так як має ряд переваг і доповнень. До таких функцій можна віднести роботу з віддаленим робочим столом, причому, як в режимі «Хост», так і в режимі «Клієнт». Так само є система шифрування даних – «BitLocker», яка підвищує безпеку вашого комп’ютера. Якщо на вашій машині була встановлена ​​операційна система Windows 7 професійної або максимальної версії, то в такому випадку рекомендується оновити систему до Windows 8, тільки за таких умов, ви збережете всі свої файли в цілості.
У тому випадку, якщо ви не переживаєте за втрачені файли, то ви з легкістю можете зробити чисту установку операційної системи Windows 8. То яку ж схему установки вибрати, чисту з нуля або все-таки провести оновлення Windows 7 на Windows 8? Слід зауважити, що оновлення операційної системи здійснюється набагато простіше і набагато швидше і при цьому зручність, ви зможете зберегти всі свої файли і настройки системи в не займане стані. Однак, при оновленні, ви отримаєте гору не потрібних файлів, які будуть займати вільний простір вашого жорсткого диска. Якщо ви все-таки віддаєте перевагу установки на чистий жорсткий диск, то зробіть резервне копіювання файлів і всіх драйверів пристроїв. Це знадобиться для повноцінної роботи Windows 8, а драйвера від сімки, так само можна оновити. Все, що описується в даній статті, може бути застосовано для обох варіантів установки операційної системи Windows 8, крім тих моментів, де, щось не буде обумовлюватися.

Установка Windows 8

Перед самим початком установки операційної системи, збережіть всі важливі дані на іншому носії, це може бути інший жорсткий диск, флешка або лазерний диск. Я користуюся збереженням даних в сервісі «Яндекс диск», але для повноцінної роботи з даним сервісом, потрібно пошта на Яндексі і установка клієнта на комп’ютері. Далі, вам слід завантажити з Інтернет все драйвера, які потрібні для компонентів вашого комп’ютера. У тому випадку, якщо ви заходили на сторінку оновлення та звірки компонентів і завантажували драйвера, то скопіюйте їх на флешку – вони вам знадобляться. Якщо в центрі сумісності Windows 8, ви не змогли знайти будь-якої драйвер, то пройдіть на офіційний сайт пристрої і скачайте останні драйвера. Тільки при виконанні даних дій слід приступати до установки або оновлення операційної системи.
Як правило, установка Windows 8 може бути виконана двома способами. Ви можете купити віртуальний образ диска з сайту компанії «Microsoft», а потім завантажити його на свій жорсткий диск, зробити запис образу на DVD болванку і почати установку. Так само можна купити версію коробочки операційної системи, але такий варіант, обійдеться вам трохи дорожче.
Якщо ви вважаєте за краще не виходячи з дому, оплатити, скачати і встановити Windows 8, то це можна зробити прямим способом перейшовши за посиланням на офіційний сайт компанії www.windows.com. Якщо ви раніше використовували попередні версії Windows – Seven? Vista або ХР, то на сайті виробника можете придбати нову версію за 1290 гривень. У магазинах-партнерах, можна придбати версію коробочки операційної системи за 2190 гривень, в такому випадку, ви потрапляєте під умови акції від компанії Microsoft. Якщо ж ви придбали новий комп’ютер або ноутбук в періоди з 2 червня, по 31 січня 2013 року і на ПК була встановлена ​​операційна система Windows 7, то ви можете значно заощадити на покупці інсталяційного диска. Для того, щоб потрапити під дану акцію, вам потрібно зайти на сайт www.windowsupgradeoffer.?com і надати дані засвідчують вашу особу і координати магазину в якому вони виконали купівлю комп’ютерної техніки. Якщо вся інформація буде підтверджена і магазин бере участь в даній акції, ви можете отримати Windows 8 за ціною – 469 гривень. На мій погляд, це не поганий бонус!

Визначаємося з збереженням даних

Після того, як ключ введений, вам слід вказати, які налаштування залишити, а які ні. Якщо ви залишите все без зміни і ні чого не оберіть, то в такому випадку попередня операційна система буде повністю видалена, а на її місце встане нова Windows 8 / Напевно все застарілі файли, прямо потрапляють в папку з ім’ям «Windows.old». Дізнатися про те, навіщо потрібна ця папка і чи можна видалити папку Windows.old, можна в одній з наших наступних статей. Якщо ви раніше працювали з системою Windows XP, то перенесіть всі файли в папку «User», інакше все загубите. Ці дії слід виконати в обов’язковому порядку!
Якщо ви робите оновлення операційної системи Windows Vista, то можна зберегти з усіма перенесеними файлами і всі системні настройки. Звичайно абсолютно всі параметри перенести неможливо, але такі настройки, як журнал веб-браузера, налаштування звукової схеми і зображення робочого столу не зашкодить. Якщо проводиться оновлення операційної системи Windows 7, то у вас є можливість перенести не тільки всі свої файли і растассовать їх по потрібних місцях, а й перекинути багато програм і додатки. Однак, як я вже говорив – деякі нюанси не обійдуть вас стороною і зажадають перевстановлення.
Після того, як ви вибрали всі файли і настройки, система установки проведе всі остаточні дії, знову просканує обладнання на сумісність і підтвердить свою готовність. Якщо щось піде не так і програма інсталяції знайде якісь причини, то ви відразу ж про це дізнаєтеся з інформаційного вікна, яке обов’язково з’явиться. У тих випадках, коли можливо вирішити проблему, утиліта видасть всі варіанти.
Все готово? Тоді закриваємо всі вікна і тиснемо кнопку «Встановити». Все, старт дан! Процес установки операційної системи Windows 8, може зайнятості від 15 хвилин, до однієї години, але все залежить від вашого обладнання і встановлюваних компонентів. Після всіх самостійних дій, операційна система Windows 8 зробить остаточну перезавантаження комп’ютера і на екрані з’явиться довгоочікуване вікно вітання і меню налаштувань, які ви виставляєте за своїм бажанням.

Ссылка на основную публикацию