Перенесення групових політик між доменами

У цій статті ми покажемо як можна з мінімальними зусиллями перенести об’єкти групових політик з одного домену в інший. Питання міграції доменних політик виник в рамках однієї із завдань міграції даних і користувачів з одного домену (на базі Windows Server 2008 R2) в новий «чистий» домен на базі Windows Server 2012. Загалом-то, версія доменів і схем принципового значення не має , головне, щоб в обох доменах використовувалася свіжа версія консолі управління груповими політиками (GPMC).

В першу чергу в домені-джерелі створимо копію поточних групових політик за допомогою консолі GPMC. Для цього запустіть консоль gpmc.msc, перейдіть в розділ Group Policy Objects і в контекстному меню виберіть пункт Backup Up All.

Примітка. Резервне копіювання GPO по суті являє собою копіювання в альтернативний каталог вмісту SYSVOL: “% systemroot% \ SYSVOL \ domain \ Policies”

Вкажіть каталог, в який необхідно зберегти резервну копію всіх GPO (в нашому прикладі це S: \ Backup \), короткий опис копії і натисніть кнопку Back Up.

У вікні відображається процес виконання резервного копіювання. Переконаємося, що він виконаний без помилок.

У каталозі з резервною копією повинні з’явиться кілька каталогів, відповідних вмісту доменного каталогу з політиками (\\ domain.ru \ SYSVOL \ domain \ Policies).

Наступний етап – імпорт політик в домен-приймач. Але перш, ніж приступити до переносу, потрібно позбутися в старих політиках про будь-яких згадках або посилань на ресурси вихідного домену (посилання на домен, його об’єкти, SID-и та ін.), Виправивши їх на значення нового домену. Для цього нам знадобиться утиліта Migration Table Editor, яка входить до складу консолі GPMC.

У новому домені відкрийте консоль GPMC, перейдіть на рівень Group Policy Objects. У контекстному меню виберіть пункт Open Migration Table Editor (Утиліту можна запустити вручну, знаходиться вона тут: C: \ Windows \ System32 \mtedit.exe).

У вікні утиліти Migration Table Editor виберіть пункт меню Tools -> Populate from Backup.

Вкажіть шлях до каталогу з резервною копією об’єктів GPO первинного домену. Виберіть список політик, які потрібно обробити (в нашому випадку все) і натисніть ОК.

У відкрилася табличці відобразиться список усіх нестандартних атрибутів групових політик первинного домену. Наше завдання – знайти будь-які згадки старого домену або його ресурсів: UNC шляху, доменні групи і облікові записи, імена ПК і серверів, SID – и і т.д. і замінити їх дані, що відповідають новому домену.

Після того, як вся перевірка буде закінчена, збережіть результати в спеціальний файл з розширенням .migtable (Файл має xml формат). Отже, у нас вийшов -файл відповідай між різними об’єктами і іменами двох доменів.

Що ж, підготовчі операції завершені і ми переходимо безпосередньо до імпорту старих політик в новий домен. Для цього в консолі GPMC створіть новий порожній об’єкт групової політики з ім’ям, аналогічним імені політики в старому домені. Клацніть по ній ПКМ і в меню виберіть пункт Import Settings.

Вкажіть шлях до каталогу з резервною копією політик першого домену і виберіть політику, настройки якої потрібно імпортувати.

У вікні Migrating References виберіть опцію Using this migration table to map them in the destination GPO, і вкажіть шлях до раніше створеного файлу .migtable. Натисніть Next, після чого повинен здійсниться процес імпорту налаштувань старої політики в нову за правилами, зазначеним у файлі міграції.

Таким же способом потрібно перенести всі залишилися політики. Залишилося прив’язати перенесені політики до потрібних OU, попередньо протестувавши їх роботу на тестових користувачів / комп’ютерах.

Ссылка на основную публикацию