Перестав працювати Wi-Fi на ноутбуці: причини і можливі рішення

Власники ноутбуків щодня використовують вбудований Wi-Fi адаптер, щоб підключатися до різних бездротових мереж. Однак, часом, даний модуль починає працювати зі збоями або ж взагалі перестає функціонувати. Погодьтеся, ніхто не хоче залишатися без доступу до Інтернету, так що дійсно потрібно зробити якісь дії для вирішення виниклої ситуації. Якщо Wi-Fi адаптер в вашому ноутбуці з якоїсь причини просто перестав працювати, то ви потрапили в потрібне місце, так як в даній статті ми розповімо вам, які причини могли стояти за цим, а також які можливі рішення можна застосувати, щоб повернути собі доступ до Інтернету.

Що робити, якщо перестав працювати Wi-Fi адаптер на ноутбуці?

Wi-Fi адаптер являє собою вбудований функціонал в абсолютно кожному сучасному ноутбуці. На даний момент, ви просто не зможете знайти якісь моделі ноутбуків, які б поставлялися без Wi-Fi адаптера. Можливо, в якихось древніх монстрів вони і будуть відсутні, але у всіх інших випадках – це обов’язковий модуль в конструкції ноутбука.

Як правило, користувачі розміщують у себе вдома або на роботі Wi-Fi маршрутизатор для створення роздачі бездротової мережі, до якої потім можуть підключатися всі пристрої, що володіють Wi-Fi адаптерами, наприклад, ноутбуки. Однак, з часом – або ж відразу після покупки – власник ноутбука зауважує, що його Wi-Fi більше, по-якоїсь причини, не працює. Що ж могло піти не так? Чому Wi-Fi адаптер, який раніше нібито нормально працював, перестав раптово функціонувати?

Виділяють три-чотири причини, за якими Wi-Fi адаптер міг перестати працювати на ноутбуці. По-перше, користувач міг просто випадково деактивувати даний модуль натисканням певної комбінації на клавіатурі, що найменш ймовірний вихід, але все-таки не неможливий. По-друге, в операційній системі ноутбука може бути відсутнім драйвер для Wi-Fi адаптер для неї він є, але функціонує некоректно.

По-третє, Wi-Fi адаптер міг бути відключений під час його перебування в сервісному центрі, наприклад, після чищення ноутбука частенько майстри забувають підключати адаптер, принаймні так стверджують деякі користувачі. Ну і по-четверте, ваш Wi-Fi адаптер міг вийти з ладу.

Ясна річ, що шанс успіху усунути проблему з непрацюючим Wi-Fi адаптером буде залежати повністю від причини появи проблеми: якщо він вимкнений – включимо, якщо немає потрібного драйвера – встановимо. Однак, в разі відключення Wi-Fi адаптера від материнської плати ноутбука або його виходу з ладу – все трохи складніше. Проте не будемо забігати вперед. Давайте спробуємо вирішити вашу проблему.

Переконайтеся, що Wi-Fi адаптер активований

Давайте почнемо з самого просто: переконайтеся, що Wi-Fi адаптер, вбудований в ваш ноутбук, активований. Як правило, даний модуль включається за допомогою комбінації з двох клавіш, наприклад, Fn + F5 або Fn + F8. Практично на кожній клавіатурі будь-якого ноутбука зображені символи, які дадуть вам зрозуміти, за що відповідає та чи інша клавіша.

Наприклад, якщо ви побачите у верхній частині клавіші (під нею або прямо на її поверхні) символ екрану, то при її комбінації з клавішею Fn у вас вийде відключити екран. Такі ж дії спрацюють і з Wi-Fi адаптером. Знайдіть у себе на клавіатурі символ Wi-Fi і скомбінуйте цю клавішу з клавішею Fn. До речі, клавіша Fn – це function, тобто кнопка, яка буквально відповідає за функціонал ноутбука.

Ок, ви переконалися, що Wi-Fi адаптер активований на вашому ноутбуці, але він все ще не працює? Якщо так, то, на жаль, або щось не так з вашим драйвером для Wi-Fi адаптера, або щось не так з самим модулем. Давайте перевіримо, у чому, власне, справа.

Встановіть / переустановите драйвер для Wi-Fi адаптера

Давайте спробуємо встановити драйвер для вашого Wi-Fi адаптера, щоб «оживити» його. Можливо, ви встановлювали свою операційну систему, але драйвер для Wi-Fi адаптера, з якоїсь причини, не був повторно встановлений автоматично Windows. Все, що вам потрібно зробити – це пройти на офіційний сайт розробника свого ноутбука і завантажити потрібний розповсюджуваний пакет з драйверами для Wi-Fi адаптера.

Встановіть драйвер, а потім протестуйте результати. Можливо, проблема була вирішена. Однак, що якщо у вас вже був встановлений драйвер? Чому ж Wi-Fi адаптер не працює в цьому випадку? Варто зауважити, що така ситуація теж можливо в разі того, якщо драйвер для адаптера починає працювати зі збоями або конфліктує з чимось іншим у вашій системі. Ви можете спробувати перевстановити драйвер, щоб усунути можливу проблему з ним.

Виконати переустановку драйвера для Wi-Fi адаптера вкрай просто:

  • натисніть Windows + R;
  • впишіть devmgmt.msc і натисніть Enter;
  • відкрийте розділ «Мережеві адаптери»;
  • знайдіть в списку Wi-Fi адаптер і натисніть на нього правою кнопкою миші;
  • виберіть з контекстного меню пункт «Видалити пристрій»;
  • пройдіть на офіційний сайт виробника ноутбука, завантажте драйвера для Wi-Fi адаптера і встановіть їх;
  • перезавантажте ноутбук.

Звичайна перевстановлення драйвера повинна усунути проблему, якщо та спостерігалася з ним. Ну що, вам вдалося поставити на ноги свій Wi-Fi адаптер? Найчастіше, багато користувачів, яким не звезли потрапити в дану ситуацію, виходять з неї за допомогою перевстановлення драйвера. Проте такий сценарій можливий лише в тому випадку, якщо з Wi-Fi адаптером все в порядку.

Ваш Wi-Fi адаптер вийшов з ладу / відключений від материнської плати

Швидше за все, до цього моменту вже можна прийти до висновку, що ваш Wi-Fi роутер або відключений від материнської плати, або він вийшов з ладу. Згадайте, чи не віддавали ви недавно свій ноутбук в сервісний центр на чистку від пилу і бруду. Якщо відповідь позитивна, то, можливо, вам просто забули підключити назад Wi-Fi адаптер.

У такому випадку, ви можете особисто відкрити корпус свого ноутбука і підключити Wi-Fi адаптер назад до материнської плати: потрібно просто знати, де розташовується даний модуль в корпусі. Якщо ви не знаєте, як це зробити – чи не впевнені в собі – можете повернутися в сервісний центр і попросити техніків підключити Wi-Fi адаптер до ноутбука.

Однак, якщо ви виявили, що адаптер підключений до материнської плати, була зроблена спроба його активації, а також встановлено драйвер для нього – ваш Wi-Fi адаптер виразно вийшов з ладу. Втім, в сервісному центрі, якщо ви туди звернетеся з проблемою, вкажуть про це. Потрапивши в дану ситуацію, у вас є два шляхи: замінити вбудований адаптер або скористатися зовнішнім Wi-Fi адаптером, що підключається за допомогою USB-інтерфейсу.

Ссылка на основную публикацию