Перевстановлення Windows 7

Деякі вважають, що перевстановлення Windows 7 – щось жахливо складне і простому смертному недоступне. Однак це не так. З цим завданням може впоратися кожен після невеликої попередньої підготовки і отримавши мінімальні знання з цієї статті.

Отже, перевстановлення Windows 7 зажадає:

  1. Диск, на якому присутній дана операційна система виндовс (ОС), готова до установки.
  2. Налаштувати БІОС так, щоб система починала завантажуватися з cd-rom.
  3. Почати процес перевстановлення.

Як видно покрокова установка Windows 7 включає в себе:

  • Вимога перша – вставити диск з віндовс. Перезавантажити комп’ютер.
  • Вимога друга – налаштувати БІОС.

Налаштування БІОС

Так як звичайний порядок початку роботи комп’ютера – завантаження з жорсткого диска, потрібно розібратися з БІОС, щоб в якості завантажувального пристрою він використовував cd-rom. Для цього після перезавантаження комп’ютера необхідно натиснути клавішу delete (в деяких випадках це можуть бути клавіші Ins, F1, F2, F8).

Зазвичай, як тільки екран монітора оживає, на ньому з’являється напис: «Press DEL to enter setup». Система, таким чином, підказує, яку клавішу слід натиснути, щоб потрапити в БІОС. Далі, звичайними стрілочками потрібно переміститися до пункту Advanced Bios Features, звідти в First Boot Device. Тут вибрати в якості джерела завантаження cd-rom і натиснути enter.
Вихід з даного меню здійснюється клавішею esc. Але перед виходом з БІОС необхідно зберегти внесені зміни. Для цього слід вибрати save&exit setup, натиснути послідовно enter, Y, enter. Як тільки це буде виконано, комп’ютер перезавантажиться і після включення на чорному тлі виникне Boot from Cd / Dvd, а через пару хвилин – Press any key to boot from Cd.

Завантаження вінди

  • Вимога третя – натиснути будь-яку клавішу і почати завантажувати вінду.

Спочатку на екрані монітора з’явиться вікно Windows is loading files, через 5-7 хвилин вікно з вибором мови. Натиснути встановити. Потім вискакує вікно з пропозицією ознайомитися з ліцензією, ставиться галка і натискається далі. Вибирається повна установка. Потім слід визначити розділ диска, на який буде проведена інсталяція виндовс.

Обраний розділ диска буде потрібно відформатувати, що видалить всі дані, що зберігаються на ньому. Тому всі важливі файли необхідно скопіювати заздалегідь на флешку або диск. Після натискання клавіші «Далі» можна сміливо відправлятися на чайну паузу, хвилин 10-15 комп’ютер не потребуватиме участі користувача. Потім потрібно ввести ім’я користувача, пароль (за бажанням), ключ продукту, вибрати часовий пояс і через дві хвилини на екрані виникне привітальна заставка від виндовс.

Важливо! 90% проблем, чому не встановлюється Windows 7, або виникають множинні проблеми при інсталяції, викликані не якимось невідповідністю мінімальним системним вимогам, а поганим інсталяційний диском. Не варто використовувати такі поширені збірки незрозумілого походження. Всі сторонні виправлення, фікси і самопальні збірки вінди користувач може встановити, але при цьому він піддається великому ризику зіткнутися з численними проблемами в майбутньому. Наслідки від таких дій можуть бути незворотні, аж до втрати важливих даних.

Якщо диск вінди купувався не в магазині, і у нього немає оригінальної коробки, то його краще не використовувати. А слід завантажити інсталяційний образ виндовс від Microsoft MSDN.
Варто визначитися, яку саме вінду можна поставити на комп’ютер, вибрати її розрядність. Якщо процесор комп’ютера підтримує 64-розрядну ОС і оперативної пам’яті (RAM, ОЗУ) в системному блоці більше 4 Гб, то і ставити слід саме 64-розрядну вінду. Коли перераховані вище вимоги відсутні, то можна обмежитися 32-розрядної виндовс.

Перевстановлення windows 7 призводить до втрати всіх програм і драйверів, встановлених в системі. І не факт, що в дистрибутиві ОС буде драйвер до саме вашої мережевої карти, а це обернеться суцільною головним болем. Важлива вимога при перевстановлення ОС – всі важливі драйвера заздалегідь скопіювати на флешку.
Як було сказано, всі програми також будуть видалені, але не варто перетягувати папку Program Files на сусідній диск. Це засмітить реєстр непотрібними даними. Краще встановити всі необхідні програми заново. Все-таки не кожен день заново ОС.
Не слід забувати, що коли перевстановлення Windows 7 завершена, необхідно поміняти в БІОС завантажувальний пристрій, тобто встановити назад завантаження з HDD.

А що робити, якщо ОС не запускається?

Бувають ситуації, коли після включення комп’ютера винда грузиться категорично відмовляється, посилаючись на втрату якогось системного файлу. Що робити в цьому випадку? Як уникнути втрати даних?

Варіант 1

Слід зайти в гості до друга, за умови, що у нього з комп’ютером все нормально, і приєднати свій жорсткий диск до його комп’ютера (його від’єднувати не слід). Після запуску система виявить вінчестера і з’явиться можливість скинути всю необхідні дані з одного диска на інший. Якщо з якихось причин перекинути дані на жорсткий диск одного не представляється можливим, слід запастися зовнішнім вінчестером або деякою кількістю флешок.

Варіант 2

Необхідно знайти найближчу майстерню з ремонту комп’ютерів і замовити їм, скачати дані з диска на зовнішній носій. Коштує така операція недорого.

І останнє. Після того як перевстановлення віндовс була виконана, не слід забувати про періодичну перевірку системи на віруси (для цього знадобитися встановити / перевстановити антивірусну програму), регулярному чищенні реєстру від непотрібних даних і дефрагментації диска. Ці нехитрі маніпуляції дозволять тримати вінду в порядку, і рідше виникатиме необхідність в її перевстановлення.

Ссылка на основную публикацию