Перезавантаження Windows 10: способи активації

Купили комп’ютер з Windows 10 і хочете дізнатися, як він перезавантажується, крім класичних методів, з якими практично всі користувачі Windows знайомі ще з «сімки» і XP? Сьогоднішня стаття присвячена вирішенню саме цього питання. Для чого була зібрана і систематизована інформація з безлічі сайтів і форумів, так як Microsoft пропонують лише пару методів для перезавантаження комп’ютера.

Здавалося б, навіщо писати статтю на таку тематику, адже всім все давно відомо. Справа в тому, що більшість користувачів використовують один-два методу перезапуску комп’ютера під час його зависання або з метою очистити оперативну пам’ять від сторонніх служб і додатків, адже після постійно перемикання сплячий режим він починає подвисать, незважаючи на велику кількість вільних ресурсів. Та й виконаний виклик меню вимикання в Windows 10 іншим, чи не схожим з іншими ОС методом. Інформація нижче викладена для спрощення виконання повсякденних рутинних операцій буквально в один клік.

Через меню «Пуск»

Microsoft призводять саме цей спосіб перезапустити комп’ютер першим, тому почнемо з класики.

 • Кількома по іконці меню «Пуск», яка розташована в звичному лівому нижньому кутку.
 • Потім натискаємо по напису: «Завершення роботи» у випадаючому мініатюрному списку функцій.
 • Кількома по однойменній написи з випав меню і чекаємо завершення роботи ПК.

Зазвичай, його перезапуск займає близько 20-25 секунд при відсутності «важких» додатків в списку автоматично запускаються.

Щоб комп’ютер з Windows 10 швидше вимикався, рекомендується завершити основні використовувані вами сторонні додатки і зберегти результати їх роботи. В першу чергу це стосується різних текстових, графічних і мультимедіа редакторів і офісних додатків.

 За допомогою меню WinX

Таке найменування меню отримало завдяки комбінації клавіш, за допомогою яких з’являється на екран. Воно з’явилося ще в Windows 8 і покликане замінити собою частину розташованих у пуску функцій і системних команд, попередниць яких навіть в головному меню Віндовс 10 ніколи не було.

Перезавантажити комп’ютер за допомогою WinX найпростіше.

 • Затискаємо зазначену комбінацію апаратних клавіш при будь-якій розкладці клавіатури.
 • Вибираємо випадає пункт меню, «Завершення роботи …».

 • Після розкриється мініатюрний список команд завершення роботи, де натискаємо по потрібної – «Перезавантаження».

 • Чекаємо, поки Windows 10 завершить функціонування всіх активних служб, додатків і запуститься.

Комбінація «Alt + F4»

Як і в попередніх ОС від Microsoft, Windows 10 також підтримує виклик діалогу завершення роботи за допомогою комбінації гарячих клавіш «Alt + F4».

Що примітно, працює поєднання належним чином тільки на робочому столі. У більшості інших випадків прикріплена до набору клавіш операція відповідає за посил команди завершення роботи програми або закриття активного вікна.

 • Перемикаємося на робочий стіл. Рекомендується не звертати все програми, а завершити їх роботу, як було сказано вище.
 • Одночасно затискаємо клавіші Alt і F4.
 • Вибираємо «Перезавантаження», щоб перезапустити комп’ютер і тиснемо «ОК» або «Enter».

панель Charms

У порівнянні з «вісімкою», в Windows 10 немає панелі Charms. Але багатьом користувачам новий інструмент припав до смаку, тому ентузіасти випустили кілька утиліт, що реалізують її функціонал в останній Віндовс.

 • Встановлюємо стороннє додаток, яке повертає Charms, наприклад, PopCharms.
 • Підводимо курсор до верхньої / нижньої правої межі екрану.
 • Кількома по піктограмі виключення.

У різних версіях і додатках як іконка, так і напис можуть незначно відрізнятися.

 • Кількома «Перезавантаження».

Кнопка включення комп’ютера

Будь-який комп’ютер Windows 10 можна вимкнути за допомогою натискання на кнопку включення, якщо задати цього дійства виконання відповідної операції.

 • Заходимо в настройки електроживлення будь-яким методом (через «Панель управління», пошуковий рядок).
 • У пункті «Параметри кнопки харчування …» задаємо «Перезавантаження».

 • Натискаємо на кнопку «Power».

Командний рядок

Всі перераховані вище способи перезапустити комп’ютер зводяться до виклику єдиною консольної команди з парою аргументів за допомогою графічного інтерфейсу. Виходячи з цього, перезавантажити Windows 10 можна і за допомогою команди, введеної в адресний рядок командного рядка, командного інтерпретатора або файлового менеджера з підтримкою виконання системних команд.

 • Запускаємо командний рядок або вікно «Виконати».
 • Вводимо «shutdown / r / t 00».

Тут shutdown – команда завершення роботи, / r – аргумент, який вказує на перезавантаження комп’ютера, / t 00 – установка часу до виконання команди (миттєвий запуск).

 • Тиснемо «Enter».

Перезавантажити комп’ютер з Віндовс 10 також можна класичним методом – за допомогою кнопки «Reset», розташованої на системному блоці. Але користуватися їй необхідно тільки в разі крайньої необхідності через великий ризик завдати шкоди жорсткого диска або чутливим елементам материнської плати.

Ссылка на основную публикацию