Perflogs – що за папка в Windows 7 і чи можна її видалити?

З кожною новою версією Windows її можливості зростають набагато швидше, ніж порядковий номер, прописаний близько імені бренду. І призначений для користувача інтерфейс, і нові вбудовані програми – це не єдина ознака цієї еволюції. Досить поглянути на вміст системного розділу, щоб в цьому ще раз переконатися. То тут, то там по файлової системи розкидані раніше не існували папки.

Деякі з них ніяк не корисні користувачеві і призначаються виключно для потреб самої операційної системи, інші ж здатні принести користь і звичайному користувачеві, було б у того на те бажання і час у всьому розбиратися. Щоб скоротити ваші розумові витрати, ми розповімо про одну таку директорії, що має загадкове ім’я «Perflogs».

Тим, хто хоч трохи розбирається в сучасних технологіях і дружить з англійською, сама ця назва скаже багато. Перші чотири літери явно натякають на продуктивність (performance – продуктивність) чогось, другі – на збір інформації про цей показник (log означає журнал).

Йдеться про продуктивності самої сьомої версії Windows. Саме в цій папці ОС збирає відомості про швидкодію своїх сервісів. Дана інформація акумулюється в окремих файлах цього каталогу. Як і у випадку з іншими програмами та службами, програма аналізу швидкодії може бути запущена, а може перебувати в неактивному стані. Відразу після запуску цієї програми в файлах і підкаталогах Perflogs починають заноситися відомості про швидкість роботи ОС в цей конкретний момент.

Збір даних здійснюється тільки до тих пір, поки процес perfmon активний. Perfmon – це системна програма з дружнім призначеним для користувача інтерфейсом. Запустити її можна прямо з командного рядка (або з віконця «Виконати» меню «Пуск»). Як тільки ви закриєте вікно програми, папка Perflogs тут же спорожніє. Вміщені в ній дані становлять інтерес тільки в процесі роботи утиліти, так як відображають продуктивність системи в реальному часі і акуратно зведені в звіти утиліти. Тепер подивимося, як усім цим користуватися.

Перегляд даних аналізу продуктивності

Отже, для початку роботи з програмою потрібно виконати наступні нескладні маніпуляції:

 • Перейти в меню «Пуск».
 • Відкрити віконце «Виконати».
 • Набрати в поле команди текст «perfmon».
 • Натиснути на «Enter».

З’явиться вікно такого виду:

Найбільший інтерес представляє підгрупа «Групи збирачів даних». Це як раз ті самі збирачі, що пишуть результати своєї роботи в папку Perflogs. Системний монітор має кілька стандартних підгруп:

 • Підгрупа лічильників продуктивності.
 • Підгрупа засобів контролю найважливіших системних подій.
 • Дані про поточну конфігурацію Windows.
 • Підгрупа «System Performance».
 • Підгрупа утиліт діагностики.

Цього інструментарію цілком достатньо, щоб швидко зорієнтуватися в тому, що ж власне відбувається в системі в цей момент часу. Прямо з назв списків вузлів випливає, що групи збирачів відносяться до двох основних типів: системні збирачі – вони представлені системою в формі «як є» і не можуть бути конфігурувати користувачем, особливі збирачі – такі збирачі користувач може створювати і конфігурувати самостійно. Робиться це так:

 • Клацніть правою кнопкою миші по вузлу «Особливі».
 • Виберіть команду меню «Створити» => «Група збирачів даних».
 • Потім вкажіть ім’я новостворюваної групи.
 • Виберіть альтернативу «Створити вручну» і клацніть по кнопці майстра «Далі».
 • У наступному вікні виберіть альтернативу «Оповіщення лічильника продуктивності» і знову тисніть «Далі».
 • Після цього вам буде запропоновано додати в групу конкретні лічильники.
 • Налаштуйте оповіщення при спрацьовуванні конкретних лічильників з групи і завершите роботу майстра, натиснувши кнопку «Готово».

Створена таким чином група працює як тригер: як тільки значення того чи іншого лічильника перевищить або опуститься нижче конкретного значення – ви негайно про це дізнаєтеся.

Навіщо все це потрібно?

Лічильники продуктивності – ідеальний інструмент контролю системи. Тепер ви можете не ритися в мануалах, намагаючись зрозуміти, що ж сталося з Windows і чому вона раптово стала працювати на порядок гірше, ніж звичайно. Налаштувавши систему оповіщень, ви перекладете цю роботу на ОС. Неадекватні значення тих чи інших параметрів продуктивності будуть доступні безпосередньо і без жодних з вашого боку маніпуляцій. Багато хто може помітити, що цей інструментарій корисний швидше для системного адміністратора, а не для звичайного користувача – і будуть, скоріше за все, не праві.

Якщо домашній комп’ютер регулярно гальмує або висне, то в будь-якому випадку варто замислюватися про відстеження причин такої поведінки.

Просунутому користувачеві нічого не варто освоїти цю більш ніж зручну технологію. До речі кажучи, вона доступна не тільки в сьомій версії «Вікон» – в Windows XP є аналогічна оснащення, що викликається по тій же самій команді, однак її можливості дещо менше і пункти розділів монітора мають інші назви. Словом, тепер ви знаєте дещо про perflogs: що це за папка в Windows 7 і яка програма з нею асоціюється. Якщо возитися з лічильниками ви не маєте наміру, можете сміливо видалити її з жорсткого диска.

Ссылка на основную публикацию