Pics.io: хмарна альтернатива для фотографів

Pics.io: хмарна альтернатива для фотографів

Якщо ви любите фотографувати і користуєтеся чимось більш серйозним, ніж цифровий «мильницею», то для вас напевно знаком формат цифрової фотографії, який містить необроблені дані, отримані безпосередньо з матриці, відомий як Raw. І, думаю, напевно у вас траплялися ситуації, коли вам терміново потрібно було обробити отримані знімки, а під рукою не було вашого робочого ноутбука або комп’ютера зі спеціалізованим програмним забезпеченням, на зразок Adobe Lightroom. Уникати подібні неприємні моменти покликаний онлайн-сервіс Pics.io.

До недавнього часу робота з фотографіями у форматі Raw в режимі онлайн була або неможливою, або вкрай незручною. Єдиним становлять інтерес сервісом був WebRaw, розроблений співробітником Mozilla. Він хоч і підтримував безліч актуальних форматів «сирих» фотографій, але не дуже зручний і зовсім не інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а також підтримка тільки браузера Firefox, зводили його плюси нанівець.

Pics.io, на відміну від вищезгаданого конкурента, працює як в Firefox, так і в більш популярному Chrome, дозволяє не просто переглядати фотографії, а й редагувати їх, а продуманість його інтерфейсу практично не викликає питань. Але чи зможе він повноцінно замінити вам більш функціональні програмні альтернативи для обробки знімків в «польових» умовах? Редакція Інфія постарається відповісти на цей і кілька інших актуальних питань.

Як почати працювати з цим сервісом?

Так як вся функціональність по роботі з Raw-файлами ще знаходиться на стадії альфа-тестування, то для того, щоб почати користуватися Pics.io, вам доведеться пройти стандартний процес реєстрації. Вводимо своє ім’я, e-mail, пароль, – і вперед. Безпосередньо після підтвердження аккаунта ви зможете увійти і почати роботу.

Чи зможе Pics.io замінити вам Lightroom?

Ні. Сервіс вдосконалюється, але на даний момент володіє дуже і дуже обмеженою функціональністю. Поправити яскравість, контрастність, обрізати, повернути знімок, провести корекцію за допомогою тонових кривих ви зможете, але чогось більш серйозного очікувати від Pics.io не варто.

Які формати він підтримує?

Їх небагато, але найпопулярніші тут присутні. Ви можете завантажувати фотографії в одному з трьох форматів: пропрієтарних Canon і Nikon – CR2 і NEF, або в DNG – рідному для Adobe форматі цифрового негатива.

Що зі швидкістю роботи?

Якщо ми говоримо про «польових» умовах, коли під рукою немає серйозного ПО, а обробити знімок потрібно швидко – швидкість відіграє одну з першочергових ролей. З нею у Pics.io все добре.

Серед користувачів існує помилка, що онлайн-сервіси обов’язково вимагають наявність швидкого інтернет-з’єднання. У випадку з Pics.io це не так. Використовуючи технології HTML5 і javascript, ми змогли перенести процес обчислення і обробки з серверної на призначену для користувача бік. Це значно покращило швидкодію і швидкість роботи, навіть при відсутності високошвидкісного інтернету.

До ідеалу сервісу ще далеко, але, як процес декомпресії файлу, так і його обробка, займають мінімум часу.

Де зберігаються всі ваші фотографії?

Pics.io надасть вам інтеграцію з Google Drive. Авторізуемся, і в вашому хмарному сховище автоматично створюється папка, куди будуть зберігатися всі завантажені вами знімки. Саме цей елемент сервісу робить його палицею з двома кінцями. З одного боку – це зручно, так як вам не потрібно все знімки зберігати у себе на ноутбуці, а з іншого – один середньостатистичний Raw-файл займає від 10 до 30 Мб. Вантажити всі відзняті кадри в хмару, ясна річ, ніхто не буде. Це довго, а розмір вашого сховища обмежений.

Що зі стабільністю? Це ж все-таки alpha-версія.

Не ідеально, але відносно добре. За час тестування сервіс лише раз неправильно обробив фотографію і кілька разів просив перезавантажити сторінку. Не дуже приємно, але тут потрібно робити знижку на те, що Pics.io працює поки що в тестовому режимі, і всі проблеми, в будь-якому випадку, будуть носити тимчасовий характер.

В підсумку

Pics.io – корисний, перспективний і унікальний у своєму роді сервіс. Він допоможе вам у мінімальній обробці отриманих Raw-знімків, за умови, коли це потрібно зробити швидко, а ваш робочий комп’ютер знаходиться далеко від вас. Але, в свою чергу, вам доведеться зберігати необхідні фотографії в хмарі, що не дуже зручно. Хоч розробниками і заявлена ​​підтримка браузера Chrome, у мене на iPad не вийшло почати працювати з Pics.io. Прагнути і розвиватися страртапу є куди, і, думаю, творці не будуть стояти на місці. Чи є для вас необхідність у подібному сервісі? Чи подобається вам ідея Pics.io? Діліться своїми міркуваннями в коментарях.

+ швидкість

+ Робота з Pics.io вимагає наявність високошвидкісного інтернету

+ У сервісу просто немає конкурентів

– Почати обробляти знімки ви не зможете без високошвидкісного інтернету

– Обмежена підтримка форматів і браузерів

– Ви не зможете скористатися Pics.io на iPad

Спонсором статті виступає каталог вільного програмного забезпечення – “континент свободи” присвячений вільного програмного забезпечення.

Ссылка на основную публикацию