Підключення і настройка роутерів Netgear

Основна настройка

Відкрийте будь-який браузер і введіть в адресному рядку адресу роутера, який ви уточнили раніше. Перейдіть за цією адресою і введіть уточнені ім’я користувача і пароль, потім натисніть «Вхід». При успішній авторизації в панелі управління Netgear буде відкрита вкладка «Стан». На ній відображається статус мережі, параметри Wi-Fi, кількість підключених пристроїв і стан додаткових функцій маршрутизатора.

Зверніть увагу! На цьому і наступних скріншотах настройка проводиться на прикладі роутера Netgear R7000, так як він володіє максимальною кількістю параметрів. В інших роутерах Netgear настройка проводиться аналогічно, але деякі функції можуть бути недоступні.

Із зручностей останніх версій веб-інтерфейсу Netgear можна відзначити розділення всіх налаштувань роутера на «базові» і «професійні». Воно реалізовано у вигляді двох горизонтальних вкладок: «Базовий режим» і «Доп. настройки ». Наприклад, вкладка «Стан» з базового режиму відповідає вкладці «Стан роутера» з додаткових налаштувань. При цьому в професійному режимі відображається набагато більше технічної інформації.

Для настройки підключення перейдіть в меню «Налаштування -> Налаштування Інтернету ». Уточніть тип підключення, а також наявність імені користувача і пароля в вашому договорі з Інтернет-провайдером. Якщо підключення захищене паролем, відзначте варіант «Так» в першому пункті настройки, а потім виберіть тип підключення зі списку. На вибір пропонуються варіанти: PPTP, PPPoE, L2TP. Введіть ім’я користувача і пароль.

Також в договорі може бути вказаний IP-адреса, якщо використовується підключення зі статичним IP. В цьому випадку введіть його в розділі «IP-адреса Інтернет-порту». В поле вибору IP-адреси DNS-сервера рекомендується встановити значення «Отримати автоматично від провайдера». Для MAC-адреси маршрутизатора залиште значення за замовчуванням.

Налаштування бездротової мережі Wi-Fi

Після цього можна перейти до налаштувань Wi-Fi. Виберіть меню «Налаштування -> Налаштування Wi-Fi мережі ». Задайте регіон, в якому буде використовуватися роутер (виберіть зі списку). Прапорець «Включити широкомовлення SSID» відповідає за те, чи буде назва вашої мережі відображатися при пошуку на клієнтських пристроях. Якщо його зняти, ім’я мережі при підключенні необхідно буде вводити вручну. У випадаючому списку «Канал» виберіть значення «Авто», щоб роутер самостійно визначав вільний діапазон частот. У значенні параметра «Режим» рекомендується встановити максимальну швидкість з доступних варіантів.

Налаштування параметрів безпеки мережі

Далі задайте параметри безпеки. Оптимальний вибір – шифрування WPA2-PSK [AES]. Воно дозволить захистити дані, які передаються по Wi-Fi, а також обмежує підключення третіх осіб до вашої мережі. Довжина пароля обмежена від 8 до 63 символів.

Крім традиційної частоти Wi-Fi 2.4ГГц, сучасні моделі роутерів Netgear вищого цінового сегмента підтримують новий стандарт: 5 ГГц. Для роботи на цій частоті створюється окрема бездротова мережа зі своїми параметрами безпеки. Серед переваг частоти 5 ГГц можна відзначити велику швидкість передачі даних по Wi-Fi і кращу захищеність від перешкод, створюваних роутерами сусідів. Головні недоліки: менша зона покриття (через різницю в фізичних характеристиках хвилі) і несумісність зі старим бездротовим обладнанням.

Налаштування гостьовій мережі

Wi-Fi роутер Netgear дозволяє не тільки налаштувати основну бездротову мережу, але і створити гостьову. При цьому на моделях маршрутизаторів з підтримкою частоти 5 ГГц гостьові мережі також можуть працювати в цьому форматі. Для гостьових доступів задається свою назву (SSID) і параметри безпеки: тип шифрування і пароль. Найважливіший параметр гостьового Wi-Fi – «Дозволити гостям бачити один одного і надати доступ до моєї локальної мережі». Знявши цю галочку, ви зможете надавати пароль від гостьового Wi-Fi без побоювань, що гості отримають доступ до особистих файлів на ваших комп’ютерах.

Забезпечити максимальну безпеку мережі допоможе фільтрація MAC-адрес. Для її налаштування перейдіть в меню «Безпека -> Контроль доступу”. Активуйте прапорець «Включити контроль доступу» і виберіть режим фільтрації (дозволити або блокувати підключення нових пристроїв). Всі підключені пристрої будуть відображатися в таблиці. Для кожного з них ви зможете встановити своє правило – дозвіл або блокування підключення до Wi-Fi. Після активації пункту «Блокувати підключення всіх нових пристроїв» до мережі зможуть підключитися тільки ті девайси, яким ви дозволили доступ.

Зверніть увагу! Для того щоб уточнити MAC-адресу в Windows, натисніть Win + R, введіть cmd і виберіть «ОК». У вікні, наберіть команду getmac і натисніть клавішу Enter.

Якщо ви використовуєте лімітоване підключення або просто хочете мати статистику переданої і отриманої інформації, скористайтеся меню «Додаткові настройки -> Лічильник трафіку ». Крім простого обліку трафіку, воно дозволяє задати місячне обмеження обсягу відправлених та отриманих даних. При необхідності ви також можете включити попередження, які будуть відображатися перед закінченням місячної норми трафіку. Крім цього, є обмеження по часу з’єднання, але переважною більшістю сучасних інтернет-провайдерів воно вже не використовується.

Для зміни мережевої адресації виберіть пункт меню «Налаштування -> Параметри локальної мережі ». Тут можна змінити ім’я маршрутизатора і його IP-адресу. Не забудьте, що після зміни IP для подальшого входу в веб-інтерфейс необхідно використовувати нову адресу. Пункт «Використовувати роутер як DHCP-сервера» відповідає за автоматичне привласнення IP-адрес різним клієнтам. Діапазон адрес ви можете задати самостійно, ввівши початковий і кінцевий IP-адреса. Якщо вам необхідно встановити ручну адресацію, не забудьте додати MAC-адреси всіх пристроїв в таблицю «Резервування адреси» і виділити для них свої IP. Девайси, які не були внесені в цю таблицю, не зможуть взаємодіяти з мережею.

Розширена настройка через додаток Netgear Genie

Ще один спосіб настройки роутера Netgear – утиліта Genie. Вона поставляється на диску в комплекті з роутером, але найкращим рішенням буде завантажити останню версію з сайту виробника. Розмір інсталяційний файл складає близько 45 МБ, так як крім стандартних можливостей настройки, програма надає інструменти для визначення властивостей і діагностики мережі.

Запустіть програму після її установки. З’явиться вікно завантаження, і в цей час будуть визначені основні параметри підключення.

Інтерфейс програми Netgear Genie виглядає приблизно так само, як і панель управління роутером. Але при цьому, утиліта має ряд корисних функцій, недоступних через адмін-панель. Внизу вікна розташований банер з посиланням на версії додатка для iOS і Android. Хоч їх функціонал і менший, вони зручніше веб-інтерфейсу роутера, при використанні зі смартфона.

У вкладці «Інтернет» доступна утиліта, яка дозволяє протестувати швидкість завантаження з певного веб-сайту (адреса задається користувачем вручну). Трохи нижче відображається графік, що показує поточне використання Інтернету в режимі реального часу.

Одна зі спеціалізованих функцій програми – визначення вільних каналів Wi-Fi. Перейдіть в меню «З’єднання Wi-Fi» і виберіть вкладку «Канал Wi-Fi». Синім кольором буде відображено ваша мережа, а жовтим – бездротові мережі інших користувачів. Як видно на скріншоті, 4 з 6 мереж працюють на каналі 1. Швидкість їх доступу до Інтернету може падати через перешкоди, які роутери створюють один одному. Якщо під час налаштування маршрутизатора Netgear ви бачите, що ваша мережа знаходиться на одному каналі з багатьма іншими, рекомендується перейти на більш вільний канал.

Меню корисних інструментів Netgear

Ряд корисних інструментів знаходиться в меню «Підтримка мережі», вкладка «Інструменти». У сусідніх розділах цього меню ви також можете знайти відповіді на типові питання, які можуть виникнути під час налаштування Wi-Fi роутера Netgear. У вкладці «Реєстрація» ви можете зареєструвати ваш маршрутизатор для отримання останніх оновлень і безкоштовної 90-денний підтримки по телефону.

Важливо! Для реєстрації роутера потрібно вказати серійний номер, який можна знайти на його нижній панелі.

Ссылка на основную публикацию