Підключення ноутбука до телевізора по wi-fi: докладна інструкція

Все більшої популярності набирають запити по темі, як підключити ноутбук до телевізора через wifi. Ми пояснимо, як грамотно під’єднати ноутбук до ТВ по вай-фай без кабелю і без втрати якості зображення (Малюнок 1).


Малюнок 1. Приклад підключеного ноутбука до телевізора

Основи підключення ноутбука до телевізора

Серед комп’ютерних користувачів дуже поширений питання, як підключити телевізор як монітор через wifi. Ідея транслювати зображення з невеликого екрану на широку діагональ ТВ приваблює кіноманів і геймерів. Зрозуміло, купувати спеціалізований широкоформатний монітор для перегляду завантажених фільмів, ігор або прослуховування музики – це невиправдано дорого. Оскільки практично в кожній квартирі є плазмові ТВ, їх можна легко використовувати замість монітора. На широкій діагоналі картинка виглядає більш реалістичною, і глядач отримує в кілька разів більше емоцій від перегляду. Однак під рукою не завжди є спеціальні кабелі системи HDMI для підключення, та й персональний комп’ютер може бути розташований занадто далеко від монітора. Дротове з’єднання застаріло, тому ми пояснимо, як підключити ноутбук до телевізора через wifi. Ви так само можете вивчити нашу статтю, про те як можливо дізнатися пароль від Wifi, якщо Ви його забули.

смарт ТВ

Smart TV – це активно набирають популярність цифрові монітори, основний принцип роботи яких полягає в підключенні до інтернету. Підключити ноутбук до смарт ТВ через wifi нескладно, оскільки кожен з них оснащений потужним Wi-Fi модулем. Слід пам’ятати: для сполучення з комп’ютером, і смарт ТВ необхідно під’єднати до одного роутеру (однієї мережі). Принципи підключення екрану до вай-фай різняться, залежно від бренду виробника. У нашій статті представлені інструкції до Смарт ТВ від таких всесвітньо відомих і популярних компаній як Samsung, LG і Sony, а також особливості підключення ОС Windows 10 (Малюнок 2).


Малюнок 2. Візуальний інтерфейс Smart TV і ноутбука з ОС Windows 10

Особливості підключення Samsung

 1. в настройках заходимо в «Меню», вибираємо розділ «Мережа», потім «Налаштування мережі», де натискаємо на кнопку «Пуск». Після того, як з’явиться список можливих підключень, вибираємо мережу, і вводимо пароль безпеки (якщо він встановлений);
 2. в настройках ПК або ноута заходимо в розділ «Мережа» і коннектимся до тієї ж мережі, що і ТБ;
 3. на ПК створюється і вказується в меню «Список пристроїв» папка, файли з якої будуть транслюватися на екран плазми;

Примітка: Як ми побачили, підключити телевізор Samsung до комп’ютера через wifi абсолютно нескладно.

Особливості підключення Sony

Щоб підключити ноутбук до телевізора Sony через wifi, слід скористатися спеціальною програмою Wi-Fi Direct. З’єднання здійснюється наступним чином:

 1. на ПК заходимо в «Провідник» і вибираємо опцію «Мережа». Після того, як з’явиться оголошення «Мережеве виявлення і загальний доступ до файлів відключені», натискаємо на ньому правою кнопкою миші і вибираємо опцію «Включити …». Доступ до файлів-мультимедіа на вашому комп’ютері буде відкритий. Потім слід в повідомленні, що з’явилося вибрати опцію «Створити приватну мережу»;
 2. перемикаємо в настройках значення мережі на «Домашня»;
 3. активуємо програму Wi-Fi Direct в налаштуваннях ТВ, перейшовши по вкладці «Home». Натиснувши на вкладку, позначену значком валізи, увійдіть в розділ «Мережа». Слід активувати режими «Вбудований Wi-Fi» і «Wi-Fi Direct»;
 4. переходимо в меню телевізора «Налаштування Wi-Fi Direct», де вибираємо необхідний об’єкт з доступних для сполучення;
 5. з’єднуємо пристрою.

Примітка: Всі Смарт ТВ від виробника Sony оснащені даною програмою.

Перевага Вай-Фай директ полягає в тому, що для підключення плазми до ноуту / смартфону планшету не потрібно інтернет. Завдяки вбудованому софту підключити ноутбук до телевізора соні через wifi дуже просто.

Особливості підключення LG

 1. по завершенні інсталяції і запуску програми висвітиться віконце, в якому будуть вказані різні категорії мультимедійних файлів ( «музика», «відео», «фото»). Вибираємо одну з категорій. Відразу після цього буде виконано автоматичний пошук всіх, хто знаходиться на комп’ютері відеофайлів;
 2. створюємо окремі папки, щоб було простіше знаходити необхідні файли і відкриваємо загальний доступ;
 3. переходимо на вкладку “Підключення пристрою» і вибираємо зі списку назву мережі, до якої під’єднано ПК;
 4. після з’єднання пристроїв заходимо у «Все папки» і вибираємо цікавить мультимедійний файл.

Підключення з Windows 10

Підключення Smart TV до комп’ютера на платформі Windows 7/8 / 8.1 істотно відрізняється від підключення до ОС останньої версії. Windows 10 має вбудовану надсилання графічних файлів на будь-який об’єкт по мережі, а також трансляцію відразу на два екрани без допомоги сторонніх програм. Пристрої на платформі Windows 10 підключити до телевізора через wifi ви можете наступними способами:

 1. ПК і монітор приєднуємо до однієї і тієї ж мережі;
 2. переходимо в панель управління комп’ютера, вибираємо «Параметри потокової передачі мультимедіа» і включаємо опцію передачі в віконці;
 3. налаштовуємо ім’я і список пристроїв, що мають доступ до мережі. Варто зазначити, що кожен пристрій в списку можна налаштувати індивідуально;
 4. на ТБ заходимо в загальну папку з даними і насолоджуємося переглядом.

Для трансляції робочого столу на зовнішній екран передбачені наступні настройки:

 1. натискаємо комбінацію клавіш Win + P, з’явиться меню, в якому слід вибрати один з чотирьох варіантів передачі зображення.

Транслювати зображення на монітор можна навіть без налаштувань: досить натиснути правою кнопкою миші по файлу і вибрати «Передати на пристрій».

Як підключити ноут до телевізора через DLNA, Wi-Fi Direct і WiDi

Як можна було відзначити, методів підключити ТВ до ноутбука по wifi дуже багато. На зміну плутаються проводах, незручним кабелям і десяткам перехідників приходить бездротове з’єднання. Найпопулярнішими вважаються системи DLNA, Wi-Fi Direct (про що ми писали раніше) і WiDi. У чому полягає принцип їх роботи?

 1. Wi-Fi Direct – система, завдяки якій два і більше пристроїв можуть безпосередньо подконнектіться один до одного без додаткової ланки – роутера. Має окреме схожість з Bluetooth, але у багато разів вище за швидкістю і якістю з’єднання. Навіть якщо немає інтернету, можна підключити ноутбук до телевізора через wifi direct, створивши спеціальну домашню мережу.
 2. WiDi – система, створена компанією Intel для передачі зі смартфонів, планшетів, ноутов і інших портативних пристроїв даних на екран Смарт ТВ. З її допомогою можна передавати «об’ємний» звук і переглядати повноформатні відео (full HD). Найбільш відповідний варіант для домашнього кінотеатру.

Підключення ТВ до ноутбука через сторонні програми

Крім стандартних системних налаштувань і розглянутих раніше в статті додатків ви можете підключити ТВ до ноутбука по wifi за допомогою наступних стандартів бездротової передачі:

 1. Домашній медіа-сервер (Home media server) – найбільш популярне серед користувачів додаток, що завантажується абсолютно безкоштовно. Сервер перетворює відправляються на екран мультимедійні файли в підтримуваний формат. Працює на системі DLNA.
 2. Miracast – друга за популярністю безкоштовна програма, що працює на системі Wi-Fi Direct – підключенні без інтернету. За допомогою цього додатка можна транслювати не тільки зображення і відео, але і сам робочий стіл пристрою, з якого йде відтворення. Ця функція працює в зворотному порядку – зображення з екрану можна передавати на комп’ютер або телефон. Перевага полягає в швидкій та безперебійній роботі з’єднання навіть при передачі «важких» файлів і підтримки 3D формату.
 3. Wild Media Server – платна програма, що поєднує в собі переваги двох попередніх програм. Працює на системі DLNA.

Який програмою скористатися і як підключити ноут до телевізора через wifi ви вирішуєте самі. Знайти програми Ви можете в нашому розділі програм для Windows. Кожне з додатків має ряд переваг і недоліків. У цьому матеріалі ми розглянули способи трансляції зображення з комп’ютера на екрані телевізора і відповіли на всі питання, як через вайфай підключити ноутбук до телевізора.

Ссылка на основную публикацию