Підключення ноутбука (комп’ютера) до телевізора по HDMI

Користувачі сучасних телевізорів часто стикаються з проблемою підключення до них ноутбука або комп’ютера за допомогою з’єднання HDMI. Деякі пристрої просто не мають у своєму розпорядженні подібними входами, через що доводиться шукати витонченіші методи для використання ТВ в якості монітора. Навіть просунуті Smart TV не завжди відразу починають коректно працювати через з’єднання HDMI. У даній статті ми розповімо про те, як підключити ноутбук до телевізора за допомогою кабелю HDMI.

Передмова

В даному випадку можна бути впевненим, що у вас все вийде, якщо мова, звичайно, не йде про телевізорах старого типу, в яких є тільки звичні всім «тюльпани» або увійти SCART. Навіть при таких труднощах вихід можна знайти, але про це розповімо пізніше.

З’єднання по HDMI вважається одним з найбільш універсальних, так як з комп’ютера на телевізор буде передаватися не тільки зображення, а й звук. Це дає вам можливість позбутися від купи шнурів поруч з вашим ТВ. Ми розглянемо найбільш прості і поширені методи підключення на прикладі ноутбука і телевізора з відповідним входом.

процес підключення

Відразу визначимося з тим, що нам знадобиться:

 • Телевізор із входом HDMI.
 • Ноутбук або ПК з аналогічним виходом. У разі якщо на вашому пристрої немає такого роз’єму, в ньому завжди буде присутній DVI. Тут вам доведеться скористатися перехідником, який можна придбати в будь-якому магазині радіотоварів.
 • Кабель HDMI.

Підключаємо ноутбук до телевізора через HDMI кабель

Ми розглянемо процес підключення на прикладі ноутбука Asus K56CM. В якості телевізора ми вибрали LG 32LN575U, але ви можете використовувати будь-яку іншу модель, так як за можливостями вони все практично ідентичні. Далі виконайте ряд простих дій:

 • Підключіть кабель до роз’єму HDMI на вашому телевізорі. Не варто лякатися, що ТБ не подав жодного сигналу, адже він з’явиться тільки після підключення ноутбука або комп’ютера.
 • Далі проведіть аналогічну операцію з комп’ютером або лептопом. Важливо пам’ятати, що на ПК в відкритих, встановлених за замовчуванням, є всього один вихід. Якщо це так, то вам доведеться користуватися ТВ в якості монітора. Якщо ж на пристрої є кілька різних виходів, то до другого HDMI ви просто можете купити перехідник. Тоді у вас фактично будуть два функціональних монітора.
 • Далі візьміть пульт від телевізора і в настройках поміняйте джерело сигналу. У більшій частині пристроїв він називається HDMI або «цифровий». Для виклику відповідного меню на ТБ від LG натисніть на кнопку «INPUT».
 • Після цього ви повинні будуть побачити зображення з комп’ютера або ноутбука на вашому телевізорі.

Налаштування виводу зображення по HDMI на ноутбуці

Після підключення комп’ютера до телевізора зображення на останньому може бажати кращого. В даному випадку варто провести настройку параметрів ТВ і самої відеокарти на вашому пристрої. У будь-якій операційній системі зробити це дуже просто:

 • Натисніть правим кліком на пусте місце робочого столу.
 • У контекстному меню виберіть «Дозвіл екрану».
 • Перед вами з’явиться настроювач дисплея або декількох екранів в залежності від особливостей підключення.
 • У пункті «Екран» має бути зазначено, що до комп’ютера підключено кілька моніторів.
 • Далі проведіть настройку дозволу для вашого телевізора. (При підключенні через HDMI на ПК передаються дані про сам пристрій, через що співвідношення сторін і якість повинні бути підібрані автоматично)
 • Далі ви повинні налаштувати зображення на самому телевізорі. У багатьох сучасних ТВ можна зберігати налаштування для кожного каналу, що дуже зручно. Викликавши контекстне меню за допомогою натискання відповідної кнопки ви можете змінити яскравість, контраст, температуру тони і інші параметри зображення.

Як відключити екран ноутбука, розширити, або вивести зображення тільки на телевізор?

Для цього достатньо просто натиснути кнопки Windows + P. На екрані з’явиться меню, в якому ви зможете вибрати спосіб виведення зображення на ТБ. Можна не тільки відключити екран ноутбука, але і включити дублювання, або використовувати обидва монітора одночасно, збільшивши розмір робочого столу.

Якщо дозвіл ваших ноутбука і телевізора не збігаються, то краще налаштувати їх в опціях відеокарти. Якщо ж вибрати пункт «Тільки проектор», то операційна система Windows самостійно підлаштувати зображення під ваш ТВ.

Чому звук не йде на телевізор?

За замовчуванням звук повинен передаватися по кабелю HDMI. Іноді він пропадає при використанні перехідників з DVI, але останнім часом виробники відеокарт стали додавати канал для аудіосигналу. Розглянемо найпоширенішу причину відсутності звуку, яка криється в налаштуваннях аудіоінтерфейсу.

 • На робочому столі в правому нижньому кутку натисніть на значок динаміка правим кліком.
 • У контекстному меню відкрийте «Пристрої відтворення».
 • Перед вами з’явиться список пристроїв, які відтворюють аудіосигнал.
 • Виберіть ваш телевізор і зробіть його «Пристроєм за замовчуванням».
 • Після цього сигнал повинен з’явитися на телевізорі.

Як підключити декілька телевізорів до ПК?

Для такої хитрої комутації можна також застосувати кілька методів:

 1. Використання двох відеокарт з двома роз’ємами кожна.
 2. Використання спліттера.

Перший варіант застосувати значно простіше, так як вам всього лише потрібно буде одночасно активувати дві відеокарти і налаштувати їх на роботу з телевізорами. Також ви можете розділити екран на чотири частини, але для цього може знадобитися спеціальна утиліта. Другий метод часто застосовується на конференціях і майже не зустрічається в домашньому використанні. На сплітері розташовані кілька входів HDMI, яких може бути до 30. Всі вони запускаються паралельно або окремо, а сам пристрій застосовується в якості відеоінтерфейсу. Як правило, апарати такого типу мають невелику дозволом.

Ссылка на основную публикацию