Підроблена флешка: перевірити, виявити і не попастися.

Підроблена флешка: наскільки все серйозно?

Чимало користувачів, купуючи віддалено товари, пов’язані зі зберіганням даних (флешки або диски), зіткнулися з проблемою підробки. Так, замовивши флешку, можна згодом виявити (часто просто досвідченим шляхом), що на неї поміщається інформації набагато менше, ніж обіцялося. Або частину даних пропадає або пошкоджується “на рівному місці”.

Як так-то, запитаєте ви? Так, це не помилка – це підробка.

  • (Інший сайт)

Підроблена флешка: “принцип дії”

Зазвичай зустрічається два типи організації запису і зберігання даних на підроблених USB-флешках або SD-картах. Виглядають вони приблизно так:

Більшість карт і флешок попередньо відформатовані в файлову систему FAT32. На таких пристроях і з такою табличній структурою директорії і імена всіх, хто знаходиться файлів знаходяться “під перших рядках” мегабайт пам’яті чіпа ПЗУ. А ось реальні дані (призначені для користувача) повинні зберігатися в осередках нижче. У цифрах структура пам’яті типовою FAT32 SD-карти / флешки виглядає так:

  • близько 0 Мб – займає сама таблиця
  • 1 Мб займає файлова директорія і прописані імена, вказуючі на розташування вмісту файлу
  • 2 Мб і далі – записуються нами дані

Але коли ми починаємо запис, перегляд вмісту і, головне, читання, починається цікаве …

варіант А. Майже не підкопатися. Працюють такі пристрої відмінно до тих пір, поки не запишіть дані в обсязі 1/2 або 2/3 від зазначеного в паспорті (цифри приблизні, але практика так і показує). За малюнком, проблеми у мене почнуться, як тільки обсяг даних перевищить планку в 4 Гб. Як тільки межа буде пройдена, нові дані будуть записуватися поверх тільки що записаних з 0-го розміру пам’яті, відведеного під файлову таблицю.

варіант Б. Всі 32 Гб записані і начебто відображаються в провіднику Windows. Тобто всі записані файли і папки будуть відображатися нормально. Однак відкриватися і читатися будуть тільки ті, що потрапили в зону 4 Гб. Решта при відкритті будуть видаватися за пошкоджені (corrupted). Природно, без будь-якої можливості відновлення.

Звідки беруться такі флешки?

Процес виготовлення подібних пристроїв, як ви розумієте, вкрай складний і вимагає від виробника жорстких технічних умов. Не всі китайські друзі відрізняються охайністю ще на рівні самого виробництва, а вже ВТК можуть собі дозволити взагалі далеко не всі. А де він і існує, то виглядає приблизно як ваше робоче місце і за принципом “здалося в провіднику Windows – справно”. Багато виробників далекосхідного регіону для власного виробництва використовують далеко не найсучасніше обладнання. Як підсумок – 30-40 %% продукції не проходить тестування. І, обзиваючись шлюбом, потрібно утилізувати. В теорії.

На практиці все не так, і чимала частка бракованих чіпів пристроїв всіх мастей йде на чорний ринок, зберігаючи при цьому ознаки торгової марки. І, до речі кажучи, самим продавцям-брехунів багато робити не доводиться – такі пристрої йдуть з “рідними” контролерами, які містять в собі інформацію про передбачуваному обсязі. Який на перевірку замість 128 Гб може виявитися зовсім і непередбачувано іншим. Але це вже нікого не цікавить. Так підроблена флешка і з’являється на світ.

Ще один варіант підроблених пристроїв – відвертий підроблення. Продавець штучно підправляє деякі метадані, користуючись особливостями файлових систем і. І підсовує жертві під будь-яким приводом відвертий фейк. Саме такий варіант і розглянуто в статті за посиланням вгорі статті.

Як розрізнити підроблену флешку?

Так, мало хто з користувачів відразу здогадується витратити дещицю часу на запис і подальше читання даних. Часто “тестування” після покупки з Алі (Американців і європейців обманюють зазвичай на eBay) Обмежується схемою:

розпакував 64 Гб карту – вставив – побачив в провіднику 61,4 Гб – похвалив постачальника за доставку

На зовнішній вигляд, якщо ви не прихильник конкретної марки, підробки не відрізняються. Хіба що стали з’являтися деякі нюанси. Так, наприклад, багато виробників перенесли відомості про номер і обсязі з пластикового корпусу (на якому можна написати що хочеш) на металевий роз’єм:

Як виявити підробку підручними засобами?

Варіантів чимало, і в своєму використанні вони доступні будь-кому. Для перевірки флешки будь-якого обсягу вам знадобляться кошти Windows або невеликі утиліти тестувальники. Принцип дії більшості способів зводиться до запису та подальшої звірці-читання записаних файлів на ф
лешку. Читаємо далі.

Що вміє Windows?

Окремою функції для перевірки флешки / диска, звичайно, немає. Однак, до того, як ми приступимо до скачування спеціальних для того програм, хочеться звернути вашу увагу на статтю Ознайомившись з нею, можна буде перевіряти передані (або, наприклад, записуються) між своїми пристроями файли на предмет цілісності. Так ось, звірка чек-сум до і після запису на флешку дозволить виявити підробку зі сховищем “на раз” і безпомилково. Крім того, флешка може виявитися в ваших руках після обміну і з інформацією всередині. Так ось, звичайна операція з перенесенням даних і подальшим форматуванням може виявити 7-8 випадків підробки з 10.

Програми для перевірки на вошивість

Відразу хочеться відзначити один момент. Мережа, чесно кажучи, не завалена такими програмами. Так що з появою запам’ятовуючих пристроїв з великим об’ємом (512 Гб і вище) деякі з описаних можуть просто не спрацювати. Або ви зіткнетеся з ситуацією, коли перевірка таких пристроїв відніме дуже багато часу. Вирішувати вам.

Fake Flash Test

Що не вимагає установки утиліта, в назві якої вже заховано її призначення. Просто розпаковуємо на Робочий стіл і запускаємо. Дані з диска краще перенести, так як перший же пропонований за замовчуванням Quick Test вбиває інформацію на ній:

RMPrepUSB / RMPartUSB – Quick Size Test

попалася!

Flash Drive / Card Tester

Є подальша розробка від творців  RMPrepUSB. Перевіряє обсяг запам’ятовує. Чи не найстаріше ПО з представлених в статті, так що і швидкість роботи краще, ніж, наприклад, у ніжеопісиваемие H2testw. Flash Drive Tester може справлятися з файлами побільше набагато швидше. Також в утиліті є вибір типу тестування: або запис окремого блоку розміром 512 Мб з подальшим порівнянням, або повне заповнення флешки власним файлом і потім звірка.

Ссылка на основную публикацию