Після установки Windows 10 моргає екран: рішення

Проблема мерехтіння дисплея комп’ютера / ноутбука після інсталяції Windows 10, що виникає в перші місяці після релізу нової операційної системи, все ще розбурхує уми користувачів і надає їм чимало клопоту. Хоч і виникає проблема значно рідше, ніж раніше, але все ж позбутися від мерехтіння екрану на всіх пристроях розробникам не вдалося. Тому зараз розберемося з факторами, через які моргає екран, і розглянемо методи вирішення проблеми, хоча бувалому користувачеві повинно бути ясно, що сіль подібних ситуацій, в основному, полягає в драйверах відеоадаптера.

рекомендації Microsoft

Перше, що рекомендують представники компанії розробника Windows 10, – це виконати наведений далі алгоритм.

 • Запускаємо «Диспетчер завдань» за допомогою контекстного меню панелі задач або комбінації клавіш «Ctrl + Shift + Esc».

Якщо мерехтіння зникло або вікно «Диспетчера завдань» виключено із зони мерехтіння, значить воно викликано будь-якої запущеної програмою. Таке додаток краще взагалі видалити з системи.

 • Заходимо в «Адміністрування» «Панелі управління».

 • Тиснемо на посилання “Керування комп’ютером».

 • Розгортаємо «Перегляд подій» і виконуємо клік по «Журнали Windows».

 • По черзі відкриваємо файли «Система» і «Додатки», вивчаємо розміщену в них інформацію рівня «Попередження» або «Помилка».

 • У перший раз закриваємо програму, завершивши відповідний процес, і оновлюємо проблемне додаток з офіційного сайту.

Якщо після установки нової версії додатка помилка жевріє – видаляємо програмний продукт. Робиться це через стандартний деинсталлятор, посилання на який можна виявити в «Пуск», або через компонент “Програми та засоби», розташований в «Панелі управління».

Виходячи з досвіду багатьох користувачів можна зробити висновок, що мерехтіння зображення в Windows 10 зникає після видалення Norton Antivirus та деяких інших програм безпеки, iCloud, IDT Audio для x64.

У другому випадку після установки Windows 10 виникли проблеми з драйвером графічної карти: він не встановився, або інсталятор не зміг виконати оновлення драйвера.

Тут необхідно всього лише завантажити драйвер для вашої відеокарти з сайту виробника, видалити старий і інсталювати новий з подальшою перезавантаженням комп’ютера. Найпростішим шляхом це виконується через «Центр оновлень».

 • Відкриваємо «Параметри».

 • Йдемо в «Оновлення та безпека».

 • Якщо в першій вкладці присутній кнопка «Перевірити зараз» (це означає, що в Windows 10 виключена автоматична перевірка оновлень), тиснемо по ній.
 • Після виконання перевірки оновлень або при наявності кнопки «Встановити зараз» натискаємо по її піктограмі.

 • Чекаємо, поки Windows 10 завершить оновлення, і перезапускаємо комп’ютер.

Останнє, що можна зробити, щоб вирішити проблему, коли екран мерехтить – виконати повне видалення драйвера для графічного адаптера і монітора з подальшою ручною установкою необхідного програмного забезпечення, завантаженого з сайту виробника.

Якщо через миготіння монітора треба увійти зазначені вище пункти, завантажте Windows 10 в «безпечному режимі», а після поновіть програмне забезпечення, яке стосується відеоадаптера і дисплея.


При наявності двох відеоадаптерів на одному комп’ютері (дискретного і інтегрованого) деактивуйте їх по черзі, щоб визначити, драйвер якого з них викликає мерехтіння зображення на дисплеї. Робиться це в «Диспетчері завдань»: викликаємо контекстне меню відеокарти і тиснемо «Вимкнути», після чого перезавантажуємо комп’ютер.

Ссылка на основную публикацию