Поділ областей DHCP в Windows Server 2008 R2

Поділ області DHCP (split scopes) – це хороше рішення для побудови служби DHCP в корпоративній мережі. Мета поділу областей DHCP – розподіл певного пулу IP адрес між декількома DHCP серверами, що може забезпечити відмовостійкість служби DHCP і балансування навантаження на сервери. Уявімо, що офіси вашої компанії знаходяться в двох різних містах: A і B. У офісі A є 2 DHCP сервера, в B – тільки один. Схеми IP адресації в кожному відокремленому офісі відрізняються, причому ви хочете домогтися того, щоб служба DHCP була доступна для всіх діапазонів IP адрес в разі непрацездатності або виходу з ладу будь-якого з серверів DHCP. Кращою архітектурою для організації подібної відмовостійкості DHCP був би розподіл областей адрес по всьому трьома серверами. Таку схему можна реалізувати, створивши всі області на кожному з серверів, і за допомогою настройки виключення діапазонів IP адрес уникнути перекриттів роздають діапазонів IP адрес. Все це можна було налаштувати і в старих версіях Windows Server 2000/2003, однак всі ці настройки виконуються вручну, що не дуже зручно і досить трудомістким.

У Windows Server 2008 R2 процедура поділу DHCP областей істотно спростилася за рахунок появи прямо в консолі управління DHCP MMC майстра «Split-scope». Спочатку проводиться звичайна настройка області DHCP, вказується перший і останній адреса області, адреси з цього діапазону можуть бути динамічно присвоєні клієнти. Оскільки ми використовуємо цю область тільки для динамічно призначених адрес, в неї не потрібно додавати статичні резервації адрес. Після того, як область налаштована, її можна розділити за допомогою майстра «Split-scope», який доступний в контекстному меню.

Далі потрібно вибрати один із дозволених серверів DHCP (також під управлінням Windows Server 2008 R2), який буде обслуговувати цю область. У майстра потрібно буде вказати відсоток адресного простору, яке буде віддано цього сервера. Якщо ви плануєте розподілити DHCP область між 3 або більше серверами, не забудьте прикинути скільки% області віддати кожного серверу. В даному прикладі я залишу 33% області на першому сервері, і віддам 67% новому сервера, тому що я планую розділити цю область ще раз.

Далі потрібно задати час затримки, за допомогою якої ви можете задати порядок відповіді DHCP адрес на запити клієнтів, тобто задати основний і додаткові сервери для області DHCP. Я, наприклад, хочу зробити мій третій сервер основним, тому я настрою тимчасову затримку для першого і другого DHCP сервера.

Перш ніж виконати поділ областей в DHCP сервері на Windows Server 2008 R2, переконайтеся, що всі налаштування вірні. Після запуску процедуру поділу області на новий сервер створиться нова область з виключеним діапазоном в ній.

У вікні виконання майстра поділу області DHCP відобразиться статус виконання кожної операції.

На новому сервері необхідно перевірити, що нова область з’явилася, що всі налаштування вірні і активувати її (якщо щось неправильно – просто видаліть область). Процедуру необхідно повторити для другого сервера, в результаті чого область DHCP буде обслуговуватися трьома територіально розташованими серверами DHCP.

Ось яким чином область і діапазон виключення виглядають в моєму випадку.

Ссылка на основную публикацию