Подзвонили на телефон і відразу скинули – що робити, чим загрожує

Зловмисники постійно винаходять нові способи шахрайства. Один з таких методів – порожні короткі дзвінки на мобільний телефон. Щоб не потрапити на виверти, корисно знати, що робити, якщо подзвонили на телефон і відразу скинули.

Причини коротких дзвінків

Велика частина таких викликів відбувається з метою реклами. У недобросовісних компаній цим займаються автоматичні системи. Вони працюють з базами телефонів, часто купленими нелегально, і проходять автодозвоном до першого гудка по всіх номерах. Такі схеми легко обчислюються з того, що такі «швидкі» дзвінки надходять з одного-двох номерів.

Аналогічним способом працюють «чорні» колектори і шахраї. Але їх діяльність спрямована на виявлення потенційних «клієнтів». З виявленням подібного роду зловмисників ситуація складніша, ніж з простими рекламщиками. Їх дзвінки можуть надходити з багатьох номерів VoIP-телефонії і навіть швидко знята трубка може дорого коштувати через міжміських і навіть міжнародних переговорів.

Запобіжні заходи

Перше, що варто запам’ятати, – ніколи не передзвонює на незнайомі номери. Остерігатися, що можуть списати гроші, не варто, – в кращому випадку ви не додзвонитися або потрапите на рекламний автовідповідач, менеджера або зовсім колектора. У будь-якому випадку після короткого виклику краще перевірити номер в інтернеті і дізнатися, кому він належить. Для цього існує кілька сайтів з відгуками про контакти зловмисників від постраждалих:

  • zvonki.octo.net;
  • neberitrubku.ru;
  • ktozvonil.net;
  • ktozvonit.ru.

Щоб не переживати з приводу небажаних і настирливих коротких викликів, власникам смартфонів корисно встановити додатки, що визначають і Блокирущие їх. Програми, наприклад Небера Трубку, CallerInfo, Антиколлектор, збирають інформацію з баз даних шахраїв, рекламників і колекторів, на підставі цих даних блокуючи вхідні дзвінки. Існує також офіційна програма від Лабораторії Касперського – Kaspersky Who Calls, яка працює за схожим принципом.

Ссылка на основную публикацию