Погано працює інтернет або очищення DNS кеша.

Привіт, продовжуємо розбиратися з проблемами виходу в мережу. Зараз опишу одну з причин, по якій погано працює або взагалі не працює інтернет на вашому комп’ютері.

Справа в тому, що в разі, коли вашому браузеру важко, а часом і неможливо, зайти на якусь конкретну інтернет-сторінку, відвідати конкретний сайт, часом просто винна помилка локального кеша DNS. DNS кеш – це спеціальний файл на вашому комп’ютері або комп’ютері провайдера, в якому зберігаються адреси найбільш відвідуваних вами сайтів. Детальніше про DNS і як можна спробувати прискорити інтернет – з’єднання, налаштовуючи DNS, читайте в цій статті.

Тут, в цьому файлі, іноді кешуються помилки, іноді – це результат дії хакера (читайте про DNS-спуффінг). Так що розглянемо варіант, коли користувачеві доводиться самостійно оновлювати DNS-кеш на манер очищення кешу улюбленого браузера. На щастя, це не так важко.

Продовжуючи тему нагадаю, що в Windows є три типи кешу, які користувач може легко контролювати (чи то пак просто знищувати). Ми говоримо про:

З першими двома все просто. очищення першого звільнить оперативну пам’ять від непотрібних в даний час і програм. другий ж дозволить вам очистити простір на жорсткому диску, видаляючи тимчасові файли. З третім мало хто знайомий, проте я успішно використовую його для оновлення інтернет – з’єднань. Коли помічаю, що працює інтернет з рук геть, цей спосіб застосовується одним з перших.

Випробувано на версіях Windows 7 і 8. Не бачу перешкод для більш пізніх версій.

Погано працює інтернет ? Очищаємо DNS кеш.

Викликаємо консоль команд з правами адміністратора. Для цього в Windows 8 натиснемо поєднання клавіш WIN + C, для Windows 7 – WIN + R.  далі друкуємо cmd. Тепер вводимо команду:

Після натискання клавіші введення ви побачите повідомлення про очищення кешу:

Якщо вам цього мало, і ви бажаєте особисто переконатися, що операція пройшла успішно, а заодно поцікавитися, як ця штуковина виглядає, можна, не закриваючи консолі, набрати наступну команду (браузери краще закрити):

ipconfig / displaydns

У тому ж вікні консолі з’явиться інформація подібно цієї:

Всі записи кеша відобразяться. Їх після очищення буде небагато. DNS кешування можна вимкнути. Це робиться командою

net stop dnscache

І спробувати перевірити роботу мережі і конкретної сторінки. Перевіривши результати, запустіть кешування знову (або просто перезавантажте комп’ютер):

net start dnscache

Службу кешування можна перезапустити і через Диспетчер завдань Windows. Її можна знайти у вкладці Служби диспетчера:

Однак зупиняти повністю її не раджу – це безсумнівно відбитися на всьому з’єднанні з мережею.

Погано працює інтернет. Винен сам сервер.

Та чому б і ні. Між вашим роутером і шуканим сайтом варто ще купа всього. Не турбуйтеся, все це ви можете перевірити. Так-сяк, але загальне уявлення про стан зв’язку ви можете перевірити прямо зараз. Відкрийте консоль cmd і введіть команду

tracert адреса сайту

Замість адреса_сайта введіть імовірно проблемний. Вікно консолі поверне вам статистику трасування маршруту від вашого комп’ютера до інтернет ресурсу. У вікні показників часу обміну даними ви побачите, хто довше за всіх обробляє пакети. можна робити висновки.

Ссылка на основную публикацию