Помітне прискорення Windows 10: ТОП-10 перевірених методів

Прискорення Windows 10 – це актуальна тема як для власників високопродуктивних комп’ютерів, так і ПК з невисокою потужністю обладнання. Досить часто ми стикаємося з зависаннями на комп’ютерах будь-якої продуктивності. Все через неправильну настройки системи. У Windows 10 дуже багато всього зайвого. В результаті дослідження, нам вдалося визначити, що значну частину системних ресурсів (близько 20-40%) споживають непотрібні або мало корисні функції системи.

Ми проаналізували всі ресурсомісткі функції і готові запропонувати 10 способів прискорення системи. Після оптимізації Windows 10 за допомогою даної статті вдається прискорити систему мінімум на 30%.

Перевірка і усунення неполадок в роботі ОС Windows 10

Першочергове завдання користувача для прискорення комп’ютера під керуванням Windows 10 – перевірка цілісності системи. Якщо частина системних файлів пошкоджена, розраховувати на швидку роботу ОС можна. Тільки цілісна система готова працювати швидко і стабільно. Звичайно ж, заново ОС недоцільно. Готові запропонувати і інше рішення, воно простіше в реалізації і швидше призводить до бажаного результату.

У всіх нових версіях Віндовс для цього є вбудований інструмент. Спеціальна утиліта аналізує системні файли системи і перевіряє їх цілісність. Якщо після сканування вдалося знайти проблеми, цей же інструмент виконає відновлення файлів самостійно.

Як перевірити систему на цілісність:

 1. Натискаємо клавіші Win + R.
 2. Вводимо в рядок команду cmd і тиснемо Enter.

 1. Вставляємо в консоль sfc / scannow і натискаємо на кнопку Enter.

Після завершення перевірки, якщо вдалося знайти і виправити проблеми, система починає працювати на 20-100% швидше.

Налаштування повідомлень

Якщо продуктивність системи до цих пір не влаштовує, рекомендуємо відключити повідомлення. Тільки на перший погляд вони споживають мало ресурсів. До появи повідомлень відбувається цілий цикл перевірок та інших дій. Насправді, якщо налаштувати повідомлення, можна істотно підвищити швидкодію при роботі з програмами.

Як це зробити:

 1. Натискаємо на меню «Пуск» і вибираємо «Параметри».

 1. Кількома на елемент «Система».

 1. Переходимо на вкладку «Відомості та дії».
 2. Переводимо повзунок в розділі «Повідомлення» в стан «Вимкнути.».

Важливо! При бажанні максимально прискорити Windows краще відключити всі поради та підказки системи в тому ж меню.

Очищення диска від непотрібної інформації

Істотного прискорення роботи Windows 10 не добитися без очищення жорсткого диска (HDD). В ідеалі це потрібно робити систематично. Через деякий час після чистки, система знову заб’ється тимчасовими файлами. Щоб примножити і зберегти високу швидкодію системи, очищення слід виконувати хоча б раз в 1-2 тижні.

Важливо! Якщо системний логічний диск сильно обмежений за місцем, чистку краще робити ще частіше.

Є спеціальна програма для прискорення Windows 10, яка сканує систему і видаляє все непотрібне з неї – це CCleaner. Очищення проводиться гранично просто, розібратися в програмі не складе труднощів. Додатково рекомендуємо почистити і реєстр. Тут є відповідна вкладка.

Відключення візуальних ефектів

Ще один хороший спосіб розвантажити процесор – вимкнути візуальні ефекти. Сюди входять: функція «м’якої» прокрутки, анімація, тіні, прозорість та інше. Все це споживає не так уже й мало потужності. Зазвичай після відключення цих функцій вивільняється 3-7% ресурсів комп’ютера.

Покрокова інструкція:

 1. Кількома ПКМ по кнопці «Пуск» і вибираємо «Панель управління».
 2. Побачивши «Великі значки» натискаємо на елемент «Система».

 1. Переходимо по посиланню «Додаткові параметри системи».

 1. У графі «Швидкодія» натискаємо на клавішу «Параметри».

 1. Встановлюємо точку біля «Забезпечити найкращу швидкодію».

До речі кажучи, тут же можемо встановити збалансоване стан швидкодії і візуальних ефектів, вручну виділивши сподобалися пункти.

Робота з “Пуск”

Живі плитки – це не одна з найважливіших функцій Windows. Від них можна відмовитися без шкоди для комфорту. Все, що нам потрібно зробити – відкріпити всі плитки за допомогою ПКМ і натиснути на «Відмінити закріплення від початкового екрана».

Підіб’ємо проміжні підсумки: вже зараз має відбутися прискорення ноутбука з Windows 10 мінімум на 15-20%. Це ще не все, наступні 5 кроків допоможуть заощадити ще стільки ж або навіть більше.

Відключення функцій в інтерфейсі

Наполовину прозорий «Пуск» виглядає ефектно. Раз вже ми вирішили вивільнити максимум продуктивності системи, від нього доведеться відмовитися. Він істотно сповільнює роботу ноутбука, особливо не дуже продуктивного.

Як повернути стандартний вид «Пуск»:

 1. Натискаємо на «Параметри» в меню «Пуск».
 2. Переходимо в меню “Персоналізація”.
 3. Кількома на вкладку «Кольори».
 4. Відключаємо єдиний активний елемент.

Ось і ще кілька відсотків ресурсів вдалося звільнити.

очищення автозавантаження

Автозавантаження впливає на продуктивність більше за інших розділів. Всі розміщені тут додатки запускаються без відома користувача і працюють в фоні. Чим більше програм тут, тим менше вільних ресурсів комп’ютера залишається.

Важливо! Досить часто тільки одним цим способів вдається вирішити проблеми з зависаннями Windows.

Що робити:

 1. Натискаємо Ctrl + Alt + Del і вибираємо «Диспетчер завдань».
 2. Кількома на кнопку «Детальніше» (якщо це зробили раніше, зараз вже робити не доведеться).
 3. Переходимо на вкладку «Автозавантаження».
 4. Вимикаємо з автоматичного запуску все другорядні програми, які нам не потрібні при кожному пуску.

Якщо разом з ОС завантажувалося 3-4 зайвих програми, приріст швидкості роботи виявиться відчутним неозброєним поглядом.

Конфіденційність

Напевно, не залишилося людини, який залишився в стороні від чуток про стеження Microsoft за користувачами Windows 10. Деякі дані система дійсно збирає і відправляє на сервера компанії. Їх краще відключити, все-таки будь-яка дія споживає ресурси ОС.

Алгоритм дій:

 1. Натискаємо на кнопку «Пуск», а потім – на «Параметри».
 2. У розділі “Конфіденційність” на вкладці «Загальне» вимикаємо 3 перших кошти.

 1. Ще відключаємо «Частоту відгуків» в передостанній вкладці розділу.

Регулювання управління живленням ОС

На ноутбуках важливу роль в продуктивності грає схема управління живленням. У режимі економії електроживлення ноутбук не видає повну потужність. Щоб збільшити швидкість швидкодії слід встановити високу або збалансовану схему. Економний режим призначений для роботи від батареї. Знайти потрібний пункт можемо в розділі «Панелі управління» під назвою «Електроживлення».

Якщо потрібно підвищити швидкість роботи з ресурсоємними додатками, слід включити апаратне прискорення Windows 10. Правда, воно витрачає ще більше електроенергії за рахунок залучення вільних ресурсів окремих пристроїв.

Налаштування роботи антивірусної програми

Всі антивіруси задіють багато системних ресурсів. Тільки потужні комп’ютери готові надати достатньо ресурсів для роботи антивірусу в режимі максимальної безпеки. Якщо у вас слабкий ПК, рекомендуємо знизити рівень безпеки. Пошук загроз варто перевести в ручне управління. Ще слід провести оновлення антивіруса.

Тепер приріст продуктивності комп’ютера сильно відчутний. Навіть ті додатки, що раніше не виходило запустити, зараз повинні працювати. Рекомендуємо додати статтю в закладки і періодично проводити заходи щодо поліпшення швидкодії, так як з часом комп’ютер знову сповільниться.

Напишіть в коментарях метод, який допоміг вам більше за інших.

Ссылка на основную публикацию