Помітили, що браузер Хром споживає багато пам’яті?

Ваш браузер Хром споживає багато пам’яті Windows? Спробуємо змусимо його працювати в більш щадному режимі або змиримося з причинами, за якими саме цей браузер прискорити ніколи не вийде.

Не всі поради статті будуть однаково корисні. Але думаю, зі статті ви почерпнете багато корисної інформації.

Чому Гугл Хром споживає багато пам’яті? Купа причин на те …

Вся справа в тому, що Chrome, як втім і інші браузери (Internet Explorer, до слова, робить також), за замовчуванням витрачає мінімум один процес на одну відкриту вкладку. Так, якщо ви відкриєте Диспетчер завдань Windows у вкладці процеси, ви можете спостерігати ось таку картину:

Цю проблему можна розгорнути: ви можете прямо зараз побачити які конкретно вкладки навантажують процесор. У Google Chrome є свій Диспетчер завдань. Його можна викликати клавішами (при запущеному браузері):

SHIFT + ESC

і вуаля – перед вами причини ваших бід у всій красі.

Навіщо так?

Я застав ті часи, коли наворочені скрипти або зовсім не старі плагіни до браузерів при відвідуванні конкретної сторінки вбивали поточний сеанс цього браузера. Що служило у цьому винна – криві руки веб майстра або баг самого веб-клієнта – ну яка мені-то різниця? Але закінчувалося все часом за одним сценарієм – браузер закривався з помилкою. Всі вкладки відразу.

Ну … ви зрозуміли, вобщем. Так що пояснення, чому сучасний, в тому числі Хром споживає багато пам’яті, лежить на поверхні: зіткнувшись з помилкою на сторінці сайту, відкритої в поточній вкладці, браузер цю вкладку і закриє. Тільки її. Відповідно до цієї моделі, Chrome не об’єднує сайт, відкритий навіть в декількох вкладках, в один потік-процес. І для різних сайтів процеси різні. З точки зору безпеки – бездоганно, але доводиться жертвувати ресурсами, так що ви це можете дуже навіть відчувати.

Я пропоную вам протилежну модель поведінки браузера. Ресурсів (можливо) споживати буде менше, проте якщо натрапите на помилку на сайті, що потребують перезавантаження браузера, ця помилка потягне інші вкладки. Хоча, чесно зізнайтеся – часто ваш браузер натикався на такий сайт?

Однак пам’ятайте, що великі ресурси пропонують чимало функцій і додатків, які, відкриті в декількох вкладках, дуже здорово можуть пригальмовувати веб-клієнт, і тому з’ясувати точну причину, через якого конкретно ресурсу браузер споживає багато пам’яті все важче. Важливу роль в споживанні ресурсів грають і плагіни браузера, в тому числі ненависний веб-майстрами, що дозволяє користувачеві ігнорувати рекламу на сайті, а веб-майстру – їсти чорний хліб замість білого.

Браузер Хром споживає багато пам’яті? Спробуйте його в режимі Process-per-site

Запускайте браузер в режимі економії ресурсів. Для цього закрийте його роботу, знайдіть ярлик Chrome, викличте його властивості і в поле об’єкт доповніть адреса викликається файлу командою (через пробіл після адреси, вже наявного в поле):

–process-per-site

І погодьтеся зі змінами. Ось так:

Тепер сайт, відкритий навіть в декількох вкладках браузера, буде обслуговуватися одним процесом. До речі, за допомогою такого трюку можна ще більше прискорити роботу Google Chrome, відключивши, наприклад, всі плагіни. Тоді рядок адреси з додатковими командами в результаті набуде вигляду:

–disable-plugins –process-per-site

Наприклад, з моїми настройками поле адреси ярлика виглядає ось так:

“C: \ Program Files \ Google \ Chrome \ Application \ chrome.exe” –disable-plugins –process-per-site

ДОВІДКА

Цей хід спрацьовує далеко не завжди. І всілякі потуги користувачів браузера виправити ситуацію з безліччю перевантажують процесор системи вкладками натикаються на стіну мовчання від Google. Так що ситуація поступово перетворюється в неподобство. Офіційно на форумах гуляє “математична” формула кількості процесів в диспетчері завдань Windows в залежності від кількості вкладок:

 де n – і є відкриті вкладки, а точніше унікальні домени в відкритих вкладках. Тобто на ОДИН процес більше, ніж вкладок. Але або щось у мене з математикою або це відвертий піж. Схоже на друге, тому що … є пункт.

Ваш браузер споживає багато пам’яті? Підправте настройки …

  • Відправляйтеся в налаштування Chrome. Набираємо в адресному рядку Chrome адреса:

chrome: // settings /

Шукаємо Додаткові настройки і знімаємо галочку у пункту Чи не відключати працюють у фоновому режимі сервіси при закритті браузера.

  • В адресному рядку наберіть:

chrome: // extensions /

А тепер відключіть і видаліть всі ті надбудови та розширення, якими не користуєтеся. Їх там може бути багато. Прибирайте все, що не потрібно. Підключайте ці допо
внення тільки в потрібний момент: впевнений, він настає не завжди.

Чистимо кеш браузера.

Це насправді одна з головних причин чому Хром споживає багато пам’яті. Всупереч думці про завантаженість процесора Windows вже цілком здатна сама розподілити роботу і ЦП і RAM та, щоб ви не відчували загальмованість системи. А ось забитий під зав’язку КЕШ браузера здатний зіграти з продуктивністю поганий жарт. Принцип тут простий: в браузері (будь-якому) за замовчуванням встановлений поріг обсягу кешу. Так ось, поки порогу не досягнуто, користувач радіє швидкості браузера. Але як тільки порогове значення близьке, системі і самому браузеру доводиться одночасно з роботою додатків витрачати додаткові ресурси на контроль за кешем. Мова йде про видалення даних, що само по собі затратно. А якщо це пов’язано з іншими додатками (типу Java або Flash)? Ось вам і гальма. Так що поради такі: розширюємо поріг кешу (за замовчуванням він не більше 500 Мб) і як тільки робота в Chrome стає некомфортною. Теж стосується і інших браузерів. Нехтуйте історією відвідувань, потрібними кукисам – видаляйте все. І вам воздасться.

Чому не можна прискорити браузер Chrome або Хром плювати на ваші налаштування

Дані раніше поради розбиваються об відразу два далеко не підводних каменя: принцип роботи браузера і неможливість впливати на його основоположні принципи. Але спочатку невеликий відступ. У моєму користуванні було чимало комп’ютерів і ноутбуків (читай – систем), що проходили повний етап апаратного апгрейда від мінімальної комплектації (бюджет майже у всіх нас з вами завжди обмежений) з моменту покупки до поступової “фуловой” завантаження. Тобто в підсумку майже кожен з них виводився під процесор, максимально придатний для чіпсета плати і на максимальний об’єм RAM. До чого я? Скільки б герц на ядро, і які б обсяги пам’яті в систему не ставилися, у відсотковому співвідношенні в роботі Chrome не змінювалося нічого. 2 або 4 ядра, 4 Гб або 8 Гб RAM – Chrome буде їсти свої 30-50 %% ресурсів Windows.

Чому?

Тому що це Google Chrome. Тому що спочатку його придумали саме так. Так, як говорилося раніше, браузер на кожну вкладку запускає окремий процес. Але далі – більше. Чим великовагові сторінка (чим більше містить фреймів, модулів і Java скриптів), тим більше процесів chrome.exe у вас буде запущено. Саме з цієї причини навіть якщо відкрита одна-єдина вкладка цілком ймовірно, що процесів chrome.exe буде до десятка. А в підсумку такий ланцюжок виглядає приблизно так:

  • я як вебмастера, начебто намагаючись зробити сторінку солідніше і об’ємніше, навантажую сторінку скриптами і фреймами окрім іншого HTML
  • ви, натикаючись на мій сайт, стикаєтеся і з тим, що Хром починає кидати всі свої сили на те, що правильно показати мою сторінку, завантажуючи розширення і плагіни для моєї сторінки в тому числі
  • Google як розробник бачить ці потуги, відповідаючи мені, що моя сторінка перевантажена скриптами, знижуючи сторінку в рейтингу пошукової видачі …
  • … а ви в цей час клянеться все і вся, звинувачуючи Chrome в ненажерливості ресурсів, знову шукаєте сторінку, на якій вам розкажуть, чому Google Chrome жахливо гальмує.

Так що така форма роботи браузера – плата за безпеку і збереження ваших даних. Пам’ятайте про це, вибираючи “найшвидший браузер”. Трохи докладніше – наприклад, в статті про.

Відповідей більше немає. Спробуйте ці. Успіхів.

Ссылка на основную публикацию