Помилка Disk Read Error Occured

Ще вчора ваш комп’ютер працював як годинник, а вже сьогодні при включенні комп’ютера з’являється помилка A disk Read Error Occurred. Press Ctrl + Alt + Delete to restart. Особливих знань англійської вам не знадобиться, щоб зрозуміти, що виникла помилка читання диска, через що операційна система, записана на ньому, не може запуститися. Косяк вельми неприємний, так як через нього комп’ютер просто не буде працювати. Виправлення цієї помилки може варіюватися від софтверного виправлення до перевірки компонентів комп’ютера або навіть їх заміни. Якщо ви зіткнулися з помилкою A Disk Read Error Occurred, ця стаття розповість вам, що треба робити, щоб її виправити. Спробувати, по крайней мере.

Що робити з помилкою A Disk Read Error Occurred

Лагодити. Все просто. Але, перш ніж розкривати ящик зі під своїм столом або бігти в магазин за новим диском, спробуйте виправити становище простими способами. Часто буває так, що найпростіші дії вирішують всі виниклі проблеми.

Найпростіше, що ви можете зробити в цій ситуації – це перезавантажити комп’ютер або натиснути Ctrl + Alt + Delete. Якщо після цього комп’ютер все одно не стартує, значить пора запасатися терпінням і братися за лагодження ПК своїми силами.

Як виправити A Disk Read Error Occurred

Щоб виправити помилку A Disk Read Error Occurred, треба розібратися в тому, що стало причиною її виникнення.

  • Збій файлової системи накопичувача, на який встановлена ​​операційна система. Це може статися, якщо в момент запису на диск зникла електрика або комп’ютер з якихось інших причин позаштатно відключився (синій екран смерті, зависання або ще щось).
  • Відсутній або пошкоджений завантажувач MBR (Master Boot Record). Причиною його пошкодження може бути робота шкідливого ПО або викладені в попередньому пункті причини. Найчастіше проблема виникає через цю причини.
  • Збій BIOS. Неправильні налаштування або помилка під час оновлення або відкату.
  • Неправильне підключення жорсткого диска до комп’ютера. Пошкоджений SATA-кабель, нещільно вставлений коннектор або пошкоджений кабель живлення.
  • Фізичне пошкодження жорсткого диска. Наприклад, ви упустили ноутбук, купили диск із заводським браком, диск витратив свій ресурс і так далі. Друга за популярністю проблема.
  • Проблеми в системі харчування. Наприклад, ваш блок живлення занадто слабкий для встановленої відеокарти або у вас занадто багато підключених компонентів. Якщо блок не здатний забезпечити системі достатній рівень споживаної потужності, частина компонентів може відключитися або працювати некоректно.

Тепер можна переходити до лагодження. Перш за все перезавантажте комп’ютер і зайдіть в BIOS. Переконайтеся, що в параметрах завантаження чітко відображається ваш накопичувач і стоїть першим у порядку завантаження.

Почнемо з відносно простих методів, які не зажадають від вас переустановлення операційної системи або інших витратних за часом маніпуляцій.

Перевірка файлової системи

Візьміть завантажувальну флешку або диск і запустити з неї. Рекомендуємо завжди тримати на підхваті завантажувальний накопичувач, щоб в разі неполадок з комп’ютером не шукати інший ПК для створення завантажувальної флешки.

  1. На початковому екрані установки Windows клікніть Відновлення системи.
  2. клацніть Пошук і усунення несправностей – Командний рядок. З командного рядка вам треба буде запустити утиліту перевірки диска.
  3. Введіть команду chkdsk C: / F / r. Ця команда відповідає за перевірку файлової системи диска на наявність помилок. Якщо помилки будуть знайдені, Windows спробує їх автоматично виправити.
  4. Дочекайтеся завершення сканування.

Якщо Командний рядок повідомить, що помилки не були знайдені, переходите до наступного кроку. Якщо помилки були знайдені і виправлені, спробуйте перезавантажити комп’ютер і запустити систему з вашого диска, при завантаженні з якого виникала помилка A disk read error occurred. Якщо Windows запустилася, значить все ок – проблема виправлена. Якщо вона продовжує з’являтися, переходите до наступного методу.

Завантажувач операційної системи

Коли ви переконалися, що файлова система вашого ПК в порядку, спробуйте відновити завантажувач Windows. Ця процедура описана в окремій статті, тому загляньте туди.

відновлення BIOS

В першу чергу ця рада актуальна для тих, хто зіткнувся з помилкою A disk read error occurred після експериментів з BIOS – настройки, поновлення, відкат і так далі. Спробуйте скинути BIOS, а потім знову спробуйте завантажити Windows. Якщо помилка виникла після поновлення, поверніться на попередню версію. Відкат робити не треба, якщо ви не оновлювали BIOS.

Також можна спробувати оновити BIOS. Знову ж таки, ця процедура описана в окремій статті. Якщо для вашої материнської плати немає нових версій BIOS, просто скиньте настройки. Якщо не допомогло, рухайтеся далі.

Перевірка компонентів комп’ютера

Тепер пора брати в руки викрутку і розкривати залізне (або пластикове – у кого як) черево вашого комп’ютера. Відкрийте кришку і огляньте коннектори жорсткого диска. Переконайтеся, що SATA-кабель щільно сидить у гнізді накопичувача, а також в слоті на материнській платі. Він повинен бути надійно і рівно зафіксованим, не бовтатися і не відходити. Також перевірте харчування жорсткого диска і цілісність всіх кабелів. Якщо у вас є можливість, спробуйте підключити диск іншим SATA-кабелем, в інший слот на материнській платі і в інший коннектор харчування. Це дасть вам можливість переконатися, що причиною помилки не є пошкоджені кабелі.

Дуже важливо переконатися, що ваш жорсткий диск не перегрівається. При перевищенні температурного ліміту можуть виникати збої при його роботі. Про те, якою має бути температура жорсткого диска, ми говорили в окремій статті.

Також перевірте роботу блоку живлення. Його потужність повинна відповідати рекомендованої потужності, зазначеної в специфікаціях відеокарти, плюс треба робити зазор на розгін компонентів (процесора і відеокарти), а також на інші компоненти (додаткові PCIe-пристрої і диски). Якщо ви бачите, що потужність блоку живлення підходить впритул до межі, спробуйте щось відключити і спробувати завантажитися. Так ви зможете переконатися, що диск насправді працює справно і не доведеться зайвий раз витрачати гроші на накопичувач.

Деякі користувачі також радять провести перевірку оперативної пам’яті. Складно сказати, наскільки логічний ця рада стосовно помилку читання диска, але, якщо ви вже зневірилися і ніщо не може повернути комп’ютер в робочий стан, спробуйте перевірити оперативну пам’ять на наявність помилок. Також спробуйте поміняти плашки місцями і переконайтеся, що слоти і контакти чисті.

Якщо нічого не допомогло

Є ймовірність, що нічого з вищевикладеного не допомогло. У такому випадку спробуйте перевстановити Windows, попередньо відформатувавши жорсткий диск (видалити всі розділи або провести повне форматування). Ця процедура заново налаштує файлову систему і завантажувач, але займе трохи часу. Якщо і після цього помилка все одно виникає, спробуйте підключити диск до іншого комп’ютера. Як варіант, спробуйте відключити диск від комп’ютера і вставити в нього інший носій, якщо є така можливість. Запустити з нього. Це дозволить вам виявити «винуватця торжества». Мінус цього методу діагностики очевидний – не у всіх є другий диск для експериментів, плюс треба витрачати час на установку операційної системи. Але таким чином ви зможете з’ясувати, на чиєму боці помилка. Якщо вона виникає і з іншим диском, значить проблема в материнській платі або кабелях підключення. Якщо ж з іншим диском система запускається нормально, значить пора здати диск в сервіс (якщо ще на гарантії) або навідатися в найближчий магазин комп’ютерної техніки за новим накопичувачем.

Ссылка на основную публикацию