Помилка dnserror яндекс.браузер: причини, як виправити

У ідеально налаштованих комп’ютерів бувають ситуації, коли відкриття тих чи інших сайтів призводить до появи повідомлення DNS error. Найчастіше такі помилки можна спостерігати на робочих комп’ютерах при спробі зайти в соціальні мережі. Тут оскаржувати рішення начальства не має сенсу.

Можна спробувати умовити системного адміністратора вирішити цю проблему, але швидше за все закінчиться це вимогою написати службову записку на ім’я директора. А ось в домашніх умовах така помилка зустрічається рідко і варто поміркувати над нею.

Технічне відступ – що таке DNS і навіщо він потрібен?

По-перше, щоб вирішувати проблему потрібно розуміти її джерело. DNS – domennameserver – це служба яка відповідає за перетворення вмісту адресного рядка браузера в зрозумілий для Інтернету мову мережевих адрес. Ця служба вельми важлива і її збій призводить до неможливості переглядати сторінки. Без неї неможливо навіть відкрити пошукову систему.

Поширені причини помилки

Отже, на екрані красується текст приблизно такого змісту:

Про що ж він нам говорить? В першу чергу про те, що щось не так зі службою DNS. Але що саме може бути не так в такий простий службі? По-перше, DNS може відрізнятися від встановленого провайдером, але це не єдина причина збоїв. Ось найпопулярніші з них:

  • Збої в роботі самого сайту. Буває. Не всі ресурси знаходяться на безлічі серверів і мають резервні канали. Часом помилка говорить про те, що сам сайт недоступний.
  • Невірно введений адресу DNS в настройках мережі. У моєму випадку я навмисно ввів невірний DNS, щоб показати цю помилку.
  • Блокування антивірусом або файерволом.
  • Сайт заблокований провайдером або системним адміністратором.

Це далеко не повний список проблем. І не варто грішити на браузер. Якщо ви бачите повідомлення помилка dnserror. Яндекс браузер, Google Chrome, Mozilla Firefox і Opera покажуть вам це ж повідомлення просто кожен в своєму варіанті. Грішити на програму не варто, необхідно грішити на налаштування.

Шляхи вирішення проблеми

ВАЖЛИВО! Якщо дане повідомлення ви бачите на робочому місці намагаючись потрапити на сторонні ресурси, то поцікавтеся може бути в політику фірми входить заборона на відвідування сторонніх ресурсів? Якщо входить, то для доступу до таких ресурсів вам потрібно звертатися не до системного адміністратора, а через службову записку до директора, з обґрунтуванням чому вам потрібен доступ до таких ресурсів на робочому місці. Це заощадить і ваш час, і час колег.

Якщо ж така помилка виникає будинку, то тут необхідно вирішувати проблему.Я найпростіший спосіб звіритися з настройками провайдера. Якщо тут помилок немає, то проблема лежить в іншій площині і шукати рішення потрібно в ній.

ПОРАДА! Якщо ваш провайдер підтримує установку альтернативного DNS, то не зайвим буде встановити в його якості сервер Google 8.8.8.8 – він доступний цілодобово і може виручити в разі збою саме цього сервісу у провайдера. Як це зробити я розповім нижче.

Якщо ж після повідомлення про помилку з’являється вікно антивіруса, яке попереджає про блокування даного сайту, то сперечатися з антивірусом не варто. Не просто так він заблокував даний сайт і його відвідування може погано закінчитися.

Налаштування альтернативного DNS

Я просто покажу, як це зробити, оскільки обидва моїх провайдера дану опцію не підтримують. Обидва працюють на динамічної конфігурації обладнання. Але це не означає, що у вас також.

  • Відкриваємо центр управління мережами (Права кнопка миші по значку комп’ютера в правому нижньому кутку і вибір пункту «Центр управління …»).
  • У вікні, натискаємо на відповідну з’єднання.
  • У новому вікні натискаємо «Властивості» і переходимо на вкладку з вибором протоколів. Вибираємо той, що показаний на малюнку (або відповідний налаштування провайдера) і ще раз натискаємо «Властивості».
  • У вікні, якщо у вас виділений фрагмент заповнюється вручну, навпаки поля альтернативний DNS прописуємо 8.8.8.8.

Тепер залишилося тільки натиснути «ОК». У моєму випадку і в разі застосування автоматичних налаштувань цю операцію проробляти не потрібно. Якщо ваш провайдер надає Бажаний і Альтернативний DNS сервера, то міняти один з них на інший не варто. Ця установка допомагає впоратися з проблемою обладнання у провайдера, якщо така виникає. Але це несерйозно і підходить вона не завжди.

Таким чином ми розібралися як можна уникнути помилки DNSerror, яка є скоріше проблемою комп’ютера, ніж браузера і вкрай рідко виникає без видимих ​​причин. Єдине, що варто відзначити окремо – випадкова зміна налаштувань.

Ссылка на основную публикацию