Помилка недостатньо системних ресурсів для завершення операції

Пройшли вже ті часи, коли використання Windows-комп’ютера нагадувало постійну війну з синіми екранами смерті і нескінченними помилками і твіки. Сучасні версії Windows працюють дуже стабільно навіть на не новому залозі і часто у користувача рідко виникають серйозні неполадки, які складно виправити. Звичайно, фізичну поломку обладнання ніхто не відміняв (тут вже будь-який комп’ютер може зламатися), як і ніхто не відміняв випадкові баги або якісь помилки. При роботі з комп’ютером на екрані може раптово з’явитися помилка «Недостатні системні ресурси для завершення операції». Досить неприємний казус, розібратися з яким допоможе ця стаття.

Як виправити помилку Недостатньо системних ресурсів для завершення операції в Windows

Із самої назви стає зрозуміло, що операційна система намагається завершити (або запустити) процес, але не може це зробити через брак цих самих ресурсів. Найчастіше під «ресурсами» мається на увазі оперативна пам’ять. Звичайно, ніхто б не став дивуватися такій помилці на комп’ютері з 2 Гб оперативної пам’яті (або того менше) і 15 відкритими вкладками в Google Chrome. Проблема в тому, що помилка «Недостатньо системних ресурсів для завершення операції в Windows» може наздогнати навіть власників найпотужніших комп’ютерів, у яких багато оперативної пам’яті і потужні процесори. Також ця неприємність може з’явитися при великій кількості вільної оперативної пам’яті, без видимих ​​сигналів про її нестачі, що ще більше бентежить користувача.

Почати треба з поверхні помилки і спробувати дати відповідь на очевидне запитання: чи дійсно ваш комп’ютер досить потужний для цього завдання. В першу чергу це стосується ігор, особливо погано оптимізованих ігор (Недостатньо системних ресурсів для завершення операції в Warface, PUBG, Fortnite або Crossfire може бути вельми поширеною проблемою). Перевірте сумісність вашого комп’ютера, а також спробуйте максимально знизити кількість фонових додатків. Закрийте всі програми, що працюють паралельно з грою або скористайтеся режимом чистої завантаження Windows 10 (без додатків, які запускаються автоматично відразу після входу в систему) і спробуйте запустити гру / додаток знову, а перед запуском переконайтеся, що ніщо інше не навантажує пам’ять або процесор вашого комп’ютера. Іншими словами, максимально звільните комп’ютер від непотрібного вантажу. Майте також на увазі, що потужностей комп’ютера для роботи програми або гри в принципі може вистачати, але окремі її режими або функції можуть споживати більше ресурсів, ніж закладено в вашому комп’ютері.

Є також сенс перевірити файл підкачки Windows. Помилка може бути викликана тим, що сам по собі файл підкачки просто відключений. Пам’ятайте, що файл підкачки потрібен системі навіть при достатній кількості оперативної пам’яті, а тому тримайте його включеним (а визначення розміру файлу підкачки залиште вирішувати операційній системі). Зрештою, ніхто ніхто не відміняв погану оптимізацію додатків і їх механізми роботи з пам’яттю. Також майте на увазі, що на системному диску має бути достатньо вільного простору. Додатки іноді створюють тимчасові файли, які можуть займати досить багато пам’яті на диску. Якщо вільного місця майже не залишилося (рекомендується тримати вільними 10-15 Гб і більше), виконайте очистку системного диска Windows і потім спробуйте запустити додаток ще раз.

Якщо ви маєте справу з додатком з невідомого джерела (піратська версія, наприклад, чого вже там), антивірус може бути причиною виникнення помилки «Недостатньо системних ресурсів». Спробуйте його відключити, але майте на увазі, що це дуже ризикована процедура, особливо в разі невідомих додатків або їх піратських варіантів.

Розрядність Windows теж може привести до описуваної помилку. Оскільки в 32-розрядних версіях Windows є сильні обмеження пам’яті на один процес, додаток може в буквальному сенсі «задихатися» (йому банально не вистачає пам’яті) і давати помилку «Недостатньо системних ресурсів». В цьому випадку єдиним рішенням буде перехід на 64-розрядну Windows. Якщо у вашому комп’ютері менше 4 Гб оперативної пам’яті, використання 64-розрядної може спричинити за собою деякі несподівані нюанси. Якщо ж пам’яті більше 3.75 Гб, то вам треба якомога швидше переходити на 64-розрядну систему, щоб ефективно використовувати ресурси свого ПК.

Зміна параметрів вивантажується пулу пам’яті

Цілком можливо, що нічого з перерахованого вище вам не допомогло. Що ж, зневірятися не варто, оскільки існує не так вже й багато помилок, які не можна виправити. Є ще один варіант, який з великою часткою ймовірності виправить проблему, але він передбачає деякі твіки в системі.

попередження: В цій інструкції описується процедура зміни реєстру системи. Майте на увазі, що цей процес завжди пов’язаний з певними ризиками. Будьте уважні і ніколи не змінюйте невідомі вам ключі просто так. Рекомендуємо створити точку відновлення системи, перш ніж приступати до виконання цієї інструкції. Також врахуйте, що для цього вам знадобиться обліковий запис Адміністратора, а відповідальність за ваш ПК несете тільки ви і ніхто інший.

  1. Відкрийте редактор реєстру. натисніть Win + R і введіть regedit.
  2. В адресний рядок редактора реєстру (рядок під меню програми, що з’явилася в Windows 10 1703) можна вказати такий шлях (можна просто скопіювати адресу і вставити в адресний рядок): Комп’ютер \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management.
  3. У списку ключів знайдіть PoolUsageMaximum. Якщо його немає, натисніть правою кнопкою миші по правій частині вікна редактора, виберіть створитиПараметр DWORD, назвіть його PoolUsageMaximum і встановіть десяткову систему числення зі значенням 60.
  4. Змініть значення параметра PagedPoolSize на значення ffffffff (Вісім букв f). Натисніть Ок, закрийте редактор реєстру та перезавантажте комп’ютер. Спробуйте запустити додаток і постежити, чи не виникає помилка знову.
  5. Якщо помилка «Недостатньо системних ресурсів для завершення операції» виникла знову, повторіть процедуру з редактором реєстру, описану вище, тільки встановіть значення параметра PoolUsageMaximum 40. Обов’язково перезавантажте після цього комп’ютер.

Чи стикалися ви з подібною помилкою? Якщо ви знаєте рішення, не визначена у цій статті, розкажіть про нього в коментарях.

Ссылка на основную публикацию