Помилка & quot; Javac не є внутрішньою або зовнішньою командою & quot ;.

У статті розглядається процес установки Java-платформи на Windows і один із способів вирішення проблеми, коли, незважаючи на встановлену в системі Java, cmd консоль продовжує видавати помилку типу “javac не є внутрішньою або зовнішньою командою …” при спробі запустити якесь підходяще java-додаток .

Всім привіт, сьогодні розглянемо деякі питання установки java середовища в ОС Windows (я ставлю на 10-ю модель). Установка Java не відноситься до нагальну проблему при роботі в будь-якій операційній системі, причому при деяких умовах навіть НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ. Однак в моєму випадку мені знадобилося реалізувати невеликий проект з-під в Windows, який без Java працювати просто не буде. Так що ставимо.

установка Java

Для початку перевіримо, чи не встановлена ​​вже якась версія. В консолі від імені адміністратора забиваємо:

java -version

Відповідь мене поки влаштовує – навряд чи хтось зможе встановити java в мою систему без мого відома. Так що вирушаємо на за відповідною версією. Однак пройшовши за вказаною мною ж посиланням виявилося, що для моєї Windows 10 32-біт (х86) сучасної, 10-й версії вже немає. Так що довелося задовольнятися 8-й моделлю, від поновлення якій Oracle офіційно відмовилася. Якщо у вас 64-х бітна версія Windows – вам легше. А я качаю звідси:

Процедура установки середовища однакова для всіх:

  • в частині сторінки з посиланнями погоджуємося з умовами використання, активувавши пункт Accept License Agreement, після чого всі посилання будуть доступні для скачування
  • скачаний exe-шник встановлюємо звичайним порядком (все, що від нас вимагається, натискати на кнопку Next до появи заповітної Close):

Перезавантажуємо Windows. Однак при спробі “пробити” можливості платформи я знову спостерігаю картину, з якої ясно, що щось тут не так:

javac не є внутрішньою або зовнішньою командою, що виконується програмою або зовнішнім файлом

Виправляємо помилку “javac не є внутрішньою або зовнішньою командою”

  • перевірте шлях, по якому виконавчі файли середовища java знаходяться в Windows. Він схожий на мій (вікно провідника не закривайте його – цей шлях нам потрібно буде скопіювати):
  • викликаємо властивості системи через одну з:

sysdm.cpl

  • У вкладці Додатково знизу клацнемо по кнопці Змінні середовища. З’явиться вікно перерахувань для вас як користувача і для системи. Туди і звернемося:
  • нам потрібна рядок Path. Двічі клацнемо по ній для перегляду використовуваних системою шляхів змінних середовищ для виконання програм, що запускаються або команд. Однак виявляємо, що для виконавчих програм java платформи, шляхів немає взагалі. Нам залишається додати їх туди: це і є шлях до папки bin з провідника Windows. Клацнемо двічі по порожній рядку в квадраті Системні змінні і за допомогою клавіш Ctrl + V вводимо наш шлях:
  • залишаємо налаштування ОК-еямі і перезавантажуємося. Готовеньке.

Успіхів.

Ссылка на основную публикацию