Помилка режиму доступу до файлу бази даних 1Cv8.1CD в 1C 8.3

Найчастіша причина помилки режиму доступу до файлу бази даних (файл 1Cv8.1CD в версії 1C 8.3) права доступу тільки на читання. Вони встановлюються автоматично при копіюванні файлів з DVD, CD-диска або іншого зовнішнього носія.

В результаті 1C бачить файл, але не може щось записати в нього або вважати звідти через відсутність прав. Проблема з доступом тільки для читання актуальна для Windows. У MacOS і Ubuntu інші проблеми наприклад, помилка з’являється при відсутності root-прав у користувача.

Швидкі рішення (Від найбільш ймовірного до найменш):

 1. Прибрати прапорець тільки для читання в Свойствах файлу.
 2. Перевірити права доступу користувачів: поточного і Сервера 1C (вкладка Безпека).
 3. Відкрити Диспетчер завдань і завершити приховані процеси 1cv8.exe.
 4. Перевірити, чи не блокує антивірус файли або процеси.
 5. Перезавантажити комп’ютер і, якщо є можливість, робочий сервер.

Докладні інструкції:

Рішення помилки на Windows

Якщо режим доступу до файлу БД був порушений через копіювання або перенесення файлів, проблема вирішується в кілька кліків. Потрібно зайти в властивості бази даних і зняти галочку тільки для читання, щоб 1С зміг отримати доступ до вмісту.

 1. Натиснути правою кнопкою миші на базі даних 1Cv8.1CD.
 2. У контекстному меню вибрати властивості.
 3. У вікні, перейти на вкладку загальні.
 4. Прибрати галочку Тільки для читання, зберегти зміни.

У 90% випадків ці дії допомагають, оскільки помилка через прав доступу при копіюванні найчастіша і цілком невинна. Помилка режиму доступу до файлів бази даних може виникати через інших проблем з доступом або безпекою.

 1. Перевірити права доступу до баз даних для всіх користувачів. Виділити папку або файли 1Cv8.1CD, 1Cv8.log і інші пов’язані з БД, якщо є. Натиснути по ним правою кнопкою миші, перейти в Властивості -> Безпека і вибрати Додати -> Повні права для всіх потрібних користувачів. Якщо при підключенні до БД не вказується користувач, значить робота ведеться під аккаунтом гостя йому необхідно встановити повні права.
 2. Додати файл 1Cv8.1CD або іншу базу даних (дозвіл * .1CD) в списки винятків антивірусів. Касперський і ряд інших популярних антивірусних програм можуть часто перевіряти цей файл, що призводить до збоїв при підключенні.
 3. Помилка може виникати, якщо база даних розташовується на диску C: //, якщо їх декілька. Рішення перенести БД на диск D: // (Буква диска може бути іншою).

Складний випадок з плаваючою помилкою, коли вона то виникає, то зникає. Це означає, що до бази даних в цей час підключається якась інша програма, тому запис або читання обмежена. Виправити проблему не вийде, якщо не знайти, яким ще софтом користуються програмою.

Найпоширеніший варіант антивіруси регулярно сканують файл на предмет загроз. Варіант гірше на комп’ютері є віруси або інші небажані програми, які використовують для якихось цілей базу даних.

Рішення для Mac OS і Ubuntu

Помилка з режимом доступу по мережі до бази даних 1Cv8.1cd виникає і на MacOS / Ubuntu. Рішення просте якщо 1C запускати в режимі root, то проблеми з доступом до файлу БД не виникає.

Щоб користувач міг працювати без root-прав, потрібно:

 1. Зробити відкриту папку в розділі / home.
 2. Дати повні права для цієї папки для потрібного користувача або групи користувачів.

Для призначення прав можна скористатися командою% ГруппаПользователей ALL = NOPASSWD: / bin / mount, / bin / umount. Суть проблеми з правами аналогічна Windows, тільки на Mac OS і Ubuntu складніше організована система прав доступу до файлів.

Версія 1C 8.3.7.1845 і вище для Mac OS має статус бета-версії. У цій версії не підтримується робота з інформаційною базою, якщо вона розташована на мережевому ресурсі (докладніше). Інакше кажучи, 1C працює тільки з локальними БД і не буде працювати з мережевими.

,

Відключення або видалення непотрібних розширень з Google Chrome проводиться в налаштуваннях. Для управління розширеннями досить ввести в адресному рядку chrome: // extensions /. Розширення не обов’язково видаляти з браузера остаточно.

Ссылка на основную публикацию