Помилка SSL – як виправити? Чому виникає помилка SSL?

Функція SSL з’єднання дуже важлива для коректного використання сайтів, особливо для установ, які активно працюють з фінансами. Даний протокол безпеки повністю захищає всі дані передаються клієнтом на сервер і навпаки.

Діє дане з’єднання за принципом шифратора, вся інформація, яка готується до передачі між користувачем і сервером, шифрується під певний ключ. Цим ключем володіє тільки сервер і ваш оглядач, після чого дані відправляються в захищеному вигляді і дешифруються в системі користувача. Такий підхід гарантує, що ваші дані, навіть якщо їх перехоплять, будуть захищені. Зазвичай SSL сертифікати набувають установи продають послуги, товари або займаються онлайн банкінгом / рекламою.

Так як поточне з’єднання використовується для обміну важливою інформацією, то слід особливо обережно поставитися до роботи з такими сайтами, де виникає помилка SSL.

Також не рідкість, що причина проблеми криється зовсім не в сумнівній безпеки сайту, а в невірних налаштуваннях або збої роботи додатків самого користувача.

Причини виникнення помилки SSL

Поширена помилка, яку усунути не вдасться – це покупка сертифіката для сайту у постачальника, який не володіє даними повноваженнями або повна відсутність кореневого сертифіката. Тут все залежить від власника сайту і ви навряд чи зможете вплинути на це з’єднання.

Інші причини виникнення помилки можна виправити, так як викликані несправністю додатків встановлених у вас на комп’ютері або збоєм системних налаштувань. Ключові помилки SSL:

 1. Підключення блокується зовнішнім FrameWall`ом або антивірусним сканером;
 2. Причина в невірній налаштуванні браузера;
 3. Час і дата, встановлені на комп’ютері, піддалися збою;
 4. Зараження комп’ютера вірусними програмами.

усунення помилки SSL

Перш за все вам слід переконатися, що проблема саме з вашого боку, для цього слід зайти на сайт з іншого браузера, краще пристрою. Якщо помилка збереглася, велика ймовірність проблеми з серверної сторони.

У разі, коли проблема у всіх браузерах одного пристрою, а на інших платформах її немає, тоді вам слід перевірити антивірус і налаштування дати / часу.

Налаштування антивіруса

Більшість таких додатків включають в себе функції захисту вашого інтернет з’єднання від зараження з боку недобросовісних сайтів. Для роботи програми потрібен сканування підключення, інформації про сайт та переданих даних. Таке втручання браузером може бути розцінено, як перехоплення трафіку, через що і виникає помилка.

Для усунення проблеми потрібно прибрати сканування SSL або HTTPS підключень в настройках антивіруса. Робиться це так само у всіх додатках, розглянемо на прикладі Avast Internet Security:

 1. Відкрийте головне вікно програми;
 2. Перейдіть на вкладку «Налаштування»;
 3. Далі зробіть клік на вкладку «Активний захист»;
 4. Виберіть меню «Основні настройки»;
 5. Приберіть прапорець з чекбокса «Включити сканування HTTPS».

Ймовірно, зміни вступлять в силу після перезавантаження комп’ютера, але як мінімум, браузер перезапустити доведеться.

Налаштування браузера

Зайва безпеку також може бути шкідлива, про це свідчить дана проблема, якщо вона криється в браузері. Рішенням буде виступати зниження рівня безпеки в браузері. Розглянемо на прикладі Google Chrome:

 • Перейдіть в налаштування браузера;
 • Далі в самому низу натисніть на «Показати додаткові налаштування»;
 • Знайдіть графу «Мережа» і натисніть в ній на кнопку;
 • У вкладці «Безпека» встановіть рівень надійності в положення «Середній»;
 • Далі у вкладці «Конфіденційність» пересуньте повзунок в положення «Середній».
 • Перейдіть в розділ «Зміст»;
 • У графі «Сертифікати» клікніть по кнопці «Очистити SSL».

Після всіх цих дій оглядач необхідно повністю перезапустити і знову спробувати перейти на потрібний сайт, на якому спостерігалася помилка.

Зміна налаштувань часу і дати

Невідповідність цього параметра також може сприйматися як потенційна небезпека і відповідно блокуватися браузером через наявність підозр про збої в SSL.

Вирішується проблема досить просто, вам просто слід правильно встановити ці налаштування. Розглянемо стандартний випадок:

 • Натисніть по часу в правому нижньому кутку екрану;
 • Далі перейдіть за посиланням «Зміна налаштувань дати і часу»;
 • Найчастіше проблема в неправильному часовому поясі, тому слід натиснути на кнопку «Змінити часовий пояс»;
 • Виберіть ваше місто / країну, якщо такий в списку немає, встановіть будь-яку країну з правильним зміщенням часу;
 • У вкладці «Час по інтернету» клікніть на «Змінити параметри» і «Оновити зараз».

Для випадків, коли зміна часу проводиться мимовільно і воно збивається з певною періодичністю, пропонуємо вивчити детальну статтю на цю тему. Для цього перейдіть за посиланням, зазначеної вище.

Очищення системи від вірусів

Зазвичай тут замішані віруси, які викликають додаткові рекламні банери в вашому браузері. Зараз проблема поширена і набирає обертів, тому вам слід звернути на неї увагу. Помилка викликається через спроби вірусу, просканувати сайт і додати додаткову рекламу.

Вирішується проблема легко за допомогою програми Malwarebytes Anti-Malware, яке в автоматичному режимі все виправить. Існують і більш складні ситуації, рішення, яких описано тут.

Також слід зазначити, що помилка SSL зовсім не вирок сайту, ви успішно можете увійти на нього, тільки на свій страх і ризик. Якщо ви цілком довіряєте ресурсу, зробити це можна натиснувши на посилання «Додатково» після тексту помилки і вибравши «Все одно перейти на сайт». Для того, щоб в подальшому на цьому сайті не виникало подібна проблема, ви можете внести сертифікат в список довірених в браузері.

Крім усього іншого, причиною виникнення помилки може бути просто неправильна посилання на сайт, деякі ресурси використовують захищене з’єднання для зареєстрованих користувачів і звичайне для гостей. В цьому випадку, вам слід просто замінити https на http в адресі сайту.

Ссылка на основную публикацию