Помилка: Windows не вдалося підключитися до мережі WiFi, як виправити

На сьогоднішній день інтернет став для нас невід’ємною частиною повсякденного життя. Мати постійний доступ до глобальної мережі є необхідною умовою для комфортної роботи, спілкування, розваг. Згодом, для більшої зручності користувачів, на зміну провідної мережі, прийшли wi-fi маршрутизатори і бездротові адаптери. Однак часом, замість заявленого зручності, вас може чекати одна неприємність – помилка виду: «системі Windows не вдається підключитися до інтернету через wi-fi з’єднання».

Причини помилки «Windows не вдається підключитися до wi-fi мережі»

Дана помилка з’являється на екрані монітора відразу після спроби автоматичного (або ручного) підключення до інтернету, яка представляє собою вікно оповіщення про невдачу підключення.

При натисканні на гіпер-посилання «Додаткові відомості» вас перенаправляють до вбудованої довідці Windows

Причин виникнення такої помилки кілька, найпоширенішими з яких є:

 • зависання службових команд ОС Windows або маршрутизатора,
 • неправильне введення «ключа мережі» (пароля) при підключенні,
 • несправність драйверів бездротового wi-fi адаптера,
 • збій налаштувань інтернет з’єднання в системі Windows.

Рішення проблеми: перші кроки

Як би це банально не звучало, але перш за все варто перевірити справність підключення до мережі маршрутизатора (роутера), а також wi-fi адаптера до вашого ПК (ноутбука). Якщо жоден індикатор горять стабільним зеленим світлом (харчування, стан інтернет сигналу), то спробуйте перезавантажити роутер, а потім і комп’ютер. Якщо проблема не вирішилася переходите до наступних кроків.

Перевірка «ключа безпеки мережі»

Наступним, відносно простим, способом вирішення буде перевірка правильності введення «ключа безпеки мережі» (пароля), при спробі підключення бездротового з’єднання. Навіть якщо ви впевнені в тому, що пароль введений вірно, його все ж варто перевірити в настройках роутера. Для цього знадобиться виконувати ряд кроків:

Наступна інструкція буде показана на прикладі роутера марки «SAGEMCOM», однак настройки в кожному маршрутизаторі однакові, відрізнятися може лише зовнішній вигляд вікон налаштування, підкатегорій і найменування окремих пунктів.

 1. Відкрити будь-який інтернет-браузер і ввести в рядок IP-адреса вашого роутера (заводська наклейка з інформацією зазвичай розташовується на зворотному боці маршрутизатора). Зазвичай цю адресу буває двох типів: 192.168.0.1 або 192.168.1.1. У вікні авторизації ввести логін і пароль (за замовчуванням в обох рядках необхідно вводити слово «admin»).

  Якщо ввести неправильний логін / пароль то з’явиться сторінка з помилкою «401 Unauthorized»

 2. Перейти в пункт настройки «Безпека» (він завжди знаходиться в категорії з назвою «Налаштування бездротової мережі» або «Налаштування WLAN»).
 3. Знайти рядок зі словами «Пароль WPA / WAPI / PSK» і подивитися (перевірити) прописаний там «ключ безпеки мережі». Якщо ключ не відрізняється від введеного вами пароля, тоді переходите до наступного способу вирішення проблеми.

  В поле налаштування «SSID» можна також вибрати необхідне, з усіх існуючих, підключення на вашому ПК

Відео: настройка «ключа безпеки мережі» через параметри роутера (на прикладі «D-Link»)

Іноді може статися технічний збій роутера, який призводить до некоректного збереженню налаштувань «ключа безпеки мережі», тому автор даної статті радить ввести нові «пароль WPA / WAPI / PSK», застосувавши / зберігши його і перезагрузив потім роутер / комп’ютер.

Установка (оновлення) драйвера бездротового wi-fi адаптера

Як і будь-який електронний девайс, бездротової wi-fi адаптер потребує постійного оновлення драйвера. Застаріла версія або ж взагалі його повна відсутність може привести до проблеми підключення до інтернету. Тому для вирішення необхідно зробити наступне:

 1. Через меню «Пуск» відкрити налаштування «Панель управління».

  «Панель управління» на Windows 10 можна знайти по шляху «Пуск» / «Всі програми» / «Службові»

 2. У вікні вибрати пункт «Диспетчер пристроїв».

  «Диспетчер пристроїв» також можна запустити, скориставшись пошуковим рядком Windows

 3. Знайти категорію «Мережеві адаптери», вибрати модель вашого бездротового wi-fi адаптера, натиснувши ПКМ клацнути по рядку “Оновити драйвери».

  Оновлення драйверів, вибравши в контекстному меню відповідну функцію

 4. Після цього почнеться автоматичне оновлення драйверів. По завершенні перезавантажте комп’ютер.

Відео: способи оновлення та установки драйверів для мережевого обладнання

Для оптимальної роботи системи Windows необхідно регулярно оновлювати драйвери, не тільки бездротового wi-fi адаптера, а й інших пристроїв. Тому автор даної статті рекомендує користуватися спеціальними інструментами (наприклад: «Driver Reviver», «DreverPack», «Driver Booster» та інші) для сканування ОС на предмет застарілих драйверів, з їх подальшим автоматичним оновленням. Завдяки таким утилітам ви заощадите свій час.

Налаштування бездротового з’єднання

Буває, що причиною є збій налаштувань бездротового з’єднання. Для відновлення налаштувань необхідно:

 1. Відкрити «Панель управління», перейти до пункту налаштувань «Центр управління мережами і загальним доступом».

  Відкрити вікно налаштувань «Центр управління мережами і загальним доступом» можна також скориставшись пошуковим рядком Windows

 2. Вибрати пункт «Зміна параметрів адаптера».

  Натиснувши на значок «Мережа» можна отримати детальну інформацію про підключених до комп’ютера інтернет-пристроях

 3. Далі клацаємо ПКМ по значку «Бездротове мережеве з’єднання» і натискаємо по меню «Властивості».

  Якщо навпаки бездротового з’єднання горить червоний хрестик, то значить є проблема з його налаштуваннями

 4. З усіх компонентів вибрати рядок «Протокол Інтернету версії 4 (TCP / IPv4), перейти в« Властивості ».

  Мережа з протоколом інтернету версії 6 є більш сучасною, однак в Україні всі відомі провайдери користуються версією протоколу 4

 5. У властивостях протоколу ставимо маркери навпроти двох параметрів: «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримати адресу DNS-сервера автоматично».

  Навіть якщо обидва маркера стоять на потрібних місцях, все одно ще раз перенастройте і перезберегти параметри

 6. Закрити настройки «Центру управління мережами і загальним доступом» і підключаємося до wi-fi мережі.

Діагностика і виправляти неполадки мережі неполадок

Якщо проблема з wi-fi підключенням так і залишилася актуальною, то варто провести автоматичну діагностику мережевих неполадок, скориставшись відповідним інструментом Windows.

 1. Необхідно знову перейти на панель налаштувань «Центр управління мережами і загальним доступом» (через «Панель управління» Windows), і вибрати пункт «Пошук та усунення несправностей».

  Інструмент «Усунення неполадок» також можна запустити, клацнувши по значку «Мережа» (на нижній панелі завдань робочого столу) правою кнопкою миші

 2. У меню вибрати рядок “Підключення до Інтернету».

  Додатково можна провести діагностику категорії «Мережевий адаптер»

 3. Далі слідувати підказкам і дочекатися закінчення діагностики, з подальшою ліквідацією знайдених помилок.

  Натиснувши на меню «Додатково» можна налаштувати автоматичне / ручне усунення знайдених помилок

 4. Після процедури перезавантажте комп’ютер і спробуйте підключитися до бездротової мережі wi-fi.

Пошук рішення через перегляд «журналу подій» Windows

Якщо жоден спосіб вирішення проблеми не зміг допомогти, значить у вас «окремий випадок». Щоб виявити причину несправності варто скористатися «журналом подій» Windows. Це допоможе дізнатися код виникла системної помилки для подальших дій по її усуненню. Для цього:

 1. Клацніть по меню «Пуск», потім ПКМ на рядку «Комп’ютер» і виберіть настройку «Управління».

  «Журналу подій» також можна знайти через «Панель управління» Windows у вкладці «Адміністрування»

 2. У вікні, в лівій колонці перейдіть за наступним шляхом: «Службові програми» / «Перегляд подій» / «Журнали Windows» / «Система».

  Вибравши всю папку «Журнали Windows» можна дізнатися загальну статистику числа подій

 3. Потім, виберіть інструмент «фільтра журналу», розташованого в правій частині вікна. У вікні налаштування фільтрації необхідно відзначити всі джерела пов’язані з підключенням до мережі інтернет, такі як:
  • Dhcp-Client,
  • DNS Client Events,
  • Всі джерела зі значенням «TCP / IP»,
  • VWiFi,
  • Всі джерела зі значенням «WLAN».

   Подібну операцію бажано також провести для журналу подій «Додаток»

 4. У відфільтрованому списку подій знайдіть конфліктуючі з системою (відмічені червоним значком зі знаком оклику). Клацніть помилково і знайдіть в описі рядок «код події».

  Необхідно знайти всі помилки (коди подій деяких з них можуть повторюватися)

 5. Завдяки цим кодом можна дізнатися причини виникнення системної несправності в мережі Інтернет, для подальшого вирішення.

Для пошуку рішень «окремі випадки» по «кодами подій», автор даної статті, рекомендує користуватися офіційним сайтом служби підтримки Microsoft (https://support.microsoft.com/ru-ru). Так як він має в своєму розпорядженні велику базу існуючих «кодів помилок Windows» (зокрема пов’язаних з підключенням до мережі). Достатньо лише скористатися на сайті пошуковою системою, ввівши цікавить «код події».

Для пошук вирішення проблеми по «коду події» можна скористатися пошуковою системою сайту

Більшість помилок, пов’язаних з підключенням до бездротової мережі wi-fi, полягають або у відсутності встановлених драйверів для wi-fi адаптера, або в збої налаштувань самого інтернет підключення на ПК. Крім «ручного рішення» даних проблем можна скористатися також вбудованим інструментом Windows – «Діагностика системи», для автоматичного пошуку і усунення виниклих неполадок. Для вирішення ж «окремі випадки» передбачено «журнал подій», завдяки якому можна отримати додаткову інформацію по всім несправностей, для їх подальшого вирішення.

Ссылка на основную публикацию