Поняття хостингу для самих чайників

Поняття хостингу для самих чайників

Якщо ви займаєтеся створенням сайтів, то, напевно, хоч раз чули питання, як створити сайт, аналогічний вашому? Таке питання міг задати член вашої сім’ї, друг або начальник. Ви починаєте розповідати, охоплюючи тему поняття хостингу, яка нерозривно пов’язана з роботою сайту. Як роз’яснити поняття хостингу “чайникам”, тобто тим людям, які далекі від цього?

Головні поняття хостингу можуть виявитися простими для тих, чия робота пов’язана з сайтами. Але розповісти про них доступною мовою досить складно. Є відмінний спосіб зробити цей процес трохи простіше і швидше за допомогою простих порівнянь.

Чудовим прикладом порівняння є, наприклад, – телефонна лінія. Дану технологію набагато простіше зрозуміти, а її функції схожі з роботою в Інтернеті.

СЕРВЕР (ОБЛАДНАННЯ)

При описі сервера слід розрізняти сервер – програмне забезпечення (яке служить для генерації сторінок – Apache, наприклад) і сервер – обладнання.

Коли ми говоримо про сервер – обладнанні, його описують, як правило, як комп’ютер, який приймає запити від інших машин (серверів, комп’ютерів).

У порівнянні сервер нагадує міський телефон, тобто пристосування, за допомогою якого йде прийом виклику і здійснюється зв’язок з іншою людиною.

СЕРВЕР (ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ)

 Найпростіше пояснення принципу роботи серверного програмного забезпечення – функціонує воно подібно до того, як хтось відповідає по телефону на питання.

За допомогою браузера, що є частиною програмного забезпечення, ви посилаєте запит серверу, щоб отримати інформацію, на що від сервера надходить відповідь. У рідкісних випадках сервер не може знайти потрібну інформацію, і ви отримуєте повідомлення: файл не знайдено.

Тобто, немов ви задаєте питання по телефону, а інша сторона відразу дає відповідь. Однак замість двох людей є два додатки – сервер і браузер, які спілкуються між собою.

ПОНЯТТЯ ТРАФІК ХОСТИНГУ

Трафік – це пропускна здатність, яку зазвичай пояснюють за допомогою труби і води. Наприклад, скільки води може пройти по трубі і за це кількість води стягується плата. Порівняння з телефоном можна застосувати і в цьому випадку.

Трафік подібний до того, скільки дзвінків можуть обробляти люди і телефонна мережа одночасно. Сервер і мережа може відповідати лише на обмежену кількість з’єднань, і коли перевищений їх ліміт, доводиться очікувати в черзі, щоб отримати відповідь від сервера.

ПОНЯТТЯ DNS

Кращим поясненням DNS є порівняння з телефонною книгою. Щоб зателефонувати іншій людині буде потрібно набрати номер телефону. DNS працює аналогічним чином, і ми набираємо IP-адреса, щоб перейти на сайт.

Так само, як ми заглядаємо в телефонну книгу, наш комп’ютер шукає інформацію в DNS-сервері. 

Але потрібен час для поновлення даних, що зберігаються на сервері, аналогічно тому, як потрібен час, щоб оновити телефонні номери в книзі. Якщо ви придбали домен недавно, то люди знайдуть вас не відразу.

ПОНЯТТЯ ХОСТИНГУ БАЗИ ДАНИХ І CMS

 Звернемося знову до аналогії спілкування по телефону. Є 2 способи, при яких людина може правильно відповісти: просто знати відповіді і сказати відразу, або, якщо є інформація, що знаходиться в базі даних, спочатку знайти її, і вже потім відповісти.

Перший спосіб більш швидкий, однак, тримати в умі вірні відповіді на безліч питань складно. Другий спосіб повільніше, але дозволяє давати відповіді на більшу кількість запитань. А коли людина регулярно відповідає на однакові питання, він може поміняти другий спосіб на перший, – запам’ятати і відразу давати відповіді.

Більшість сайтів (CMS) об’єднують обидва ці способи. Для частих загальних питань відбувається “кешування”, що скорочує час для пошуку відповідей. Таким чином, від обох способів сайти взяли краще, – швидкість і гнучкість, для швидкої обробки великої кількості даних.

висновок

Більшість понять, які пов’язані з хостингом “чанікам” можна легко пояснити шляхом порівняння даної технології зі звичайним телефонним розмовою. Телефони більш поширені, ніж Інтернет, однак принцип їх роботи такий же. Користуйтеся! 

Спонсором статті виступає магазин мобільної електроніки та аксесуарів – Primuss, в якому я недавно придбав зовнішній акумулятор yoobao з набором перехідників. Підвищена ємність акумулятора дозволяє кілька разів заряджати не тільки телефони, але і більшість цифрових пристроїв: планшетні комп’ютери, смартфони, PSP, фото-відео камери.

Ссылка на основную публикацию