Попередній огляд windows 10 technical preview

Всім привіт. Нещодавно згадав про windows 10 і вирішив почитати чого в інтернеті. Тепер вирішив написати пост – огляд. Тут ви побачите своїми очима, що буде нового, а що перероблено в windows 10. Ну, а якщо хто прийшов з питанням, чи буде 10-ка краще, ніж 8-ка? Відразу відповім – однозначно. Але про все по порядку.

Як вам напевно відомо, компанія Microsoft випустила пробну версію Windows 10 Technical Preview – технічна превью-версія. Тепер можна вплинути на хід розробки 10-ки, приєднавшись до програми windows insider program. Якщо хочете, то можете спробувати. Я просто скачав цю 10-ку.

Зараз розповім, що там є, заодно поділюся своєю думкою.

Меню пуск

Корпорація Microsoft все-таки повернула всіма улюблене меню пуск, але з невеликими змінами. В меню тепер буде присутній ще і плиткове менюшка. Однак всі ці плиточки можна буде прибрати. В результаті буде більш звичне меню пуску. Ура! Тому кому не сподобалася 8-ка, буде визначено радий.

робочі столи

Також головною особливістю нововведень в windows 10 буде створення декількох робочих столів. Робота за комп’ютером багато в чому спроститься. Адже погодьтеся, коли повно відкритих вікон – це не зручно! А тепер можна буде розподілити все це. На одному робочому столі вікна на іншому наприклад відкритий документ word.

Моя думка – це хороша напрацювання. Я ніколи не сидів на Linux і Mac OS, але знаю, що там така функція присутня. А чому б і не використовувати? 21 століття на дворі!

Поліпшене розташування вікон | функція Snap

Snap – теж крута функція я вважаю. Вона значно покращилася. Припустимо у вас є два або більше вікна (всього до 4). З одного в інше потрібно перекинути будь-які файли. Так ось раніше як було? Підрівняне одне вікно, потім друге, а третє не влазить. А ось як все це виглядає в windows 10.

Погодьтеся, компактно і ергономічно!

Командний рядок | Cmd

Командний рядок для багатьох не значна, але для мене це не так. Тепер можна вставляти скопійований текст в cmd, хоча по мені так вона була реалізована ще в 8-ке. Точно не пам’ятаю. І все ж хоч і дрібниця, але приємно. Cmd можна зробити на повний екран, теж вельми зручно. Так само можна налаштувати прозорість. Ще з’явилася функція фільтрації даних при вставці з буфера обміну. Так само буде перенесення за словами при зміні розміру вікна. Загалом cmd тепер дуже добре реалізовувати для зручності користування.

Я вважаю, що даний пункт варто згадати, так як Microsoft досить довго не вносила кардинальних змін в командний рядок.

За допомогою програми Windows Store в вікнах

Тут нема чого сказати. Тема сам за себе говорить. Якщо в windows 8 додатка windows store були нерегульовані, то тепер вони будуть як звичайні вікна.

центр повідомлень

Розробники перенесли центр повідомлень з windows phone в windows 10. Тепер нас будуть повідомляти, попереджати і нагадувати додатки і сама система про що-небудь.

Cortana

У windows 10 буде покращено пошук. Так само буде додано голосовий пошук – Cortana. У технічному превью ця функція мабуть ще відсутня. Прочитав в інтернеті і виявилося, що функція в розробці. Хоча може вже і доступна, я не оновлював. Загалом корисна штука. До речі назва голосового пошуку, чи то пак Cortana, Microsoft взяла з гри Halo. У цій грі був штучний інтелект, в честь якого було дано ім’я голосовому пошуку.

Я так само дивився відео на YouTub, де була презентація windows 10. Так ось що мені запам’яталося так це Cortana. Голос Cortan (и) був добре реалізований. Правда все це було англійською. Подивимося що буде з російським.

провідник

У провіднику додалися такі функції як «Додати в обране», тобто «Закріпити на панелі швидкого доступу».

І «Поділитися».

Режим Task View

Це це функція перегляду відкритих додатків. Це так би мовити просунутий Alt + Tab. Я так зрозумів, що на планшетах будуть об’ємні списки для зручності і запускатися цей список буде за допомогою кнопки на панелі завдань. А на ПК як зазвичай, тобто натисканням гарячих клавіш Alt + Tab, з додаванням функціоналу. Наприклад буде можливість закрити програму в цьому списку.

Continuum

Це зовсім нова особливість windows. Призначена вона для гнучких пристроїв. Тобто для пристроїв 2 в 1. У загальному як я зрозумів, інтерфейс windows 10 буде змінюватися в залежності від того, в якому режимі ви працюєте, будь то клавіатура або сенсорний екран. Напевно ви вже бачили такі пристрої, які можуть бути як планшетом так і ноутбуком – це я і мав на увазі під «2 в 1». Тобто від’єднавши клавіатуру, windows 10 запропонує вам перейти в інший більш зручний режим, інтерфейс якого буде схожий на windows 8.

DirectX 12

Цей пункт здебільшого відноситься до геймерам. Говорячи на цю тему, тут багато чого незрозумілого, але в загальних рисах пояснити можна. І ось як це виглядає. Основним ядром DirectX це Direct3D. Так ось в цьому ядрі розробники попорпалися і поліпшили його. Тепер DerectX 12 вичавить максимум із сучасних відеокарт. А це означає, що FPS (кількість кадрів в секунду) в іграх збільшиться.

Стверджують, що додасться 50% до продуктивності в 3DMark. Отже в іграх має бути приблизно стільки ж. До речі 3DMark – це ПЗ для тесту комп’ютера на продуктивність.

Spartan

За неофіційними даними, корпорація Microsoft розробляє новий браузер Spartan. Деякі джерела повідомляють, що даний браузер буде легкий у вазі і матиме новий мінімалістичний дизайн. Якщо Microsoft встигне його сфабрикувати, то ми його побачимо з релізом windows 10.

Безкоштовний перехід на windows 10

Ось ми і підійшли до найбільш інтригуючої. Хто зможе отримати windows 10 безкоштовно? Всі користувачі, у яких встановлена ​​windows 7 або windows 8.1 зможуть оновитися до windows 10! Але є нюанси. А як без них …

Обмежена група користувачі windows 8 зможуть оновитися до windows 10, в тому числі ті, хто купив windows 8 самостійно. Якщо ви купували техніку з попередньо встановленою windows 8, то не пройде. Доведеться платити. Користувачам windows 7 теж буде доступ до оновлення, але за певну плату. Так само серед цих користувачів (у кого vista і 7), корпорація Microsoft проведе короткочасні акції.

На завершення

Ну і на завершення, хто хоче завантажити windows 10 technical preview ось посилання. Встановлювати на комп’ютер не раджу! Це сира версія! Тут купа недоробок. Можуть виникнути проблеми при установці. Я б не став встановлювати будь-яку подібну версію вінди на своє залізо. Краще почекати до офіційного виходу windows 10. Ну а кому вже зовсім несила, той може поставити поверх своєї вінди вінду 10.

Ссылка на основную публикацию