Поради щодо використання батареї ноутбука для користувачів Windows

Сьогоднішня стаття – це коротка інструкція “що потрібно робити і чого не потрібно робити, щоб батарея вашого ноутбука тримала заряд якомога довше” і “що робити щоб батарея прослужила вам якомога більше років”.

Перші місяці батарея вашого ноутбука тримає по максимуму, а через кілька місяців заряду починає хапати на менше часу і ще через якийсь час вона не тримає заряд зовсім. Воно і зрозуміло, у кожної батареї є певний цикл, але все ж є деякі дії які вбивають батарею на багато швидше і є ті, що можна зробити щоб батарея жила довше.

Чи повинен я повністю розрядити і зарядити батарею?

Ні не повинні! Раніше, ще років так 20 тому (а може і більше) випускалися пристрої з Нікель-метал-гідридний (NiMH) Нікель-кадмієвий (NiCd) Серебряно-цинковий акумуляторами, які цього потребували. Дані акумулятори мали ефект пам’яті і їх потрібно було доводити до повної розрядки, і тільки після цього заряджати до повного обсягу.

Зараз же пристрою йдуть з літій-іонними акумуляторами, які мають близько 300-600 циклів заряду і не мають ефекту пам’яті. Якщо ви повністю розряджати акумулятор – проходить один цикл, якщо не давати йому повністю розрядиться, а заряджати вчасно – ви продовжите батареї життя майже в два рази. На багатьох ресурсах в радах можна знайти рекомендації тримати заряд вашого пристрою від 50% і вище.

Розряджаючи кожен раз батарею повністю ви значно зменшите рядків життя вашої батареї!

Відключати батарею коли працюєш від розетки?

Тут відповідей два “так” і “ні”, є різні ситуації. Тримати повністю заряджену батарею в вашому ноутбуці підключеному до розетки не вредно, адже тільки батарея заряджається до 100% – вона перестає отримувати енергію і ця енергія безпосередньо йде до системи живлення ноутбука.

Але якщо ваш ноутбук сильно гріється під час вашої роботи від мережі і в цей момент підключена батарея – вона може швидко вийти з ладу.

Висновок: повністю заряджену батарею можна тримати підключеної до пристрою під час роботи від мережі, якщо пристрій не сильно гріється.

Загальні рекомендації з двох пунктів вище: непотрібно повністю розряджати батарею, щоб вона жила довше – тримайте заряд від 40%; бережіть батарею від спеки, чи то сильно нагрівся ноутбук, або випадково забуте пристрій на сонці. Виконавши дві ці маленькі рекомендації – ви істотно продовжите життя вашої батареї.

Поради щодо продовження рядок служби батареї вашого ноутбука:

1.Екран: більшість ноутбуків поставляються з можливість затемнити екран. Налаштуйте плани електроживлення або затемняйте трохи екран ноутбука під час роботи від батареї – ці дії трохи збільшать рядків служби вашої батареї;

2.Сократіте програми працюють у фоновому режимі: якщо відкрити диспетчер задач, то там можна побачити безліч запущених процесів, а чи потрібні вони всі? Перш за все приберіть зайве з автозавантаження комп’ютера, якщо щось невідоме завантажується кожен раз при включенні комп’ютера навіть після того як ви почистили автозагрузку – перевірте систему на (adwcleaner, zemana). Також зайдіть в “установка і видалення програм” і видаліть програми, які непотрібні;

3.Сократіте зовнішні пристрої: USB-пристрої (в тому числі миші) садять швидше батарею вашого ноутбука, тим більше якщо ви від USB заряджаєте інший пристрій. Вимикайте зовнішні пристрої, коли не використовуєте їх;

4.Делайте профілактику батареї: не залишайте заряджений акумулятор в стані спокою тривалий час. Хоч раз в тиждень нехай ваш пристрій працює від батареї, але не до повного розряду!

5. Гибернация замість сну: хоч після режиму сну і швидше відновлювати роботу, але на даний режим витрачається набагато більше енергії. Використовуйте гібернацію, вона збереже стан вашого комп’ютера і відключає його повністю;

Програмне забезпечення оптимізатор батареї для ноутбука

 безкоштовний додаток, яке надає вам інформацію про загальну ємності батареї, напрузі, температуру процесора і жорсткого диска, і т.д. Програма русифікована, зверніть увагу, що при установці пропонується установка браузера аміго і mailru, зніміть галочку щоб відмовитися від їх “хорошого” пропозиції.

У налаштуваннях програми можна призупинити деякі функції під час роботи ноутбука від батареї, що продовжить роботу батареї без підзарядки:

  • відключити бічну панель при роботі від батареї;
  • відключити Аero при роботі від батареї;
  • призупинити енергоємні служби.

Також додаток відстежує цикл розрядки вашої батареї, показує знос батареї, напруга і т.д. Простіше кажучи з цим додатком, дотримуючись рекомендацій які будуть в повідомленнях – ви зможете продовжити строк служби вашої батареї.

Ще по можливості заряджайте ваш пристрій тільки рідним зарядним пристроєм, заряджаючи іншими – ви можете вбити батарею за дуже короткий строк часу.

Ссылка на основную публикацию