Порядок дій, якщо комп’ютер на ОС Windows 7 не бачить мікрофон

Це питання користувачі задають особливо часто, так як причин такої неполадки існує безліч. Нижче наведена послідовність конкретних дій власника ПК, якщо не бачить мікрофон комп’ютер на Windows 7.

Всі рекомендації можна успішно застосувати і для вирішення такої проблеми на інших операційних системах від компанії «Майкрософт». Однак на сьогоднішній день армія користувачів «Сімки» поки є однією з найчисленніших. Всі описані дії в інших «Віндовс» будуть аналогічні.

Просто необхідно їх виконувати саме в тій послідовності, в якій вони наведені в цьому керівництві. Це дозволить максимально ефективно і швидко усунути несправність, так як спочатку даються інструкції з аналізу та усунення найбільш часто зустрічаються причин цієї прикрої неполадки.

Дефект самого пристрою

На жаль багатьох виробників обладнання, пальму лідерства серед найпоширеніших причин цієї проблеми стабільно утримує несправність самого мікрофона. Тому якщо користувач виявив, що він не працює, то в першу чергу треба перевірити, чи не вийшло чи з ладу це обладнання.

Слід через розділ «Стандартні» меню пуску зробити спробу записати звук. Якщо запис не працює, то треба проконтролювати правильність підключення мікрофону. Зазвичай його підключають до задньої панелі.

Далі перевірити роботу пристрою, підключивши до передньої панелі системного блоку ПК. Ключовим моментом є правильність вибору гнізда установки штекера, наприклад, на задній панелі роз’єм має завжди рожеву відмінну забарвлення, а на передній – поруч з гніздом завдано значок мікрофона.

У разі коли всі підключається правильно, але запис не йде, аналогічну процедуру перевірки треба виконати на комп’ютері зі свідомо справними роз’ємами, так як іноді, наприклад, просто передня звукова панель буває не підключена проводами до материнке.

Якщо обладнання відмовляється функціонувати на справному ПК, то буде потрібно поміняти мікрофон на новий. Але якщо на іншому ПК пристрій відмінно справляється зі своїми завданнями, необхідно продовжити пошуки причин неполадок і перейти до виконання нижченаведеного параграфа цього керівництва.

Програмне забезпечення

На наступному етапі рекомендується відразу виключити дуже поширену причину – невідповідність ПО, а для цього просто слід перевстановити драйвера проблемного пристрою.

Зазвичай коли користувач набуває мікрофон окремо, то до нього додається зовнішній носій з ПЗ. Буде потрібно лише вставити в оптичний привід додається диск і інсталювати драйвера.

Якщо такого носія немає, то доведеться відвідати офіційне джерело виробника обладнання в інтернеті і для своєї моделі мікрофона завантажити драйвера.

Після установки відповідного ПО в значній кількості випадків вже починає все працювати в нормальному режимі.

Якщо оновлення не привело до успіху, то можна починати налаштовувати прилад в «Віндовс 7».

процедура налаштувань

Навіть справно працює мікрофон може відмовлятися нормально функціонувати в Windows 7, якщо він некоректно налаштований.

Необхідно виконати такі послідовні дії:

 1. Викликати контекстне меню від значка динаміка в системному треї «Віндовс 7»;
 2. Далі клікнути «Записуючі пристрої»;
 3. Після цього виділити серед них проблемне і натиснути «Enter»;
 4. Увійти в розділ «Рівні»;
 5. Перемістити рівневі регулятори вправо, тобто в більш активну положення;
 6. Готово. Можна знову випробувати роботу обладнання.

Якщо раніше не працює, то перевірити настройки в звуковому ПО. Алгоритм дій складається з наступних етапів:

 • Клікнути «Пуск»;
 • Далі відкрити “Панель управління»;
 • Потім перейти в розділ «Звук»;
 • Після цього – в закладку «Запис»;
 • Клікнути «Мікрофон»;
 • Клацнути «Властивості»;
 • Далі привести параметри налаштувань у відповідність з положеннями, викладеними нижче скриншотами.

У переважній більшості випадків для «Сімки» встановлюється ПО «Realtek» або «SoundMax». Нижче наведено їх зображення з настройками. Користувачеві потрібно лише виставити всі параметри у себе в ПК точно так же, як на цих малюнках.

Ссылка на основную публикацию