Порівняння процесорів Intel і AMD: хто краще в 2020 – 2020 році

Ось уже кілька десятиліть не вщухають суперечки про те, процесори якого виробника краще. Зараз порівняння процесорів Intel і AMD позбавлене колишнього сенсу, так як ці компанії не можуть конкурувати з російською МЦСТ :). Ельбрус настільки гарні, що просто не доходять до звичайних покупців, практично миттєво розкупили організаціями. Рядовим користувачам доводиться задовольнятися процесорами Інтел і АМД на “застарілою” архітектурі X86. Порівняння з МЦСТ вони, звичайно, не витримують, але вибирати-то по суті більше нема з чого. Через це не завадить розібратися, що ж краще – AMD або Intel, порівнявши їх один з одним.

Що краще для ігор: Intel або AMD?

Продуктивність в іграх стала основним критерієм вибору процесора для рядових користувачів. Багато хто взагалі збирають комп’ютер тільки для ігор. У нас в принципі людей, які люблять пограти, більше, ніж людей, які люблять попрацювати! =)))

Продуктивності будь-якого більш-менш сучасного 8-поточного (НЕ ядра, а потоки!) Процесора досить навіть для ААА проектів. Однак моделі з меншою кількістю потоком не варто скидати з рахунків – у багатьох випадках вони відмінно справляються з іграми. Іноді для цього необхідно “розігнати” процесор. Якщо ж продуктивність в іграх обмежена можливостями відеокарти (в переважній більшості випадків), вимоги до процесора ще менше. Головне, щоб він в іграх не давав фризів і статтеров.

І все-таки процесори якої компанії краще показує себе в іграх? Однозначно відповісти на це питання дуже складно, в ідеалі завжди потрібно розглядати і порівнювати конкретні моделі. Якщо говорити коротко, процесори AMD нижнього і середнього цінового діапазону краще аналогічних Intel. Крім того, процесори АМД в цілому значно краще за співвідношенням ціна / продуктивність. Інтел ж є безперечним лідером вищого цінового сегмента настільних процесорів. Старші процесори цієї компанії мають найвищу абсолютної продуктивністю в іграх.

Варто відзначити, що продуктивність в іграх не є показником продуктивності процесора в цілому. Так AMD Ryzen показують досить скромні результати в іграх, значно відстаючи від Інтел. У рендеринге ж і деяких інших завданнях AMD краще Intel (якщо розглядати процесори, рівні за вартістю).

Intel або AMD: який процесор вибрати для ноутбука

Ноутбуки через вимоги до високої автономності та низькому енергоспоживанню отримують значно ослаблену “начинку”. Для них дуже важлива продуктивність центрального процесора і його енергоефективність.

З точки зору енергоефективності лідером на ринку ноутбуків є сучасні процесори AMD. Уже зараз Ryzen мають менший розміром кристала, ніж процесори Intel. У 2019 чіпи AMD почнуть проводитися по 7-нм стандарту. Це ще більше зменшить їх розміри, а значить, збільшить енергоефективність. Ну а Intel ніяк не може освоїти 10-нм техпроцес.

Ноутбуки на базі AMD краще і по співвідношенню ціна / продуктивність. Вбудована в її мобільні процесори графіка значно перевершує таку від Intel. Це дає помітну перевагу, найбільш виражене в ноутбуках нижнього цінового сегмента, які не володіють дискретною графікою.

Мобільні процесори Intel можуть похвалитися найвищою абсолютною продуктивністю. Вбудований в них графічний процесор досить слабкий на тлі AMD. Однак в разі наявності дискретної графіки це стає неважливим.

Intel і AMD в 2019 році: битва титанів

Після випуску компанією АМД ​​в 2017 році свого новітнього покоління процесорів на архітектурі Zen почався новий виток протистояння “червоних” і “синіх”. AMD Ryzen виявилися настільки вдалим продуктом, що Інтел довелося в терміновому порядку збільшувати кількість ядер. Надбавка продуктивності в 8 поколінні процесорів Intel досягала 50%, тоді як попередні 5 років “синій” гігант пропонував в середньому + 5% в кожному новому поколінні.

Збільшення ядер в 8 поколінні Intel здалося мало. У другій половині 2018 року його випустила 9 покоління своїх настільних процесорів, флагман якого володіє 8 фізичними ядрами і 16 потоками. Це стало відповіддю на Ryzen 2 і, можливо, на прийдешні в наступному році Ryzen 3.

Intel успішно використовує маркетинг. Так компанія породила нову лінійку процесорів, Core i9. Також Intel на презентації своїх серверних процесорів робила наголос на тому, що AMD Epyc не мають апаратної підтримки AVX-512. До слова, додатків з підтримкою цих інструкцій буквально одиниці.

Протистояння цих титанів зачіпає всі сегменти ринку процесорів. На серверному ринку і в HEDT обидва виробники пропонують рішення з великою кількістю ядер. Наприклад, нинішній флагман AMD на серверному ринку EPYC 7601 має 32 ядра 64 потоку. Уже в рішеннях наступного архітектурі Zen 2 AMD збільшить кількість фізичних ядер до 64 у серверних процесорів. HEDT флагман AMD, Ryzen Threadripper 2990WX, володіє 32 фізичними ядрами. В цей час конкурує з ним флагман Intel, Core i9-7980XE, володіє тільки 18 ядрами.

А що ви думаєте про це? Процесор якого виробника ви б придбали і чому? Дайте відповідь, будь ласка, в коментарях.

Ссылка на основную публикацию