Посібник з налаштування Інтернету на Windows 10

Операційна система Windows 10 стала на сьогоднішній день однією з найпопулярніших серед користувачів по всьому світу. На даній сторінці ви знайдете докладний посібник з настроювання різних типів підключення до мережі на Windows 10. Ознайомившись з матеріалом, ви зрозумієте, що все насправді дуже просто.

Отже, в даній статті ми будемо розглядати установку декількох типів підключення:

 • звичайне Ethernet-підключення (DHCP, як правило), яке повсюдно використовується більшістю провайдерів в різних регіонах, тобто підключення кабелю провайдера в Ethernet-роз’єм вашого комп’ютера;
 • високошвидкісне PPPoE-підключення – застосовується рідше, але деякі провайдери використовують даний тип підключення для аутентифікації клієнтів в мережі;
 • підключення до Wi-Fi мережі за допомогою ноутбука або ПК з Wi-Fi адаптером;
 • підключення зовнішніх 3G / 4G модемів, що підключаються за допомогою USB-інтерфейсу.

Як бачите, нас чекає просто купа матеріалу, який буде корисний для вивчення всякому користувачеві, що бажає обзавестися таким благом сучасного суспільства, як вихід в Інтернет. Отже, давайте почнемо з самого поширеного типу підключення, а саме Ethernet-підключення. Зрозуміло, весь нижчевикладений матеріал буде написаний з розрахунком на звичайного користувача, який бажає просто підключити свій ПК на Windows 10 до мережі. А це означає, що ми не будемо детально вдаватися в термінологію.

Налаштування мережевого підключення DHCP і зі статичним IP-адресою

DHCP-підключення 

Найпростіше підключення до Інтернету, яке використовують безліч провайдерів, – це DHCP-підключення. DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) – це протокол динамічної настройки вузла. Тобто всі необхідні дані для підключення до мережі і отримання доступу до Інтернету вже автоматично приходять до вас на комп’ютер, якщо на ньому задані відповідні налаштування.

Перевірити, який тип підключення у вас – досить просто: візьміть кабель провайдера, який той провів у ваше житлове приміщення, і підключіть його в Ethernet-роз’єм в системному блок (технічно, материнської плати). Як тільки ви це зробите, то у вас відразу ж з’явиться доступ до Інтернету. Так, ось так от все просто, причому навіть налаштовувати нічого не потрібно. Проте якщо у вас DHCP-підключення, але підключившись нічого не сталося, то, можливо, у вас не виставлено автоматичне отримання IP-адреси і адреси DNS-сервера.

Щоб автоматично отримувати ці дані, вам потрібно зробити наступне:

 • натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Мережеві підключення»;
 • далі клікніть на пункт «Налаштування параметрів адаптера»;
 • двічі клікніть на підключення до мережі в новому вікні;
 • натисніть на кнопку «Властивості»;
 • двічі клікніть на компонент «IP версії 4 (TCP / IPv4)» (або ж IP версії 6, якщо ваш провайдер використовує цей протокол);
 • поставте галочки навпроти опцій з автоматичного отримання IP-адреси і адреси DNS-сервера;
 • збережіть налаштування.

Якщо у вас DHCP-підключення, то у вас відразу ж повинен відкритися доступ до Інтернету. Втім, слід зауважити, що настройки з автоматичного отримання IP і DNS за умовчанням виставлені в ОС Windows 10, так що вам, швидше за все, не доведеться користуватися вищевказаними кроками. Однак, при наявності проблем – використовуйте їх.

Підключення по статичному IP-адресою

Крім DHCP-підключення, деякі провайдери надають своїм користувачам підключення по статичному IP-адресою. Якщо у вас таке підключення, то щоб отримати доступ до Інтернету, вам доведеться трошки повозитися в настройках.

Якщо у вас підключення по статичному IP-адресою, то провайдер повинен був проінформувати вас про це, а також видати дані для отримання інформації щодо під’єднання. Підключіть кабель провайдера в Ethernet-порт вашої материнської плати. Потім пройдіть в Мережеві підключення → Налагодження параметрів адаптера → Подвійний клік на мережевому підключенні → Властивості → IP версії 4 (TCP / IPv4) (або протокол TCP / IPv6).

Поставте галочки біля опцій по ручній установці IP-адреси і DNS і введіть ті адреси, які вказав вам ваш провайдер (або знайдіть їх в договорі). Збережіть налаштування мережевого підключення, після чого доступ до Інтернету буде відкритий. Як бачите, трохи складніше, ніж з DHCP-підключенням, але все ще вкрай просто.

Налаштування мережевого підключення з PPPoE

Деякі провайдери надають своїм клієнтам підключення до мережі для доступу до Інтернету по протоколу PPPoE. По-суті, даний протокол використовується для системи авторизації користувачів. Якщо ваш провайдер використовує цей протокол, то він обов’язково повинен був забезпечити вас потрібними даними для виконання авторизації в мережі. Часом, вони можуть додаватися в договорі про підключення.

Отже, давайте тепер розберемося, як виконати підключення до Інтернету за допомогою бездротової технології з протоколом PPPoE. Вам буде потрібно зробити наступне:

 • натисніть правою кнопкою миші на Пуск і виберіть «Мережеві підключення»;
 • далі клікніть на пункт «Центр управління мережами і загальним доступом»;
 • далі натисніть на опцію «Створення та налагодження нового з’єднання або мережі»;
 • виділіть лівою кнопкою миші пункт «Підключення до інтернету» і натисніть кнопку «Далі»;
 • відкривши чергове віконце, виберіть «Швидкісне (з PPPoE)».

Перед вами з’явиться віконце, в якому вам знадобиться ввести видані провайдером дані для авторизації. Закінчивши заповнювати потрібні поля, натисніть на кнопку «Підключити». Якщо ви коректно ввели дані авторизації, то у вас відразу ж з’явиться доступ до Інтернету, що, втім, можна також легко зрозуміти по значку мережевого підключення в панелі повідомлення.

Там же, натиснувши на значок мережевого підключення, ви зможете знайти спеціальне меню «Набір номера», за допомогою якого ви зможете проводити різні маніпуляції: модифікувати настройки свого підключення, видалити його або знову підключитися. Як бачите, все досить просто при наявності необхідних даних від провайдера.

Підключення до бездротової Wi-Fi мережі

Підключитися до вже встановленої бездротової мережі Wi-Fi – це неймовірно проста задача, яка виконується буквально в пару-трійку кліків. Якщо у вас в будинку присутній маршрутизатор, що роздає бездротову мережу, то підключитися ви до неї зможете за допомогою будь-якого пристрою, у якого присутній Wi-Fi адаптер, будь то вбудований або зовнішній.

Ссылка на основную публикацию