Повідомлення про перехід на Windows 10

Згідно з офіційною інформацією Microsoft, все користувачі легальних копій Windows 7 і Windows 8.1 зможуть безкоштовно оновити свою ОС до Windows 10 на протязі року після її виходу (заплановано на 29 липня 2015 року). І щоб донести до максимальної кількості користувачів інформацію про можливості безкоштовного переходу на нову ОС, Microsoft для власників Windows 7 SP1 / 8.1 випустила спеціальне оновлення – KB3035583. Це оновлення встановлює в систему спеціальне повідомлення про можливість переходу на Windows 10, і включає в себе, власне, завантажувач нової ОС.

Оновлення KB3035583 є в центрі оновлення Windows з березня 2015 року та спочатку мало опціональний характер установки, але в подальшому було віднесено до розряду Важливих (Important), тобто автоматично встановлюється на комп’ютерах користувачів.

Після установки оновлення в системному треї з’являється значок, що дозволяє зарезервувати за собою право оновитися до Windows 10 (буде потрібно реєстрація) і після виходу ОС автоматично оновити систему.

Оновлення створює в каталозі % WinDir% \ system32 (SysWOW64 на 64-бітних системах) нову папку GWX (Мабуть, це скорочення від Get Windows 10), В якій містяться кілька файлів і дві папки Download і DownloadSwap. Основний функціонал закладений в файлі GWX.exe, саме цей процес відповідає за значок в треї. Судячи з опису GWXUXWorker.exe (Download Windows 10), Можна припустити, що це завантажувач Windows 10.

Досить цікаву інформацію можна отримати, вивчивши конфігураційний файл config.xml. У ньому містяться посилання на різні рекламні URL (вірогідний, маркетингові матеріали про Windows 10), і фази оновлення до Win 10 (Reservation, UpgradeDownloadInProgress, UpgradeDownloaded, UpgradeReadyToInstall, UpgradeSetupCompatBlock, UpgradeSetupRolledBack і UpgradeSetupComplete). Мабуть, при наближенні дня X можна очікувати появи різних рекламних банерів про швидкий вихід системи, можливості безкоштовного оновлення і інших сюрпризів.

Що цікаво, навіть після резервації поновлення до Windows 10, значок в треї не пропадає, і спливаюче все так же продовжує з’являтися.

У тому випадку, якщо вас не цікавить можливість поновлення до Window 10 і ви хочете видалити це настирливе попередження, це оновлення можна видалити. Досить видалити оновлення KB3035583 зі списку оновлень в Панелі Управління, або з командного рядка, запущеної з правами адміністратора:

wusa.exe / uninstall / kb: 3035583

Після видалення оновлення систему потрібно перезавантажити.

Також не забудьте зробити оновлення KB3035583 прихованим у службі Windows Update, інакше вона знову завантажиться і встановиться (Пошук оновлень -> ПКМ по оновленню KB3035583 -> Приховати оновлення).

Якщо ви хочете приховати значок GWX в системному треї і відключити спливаючі вікна, не видаляючи саме оновлення KB3035583, скористайтеся одним із таких способів:

  • Відкрийте редактор реєстру (regedit) і в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Gwx створіть DWORD ключ DisableGwx зі значенням 00000001
  • Запустіть планувальник завдань (taskschd.msc) і в гілці Scheduler Library / Microsoft / Windows / Setup / gwx вимкніть завдання launchtrayprocess і refreshgwxconfig

Таким чином, повідомлення в панелі сповіщень з’являтися не буде, а сам механізм поновлення до Windows 10 можна буде використовувати в подальшому.

Судячи з усього, Microsoft вирішила досить відповідально підійти до масового переходу користувачів старих версій ОС на Windows 10 і на першому етапі намагається зібрати інформацію про передзамовлення на Win 10, щоб оцінити масштаб майбутнього «лиха».

Ссылка на основную публикацию