Правильний розгін відеокарти NVIDIA GeForce і AMD Radeon

Купуючи відеокарту, більшість користувачів звертає увагу тільки на такі характеристики, як обсяг, розрядність шини і тип пам’яті. Купівля, в залежності від цінової категорії, радує високою продуктивністю і стабільною роботою в цільовому напрямку. Однак, проходить час, виходять нові ігри, які працюють помітно повільніше і на більш низьких графічних налаштуваннях. Після цього користувачі починають шукати способи підвищення продуктивності графічного серця системи і натикаються на інформацію про частоту пам’яті і ядра. Про те, як правильно зробити розгін відеокарти, не пошкодивши її при цьому, ми поговоримо далі.

Навігація по серії статей присвяченим розгону:

 1. Що таке оверклокинг?
 2. Розгін процесора (Інтел і АМД)
 3. Краща термопаста для процесора
 4. Як розігнати оперативну пам’ять через БІОС?
 5. розгін відеокарти (Ви знаходитесь тут)

Розгін відеокарти NVIDIA GeForce

Для того, щоб розігнати відеокарту NVIDIA GeForce дотримуйтеся нашої покрокової інструкції і у вас все вийде. Адже розгін відеокарти може принести вам величезне задоволення в результаті, якщо ви все зробите правильно.

Увага!!! Розгін відеокарти передбачає ризик втратити її назавжди. Власники і автори сайту softlakecity.ru не несуть відповідальності за ваші дії.

 1. Визначаємося з програмами для розгону відеокарти і його моніторингу. У нашому керівництві це буде MSI Afterburner (Сайт) і GPU-Z (Сайт). Вони повністю безкоштовні і доступні для скачування на офіційних сайтах.
 2. Дізнаємося частоту пам’яті і графічного ядра. Майте на увазі, що потенційний розгін для стабільної роботи відеокарти проводиться на показник, який перевищує стокові на 5-15%.

  Дізнаємося частоту відеопам’яті і графічного ядра за допомогою утиліти GPU-Z

 3. Запускаємо тест продуктивності на стокових (заводських) параметрах. Для цього можете використовувати MSI Kombuster, 3DMark або будь-який бенчмарк. Також, досить достовірно демонструють можливості відеокарти останні гри від відомих розробників, особливо на максимальних параметрах графіки. Під час тесту звертаєте пильну увагу на температуру, продуктивність і стабільність роботи. Записуємо або запам’ятовуємо показники.
 4. Проводимо первинне налаштування MSI Afterburner. Для цього запускаємо додаток і переходимо в налаштування (Settings). Потім в вкладці Основні вибираємо графічний процесор, для якого необхідно провести розгін (якщо у вас їх декілька). Після цього у властивостях сумісності виставляємо всі можливі галочки (управління і форсування напруги для досвідчених користувачів), навпаки Дозволити доступ до ДП виставляємо призначений для користувача. Якщо ж Ви вирішили пограти з напругою для більш серйозного розгону виберіть навпроти управління напругою розширене MSI. Натискаємо ОК і повертаємося в додаток.

  Налаштування MSI Afterburner перед розгоном

 5. Починаємо поступово рухати 3й повзунок  Core Clock (Частота ядра). Для початку додаємо 30-50 MHz і перевіряємо стабільність роботи, використовуючи тест. Під час тесту шукаємо на екрані поява артефактів (чорних квадратів), які при перевищенні максимальної потужності відеокарти будуть регулярно з’являтися в різних частинах монітора. Якщо артефактів немає накидаємо ще пару десятків MHz, проводячи за кожним разом тестування. Коли артефакти почнуть проявлятися повертаєтеся до позначки стабільної роботи і знімаєте ще 5-10 MHz про всяк випадок (можливі дуже рідкісні появи чорних квадратів, які на око не помітні, проте можуть скоротити термін служби відеокарти в кілька разів).
 6. Після знаходження оптимального значення запускаємо тестування на 1-2 години і стежимо за температурою. Якщо вона не перевищує 85-90 градусів (залежить від виробника) можемо приступати до розгону Memory Clock (Частота відеопам’яті).

  Розганяємо частоту відеопам’яті

 7. Пересуваємо повзунок частоти відеопам’яті на 50-60 Mhz і проводимо тест. Зауважте, що частота пам’яті має більш широкий діапазон для розгону і може бути збільшена на значення, яке перевищує розгін частоти ядра в 2 рази. Знаходимо оптимальне значення, скидаємо 20 MHz для більш стабільної роботи і зберігаємо зміни натисканням Apply. Після цього проводимо в тесті або грі 2-3 години. Якщо результат і температура влаштовує зберігаєте застосовані значення в профіль (вибираєте від 1 до 5 і натискаєте Save) або ставите галочку під профілями в рядку Apply ovecloking at system startup, після чого розгін буде автоматично застосовуватися після запуску системи.

  Включаємо автоматичний розгін при запуску системи

Для остаточного переконання в стабільності розгону можете зробити перезапуск ПК і перевірити все ще раз. До речі, нові моделі відеокарт NVIDIA GeForce мають більший потенціал для розгону, однак і напруга з температурою піднімається до більш високих показників.

Розгін відеокарти AMD Radeon

Тепер давайте розглянемо особливості розгону відеокарт AMD Radeon, які, незважаючи на меншу поширеність, мають потенціал, який можна порівняти з сімейством GeForce, при більш дружелюбною ціною.

Щоб зробити розгін відеокарти AMD Radeon рекомендуємо використовувати ті ж MSI Afterburner з GPU-Z. Крім того, можна вдатися до сайту розробника відеокарти, на якому може бути доступною для скачування утиліта, розроблена спеціально для розгону Вашої відеокарти. Якщо така є, то розганяти відеокарту це одне суцільне задоволення.

Весь принцип розгону аналогічний описаному раніше, але з деякими відмінностями:

 • AMD Radeon більш чутливі до зміни напруги,
 • потенціал для розгону у них менше, ніж у моделей від компанії NVIDIA,
 • термін служби розігнаних відеокарт AMD набагато вище, ніж у конкурентів,
 • розігнані на однаковий рівень відеокарти різних виробників можуть демонструвати різну продуктивність в іграх. Це пов’язано з більш деталізованої оптимізацією розробниками своїх ігор під певний сімейство. Про це можна судити за інформацією на сторінці гри або логотипу компанії під час запуску.

Запорукою успішного розгону будь-якої відеокарти є достатній рівень охолодження (бажано докупити зайвий кулер і встановити в корпусі), високий рівень потужності блоку живлення (рекомендується встановлювати на системи з розгоном блоки з потужністю, яка перевищує необхідну в 1,5-2 рази) і відсутність пилу як на відеокарті, так і в системі в цілому. Не забувайте моніторити стан розігнаних елементів системи щотижня і стежити за чистотою внутрішнього сховища.

На цьому вся корисна інформація про розгін відеокарти NVIDIA GeForce і AMD Radeon закінчується. Розганяйте графічне ядро ​​своєї системи з розумом і отримуйте найкращий ігровий досвід. Також не забувайте про розгін процесора і оперативної пам’яті і отримаєте комбо-ефект! Тільки не забувайте, що ваш блок живлення може цього не витримати.

Ссылка на основную публикацию