Про перехід з Windows 7/8 на Windows 10

На масштабному заході в Редмонді компанія Microsoft оголосила, що Windows 10 буде надаватися безкоштовно для індивідуальних користувачів Windows 7 і 8. Віце-президент компанії по операційним системам Террі Майерсон підкреслив, що оновлення буде безкоштовним, але фахівці продовжують ретельно аналізувати найдрібніші деталі його доповіді. Наведу точні слова Террі, які він повторив пізніше в блозі:

«Це більше, ніж одноразове оновлення: після переведення пристрою на Windows 10 ми будемо своєчасно модернізувати операційну систему протягом всього терміну служби підтримки виробу без додаткової плати».

Багато губляться в здогадах, намагаючись зрозуміти, чи не йде Microsoft на хитрість, однією рукою надаючи безкоштовне оновлення, але щось віднімаючи – інший. Однак оновлення дійсно надається безкоштовно, без всяких умов.

Зверніть увагу, що ця пропозиція стосується тільки окремих споживачів, але не поширюється на компанії. Найближчим часом я маю намір зайнятися розшифровкою нових правил ліцензування Windows 10 для компаній і дізнатися, яким чином операційна система буде надаватися як оновлення і якими виявляться витрати в процесі експлуатації. Про результати повідомлю в майбутніх публікаціях.

Всі користувачі, незалежно від обраного рівня оновлення, отримали build 9926 одночасно. Це відбувається вперше з тих пір, як Microsoft ввела дворівневий процес розгортання. Керівник програми Windows Insider, Гебріель Ол, стверджує, що причина в тому, що нова збірка не була готова в грудні, а ентузіастам не терпілося випробувати нові функції, про які було оголошено на заході, присвяченому Windows 10. Незабаром ми ближче познайомимося з найбільш важливими функціями.

Після цього заходу, у програми Windows Insider з’явилося приблизно 200000 нових передплатників. Це означає, що багато користувачів хочуть встановити нову збірку і більшість з них зараз працюють з Windows 7 або 8. А оскільки Microsoft обіцяє безкоштовну установку, збірка 9926 доповнена функцією оновлення, яка буде використовуватися для тестування остаточного процесу модернізації.

Ця функція доступна для користувачів Windows 7 і 8 в компоненті Windows Update на панелі управління після установки спеціального засобу підготовки з сайту Windows Insider (http://insider.windows.com/). Звичайно, попередньо потрібно стати учасником програми Windows Insider.

Я виконав тестування на єдиному комп’ютері Windows 8.1, і процес пройшов безпомилково. Для його завершення потрібно досить багато часу, в тому числі для того, щоб встановити програмні компоненти і перезавантажити комп’ютер перед початком власне оновлення.

Але все пройшло успішно. Після поновлення зберігаються настройки і додатки, на відміну від нової установки, в ході якої і раніше серед знищується і користувач отримує первозданну Windows 10.

Зверніть увагу, що Windows 10 поки що бета-продукт. Якщо ви не технічний експерт, встановлюйте будь-яку збірку нової операційної системи на тестовому комп’ютері, а не на тому, від якого залежить ваша повсякденна діяльність. Тестировщики вже повідомили про низку проблем, і Microsoft визнала кілька помилок.

Один з недоліків, які заслуговують на увагу при оновленні, полягає в тому, що Windows 10 поки не підтримує стислі диски. У вийшла днями другий публічної збірці 10041 це поки не вирішено. Оновитися на неї можна через «Центр оновлень» або скачавши iso-образ з сайту Microsoft: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso-update-1503 (російську мову в наявності).

Ссылка на основную публикацию