Продовжуємо життя жорсткого диска. Установка охолодження на HDD

В силу свого покликання, частенько став вирішувати комп’ютерні проблеми пов’язані із зносом жорсткого диска. І тому мова в цій статті піде про те, як продовжити життя диску з даними. Адже після поломки HDD, не у всіх випадках інформацію можна врятувати. Навіть якщо повернути ваші файли реально, то в грошовому еквіваленті ремонт в сервісних центрах буде порівнянний з вартістю нового комп’ютера для офісних завдань.

Рекомендацій щодо правильної експлуатації жорсткого диска досить багато, починаючи від забезпечення гарного харчування (покупка дорогого блоку живлення), закінчуючи мінімізацією зовнішніх вібраційних впливів на диск. Але сьогодні я буду ділитися досвідом полегшення життя жорсткого диска шляхом установки на нього додаткової системи повітряного охолодження. Адже, чим холодніше обертові частини, та й не тільки вони, тим менше вони схильні до зносу. У сучасних корпусах в передній частині бувають встановлені кулери, які женуть повітряний потік зовні, всередину комп’ютера, обдуваючи заодно жорсткий диск. Але не завжди цього достатньо.

Установка охолодження на HDD

При виборі пристрою охолодження для hdd слід врахувати, що в нових моделях корпусів з засувками в відсіках для дисків, може не вистачити місця для диска із закріпленим на нього блоком охолодження. Переходжу безпосередньо до опису процесу. Кому то мій особистий досвід ні до чого і він сам все зробить, але для багатьох буде корисно почитати і подивитися фото, перед тим, як самим у все це влазити. Ну, приступимо мабуть. Не забуваємо перед початком роботи знеструмити системний блок !!! Після зняття бічної стінки, виймаємо роз’єми з жорсткого диска.

Відкручуємо гвинти, які тримають hdd в санчатах. При необхідності доведеться зняти другу бічну кришку, що б отримати доступ до гвинтів з іншого боку корпусу. Але в моєму випадку кошик для дисків 3,5 “, можна витягти з корпуса разом з дисками, що погодьтеся дуже зручно.

Перерву опис порадами щодо вибору вентилятора для жорсткого диска. Перше – раджу купувати модель з двома кулерами, тому що встановлені в такій системі вентилятори обертаються в різні боки. Один обдуває, інший видуває нагріте повітря.Друге – якщо всі роз’єми живлення в вашому комп’ютері зайняті, то в будь-якому випадку вам доведеться вибрати модель з перехідником, що б підключити одночасно вентилятор для HDD і другий пристрій, раніше займало цей роз’єм.Ну і варто ще придивитися до характеристик безпосередньо самих кольорів. Якщо ви чутливі до надмірного шуму від обертання вентиляторів, то вам варто вибирати кулери з більш повільною швидкістю обертання. Ну ви розумієте, чим швидше обертаються лопаті вентилятора, тим більше ефективніше охолодження, але шуму від таких більше. А тому, вибирати потрібно вам самим співвідношення ефективність – шум.

Поїхали далі! Для виконання операції зі стикування диска з вентилятором, перший повинен вже бути витягнутий з системного блоку. Володіємо диск на рівну поверхню, лицьовою стороною вниз, тому що кріпиться охолодження до нижньої поверхні hdd, з боку контролера. Потім накладаємо зверху вентилятор, поєднуємо отвори для кріплення і загортаємо гвинти.

Бажано всі чотири штуки, що б забезпечувалося щільне прилягання поверхонь і пристрій ні деренчало при роботі.

І ось наше пристрій для продовження терміну служби закріплено на жорсткому диску. Тепер повертаємо диск в корпус, головне що б пристрій охолодження не заважало правильно закріпити накопичувач. Якщо все отвори збіглися – вітаю, ви правильно підібрали вентилятор HDD. Далі потрібно забезпечити харчування кольорів системи охолодження. Шукаємо вільний molex роз’єм і з’єднуємо з роз’ємом вентилятора.

Якщо невикористаного роз’єму не знайшлося, відключаємо будь-яке інше пристрій, що використовує таке ж підключення. Підключаємо на його місце нашу нову систему охолодження і потім підключаємо старе пристрій (відключене в попередньому реченні), на вільний роз’єм, який є на дроті від вентилятора, за умови що ви придбали його (вентилятор) саме з таким перехідником.

Останні маніпуляції з роз’ємами, підключаємо назад жорсткий диск. Сподіваюся ви не забули які роз’єми були використані на вашому HDD. На останньому фото ви бачите остаточний результат нескладної процедури по установці охолодження на hdd.

Після запуску комп’ютера, візуально перевірте обертання крильчатки, встановленого вентилятора. Ефективність від виконаної роботи можна перевірити на дотик, але краще скористатися програмою AIDA64, яка має в своєму складі функцію сканування температур, складників комп’ютера. Після установки і запуску цієї програми натисніть на вкладку Комп’ютер і потім заходимо в Датчики. Показання жорстких дисків вказується в кінці списку “Температури”. У моєму прикладі три диска. У вашому випадку може бути як завгодно, швидше за все один.

Природно, якщо ви хочете в цифрах зафіксувати на скільки холодніше стало вашому зберігачу інформації, цю програму потрібно запустити перед установкою системи охолодження, що б подивитися і запам’ятати температуру диска “ДО”. І запустити AIDA64 “ПІСЛЯ”. У цьому конкретному прикладі, нагрів HDD вийшло зменшити на 11 градусів. На цьому оповідати припиняю, хочеться що би ця стаття була не просто чтивом, а керівництвом до дії.

Ссылка на основную публикацию