Продуктивність робочого столу для Windows Aero: як збільшити

Windows Aero поєднує різні візуальні ефекти для показу складових робочого столу комп’ютера. Поліпшення характеристик вимагає від системного блоку великих ресурсів.

На слабких комп’ютерах можуть виникати проблеми під час анімації, виведення підказок і відтворенні інших відеоефектів. У статті ми розберемося в тому, як поліпшити продуктивність робочого столу для windows aero для роботи з цим функціоналом.


Малюнок 1. Керівництво по підвищенню продуктивності робочого столу

Інформація про робочому столі на тему windows aero

Тема Windows Aero здобула велику популярність, використовується у всіх версіях ос Windows, починаючи з сьомої і далі. Але власники персональних комп’ютерів середньої продуктивності відчувають проблеми при установці візуалізації. Знижується продуктивність операційної системи. Тому програму варто відключати повністю.

Це обумовлено тим, що з’являється недолік в продуктивності відеокарти. Розробники ноутбуків і комп’ютерів середньої цінової категорії акцентують свою увагу на енергійно ефективності товару, а потужність відходить на другий план (Малюнок 2). Але це не говорить про те, що бюджетні пристрої не можуть використовувати тему Аеро.

Існує ряд методик для поліпшення характеристик роботи персонального комп’ютера. Перш ніж дізнатися про те, як підвищити продуктивність робочого столу для windows aero, варто розібратися і зрозуміти, чому знижується ефективність роботи пристрою. 


Малюнок 2. Зовнішній вигляд робочого столу Aero

Причини, чому повільно працює комп’ютер

Причин повільної роботи операційної системи багато. Windows Aero є одним з основних винуватців погіршення швидкодії. При установці системи ця тема включається автоматично в настройках за умовчанням.

Вона включає в себе більше двох сотень візуальних відеоефектів, які дозволяють поліпшити ергономіку роботи в Windows. Підтримувати всі ефекти комп’ютер буде тільки при наявності потужної відеокарти з високою продуктивністю. 

Щоб зрозуміти, які візуальні компоненти включені в вашій системі, необхідно увійти в налаштування теми. Для цього натисніть на кнопку «Пуск» в лівому нижньому кутку екрану, потім пройдіть в «панель управління». Далі, знайдіть рядок «додаткові параметри». Відкриється нове вікно, в якому необхідно вибрати «додатково» і перейти в розділ «параметри».


Малюнок 3. Підвищення продуктивності робочого столу за допомогою Nvidia ForceWare

В панелі, яка називається «візуальні ефекти», можна знайти їх список. Кожен пункт робить продуктивність роботи робочий стіл операційної системи низької (Малюнок 3). Так само можна спробувати оновити відео драйвера. У цьому може допомогти додаток – nVIDIA ForceWare.

Далі ми поговоримо про те, що допоможе вирішити проблему, чому комп’ютер дуже сильно гальмує.

Способи збільшення швидкодії робочого столу

Після того як ви опинитеся в розділі «параметри швидкодії», ви побачите віконце, в якому знайдете перелік усіх візуальних ефектів. Біля використовуваних параметрів стоять галочки, які можна самостійно прибирати та заново ставити при необхідності.

Крім того, є чотири встановлені настройки. За замовчуванням використовується «забезпечити найкращий вид». Це є найбільш повною і максимально продуктивною конфігурацією. Коли у вас слабенький комп’ютер, то не рекомендуємо використовувати цю установку.

Примітка: Обумовлено це тим, що сильно сповільнюється якість роботи відеокарти. Це стає помітно неозброєним оком, комп’ютер висне.

А ось якщо вибрати параметр «забезпечити найкращу швидкодію», то все відеоефекти відключаться, тема пропаде повністю. Ви досягнете підвищення швидкодії ПК.

Якщо ви не хочете повністю відмовлятися від використання Аеро, то можна спробувати скористатися іншими хитрощами. 

Відключення малопомітних візуалізацій

Щоб продовжити роботу з темою Aero, але при цьому позбутися проблеми уповільнення пристрою, можна відключивши ряд візуальних параметрів.

Такі параметри в системі вони відзначені зеленою смужкою і практично непомітні для погляду. Вони вагомим чином перевантажують операційну систему. Краса теми не зміниться.

Опції, які треба залишити включеними в меню «візуальні ефекти» (Малюнок 4):

  • композиція на робочому столі;
  • прозорий ефект;
  • стиль для смужок і кнопок;
  • згладжування нерівностей.

Інші пункти варто відключити, для цього натисніть на «галочку» лівою кнопкою миші (клацає один раз). В цей час попереднє встановлення автоматично перейде в режим «особливі ефекти». Після того як ви вимкніть непотрібні візуальні ефекти, необхідно натиснути на кнопочку «застосувати». Потім закриваються всі вікна.


Малюнок 4. Список ефектів візуалізації в Windows 10

Рекомендується перезавантажити персональний комп’ютер після всіх дій, щоб зміни в повній мірі вступили в силу. Перезавантаження ви знайдете в меню “Пуск”.

На жаль, така методика не поліпшить швидкодію вашого пристрою в рази, не варто чекати чудес. Це обумовлено тим, що в будь-якому випадку все впирається в якість вашої відеокарти. Але збільшити якість роботи на п’ятнадцять відсотків у вас вийде.

Якщо після всіх проведених маніпуляцій з якої-небудь причини пропаде прозорість, то необхідно натиснути на робочому столі правою клавішею мишки, потім, потрібно перейти на вкладку «персоналізація», далі «колір вікон». У цьому меню необхідно поставити галочку на опції «включити прозорість». Перезавантажте комп’ютер для того, щоб все установки оновилися, і прискорилася його робота.

Відключення невикористовуваних опцій

Досвід роботи по оптимізації і відновлення швидкодії операційної системи Windows говорить про те, що більшість користувачів звикли перевантажувати робочий стіл. Це позначається на працездатності персонального комп’ютера.

Видаліть з нього всі можливі ярлики, доповнення та папки, які ви не використовуєте часто. Фон робочого столу повинен бути максимально простим, не варто використовувати живі шпалери або теми з анімацією. Вимкніть заставку.

Крім цього, необхідно своєчасно оновлювати програмне забезпечення відеокарти і ставити мінімальні предустановки дозволу параметрів екрану монітора (Малюнок 5).

Спеціальні програми для моніторингу стану комп’ютера допоможуть вам стежити за роботою його складових. Ви зможете зрозуміти, чи не перегріваються процесор і відеоадаптер. Прикладом такої програми може бути Everest.

Варто позбутися від наявності вікон при запуску системи, для цього очистіть меню автозавантаження, приберіть всі пункти. Не забувайте про натискання кнопок зберегти, для того щоб зміни вступили в силу.


Малюнок 5. Візуальний приклад порожнього робочого столу Windows 10

Спробуйте встановити додатки-оптимізатори, які автоматично видаляють зайвий «мотлох» з операційної системи, покращують реєстри і наводять лад у головних установках системи.

Видалити невикористану програму варто для поліпшення якості роботи ПК. Вони займають багато місця на жорсткому диску і іноді автоматично включають фонові процеси, які поглинають ресурси системи.

Після чищення комп’ютера бажано провести дефрагментацію дисків. Ця програма знаходиться в стандартних встановлених системою папках в категорії «службові».

Можливі проблеми

Проблематика швидкодії вашого персонального пристрою в момент відтворення візуальних ефектів вирішується програмними засобами. Але це не повноцінні заходи.

Ефективність досягається при оновленні обладнання шляхом покупки потужних комплектуючих. В іншому випадку виникає необхідність відмови від красивих відеоефектів на користь підвищення продуктивності персонального комп’ютера.

Ссылка на основную публикацию