Проектор своїми руками: як зробити самостійно

Проектор потрібно кожному, хто бажає влаштувати кінотеатр прямо у себе вдома. Якщо у вас його до цих пір немає – не проблема зробити пристрій своїми руками. При цьому пристрій не відрізнятиметься за властивостями від вироби, купленого в магазині, а обійдеться набагато дешевше.  


Малюнок 1. Інструкція як зробити проектор в домашніх умовах

Принцип роботи проектора

Принцип роботи проецирующего пристрою можна назвати складним. Щоб отримати зображення, необхідно з’єднати пристрій з джерелом – телефоном, планшетом або ноутбуком. При цьому, не потрібно встановлювати спеціальні додатки (Малюнок 2).


Малюнок 2. Демонстрація принципу роботи проектора

Досить просто правильно підключити всі входи і виходи, знайти екран для проектора своїми руками і насолоджуватися отриманим результатом. По суті, купивши або сконструювавши такий пристрій, ви можете отримати справжній домашній кінотеатр і насолоджуватися переглядом улюблених фільмів, проектуючи їх на цілу стіну.

Проектор з телефону або ноутбука

Зробити проецирующее пристосування можна своїми руками з телефону або ноутбука. При цьому не потрібно володіти спеціальними знаннями або навичками. Досить мати набір інструментів:

 1. Картонна коробка.
 2. Лупа з 10-кратним збільшенням.
 3. Простий олівець.
 4. Ізоляційна стрічка.
 5. Девайс.

Далі, дотримуйтесь наступним алгоритмом:

 1. Виріжте отвір для лінзи рівно посередині коробки.
 2. Закріпіть лінзу в отворі ізоляційною стрічкою.
 3. Встановіть підставку для смартфона з картону, жорстко закріпивши її в коробці, щоб проектоване зображення залишалося стабільним (Малюнок 3).
 4. Протестуйте виріб в темній кімнаті, вказавши потрібне розміщення саморобного обладнання.
 5. Зображення буде перевернутим, а тому необхідно встановити на смартфон спеціальний додаток, що перевертає пристрій на 180 градусів.
 6. Щоб підключити зарядку до телефону, виконайте спеціальний отвір в коробці.

Це були найпростіші способи, як зробити проектор своїми руками. Те ж саме можна зробити і для планшета або ноутбука, щоб отримати кращу якість зображення на стіні, враховуючи індивідуальні особливості девайса. Наприклад, коробка буде потрібно по-більше, а лінза повинна бути з міцного скла.


Малюнок 3. Застосування в телефоні коробку

Крім того, якщо будете проектувати зображення за допомогою ноутбука, потрібно вирізати отвори з обох сторін довгого торця картонки, а комп’ютер розмістити монітором вниз з упором клавіатури зверху, щоб зображення не було перевернутим. Так само рекомендуємо встановити хороший програвач на ваш комп’ютер для максимального комфорту. Знайти необхідний софт можна за посиланням.

Креслення проектора своїми руками

Щоб спроектувати проектор своїми руками в домашніх умовах, можна попередньо створити його креслення своїми руками. Зробити це можна за прикладом, вказаною на фото (Малюнок 4).

Після того, як ви намалюєте схему описуваного пристрою, ви зможете наочно побачити, що з себе представляє описується обладнання і як повинні розташовуватися його деталі. Після того, як креслення буде намальований, можете приступати до його складання, використовуючи представлені рекомендації.


Малюнок 4. Приклад чертержа для проектора

Далі представляємо ще одну інструкцію, як зробити домашній проектор своїми руками. Так само ви можете виконати чертерж майбутнього проектора за допомогою спеціальної програми Adobe Photoshop на домашньому ПК.

Деталі й матеріали для складання проектора своїми руками

Якщо у вас немає планшета або телефону, який можна було б використовувати в якості джерела картинки, знайте – умільці навчилися робити його самостійно. Якщо вам цікаво, як зробити екран для проектора своїми руками, використовуйте наступні рекомендації (Малюнок 5).


Малюнок 5. Перелік необхідних матеріалів для створення домашнього проектора

Щоб створити свій кінотеатр, будуть потрібні:

 1. Джерело картинки, а саме: пристрій, який буде представляти собою монітор. Можна використовувати матрицю від монітора або планшета з блоком живлення і контролером.
 2. Яскрава лампа, оскільки на виході зображення буде менш яскравим, ніж на вході.
 3. Пускова апаратура, а також пристрій, який дозволить підключити лампу до мережі.
 4. Оптика, яка представляє собою систему лінз, що збирають і проектують світло на стіну і об’єктив, за допомогою якого і буде показуватися зображення.

Примітка: Використовуючи представлені складові, ви зможете зібрати проектор в домашніх умовах по намальованому раніше кресленням.

Збираємо проектор в домашніх умовах

Щоб на екрані видавалося повністю освітлена картинка, необхідно забезпечити її поверхні рівномірне освітлення. Порівняти принцип можна з підсвічуванням монітора комп’ютера, але в цьому випадку яскравість повинна бути ще велике. Справа в тому, що світло від створюваного устаткування буде йти на всі боки, а в потрібне місце буде проектуватися мінімум освітлення.

Виправити ситуацію допоможуть лінзи Френеля. Вони являють собою частку оргскла оснащену нарізками, яка виконує функцію величезного збільшувального скла. Для створення проецирующего девайса буде потрібно дві таких лінзи. При цьому перша буде збирати світло, який виділяє лампа і буде направляти на матрицю окремим пучком. Друга лінза буде направляти такий пучок в об’єктив.

Примітка: Розмістити такі лінзи один від одного необхідно так, щоб перша лінза захоплювала світло лампи, а друга – об’єктив. Якщо замість останнього, ми поставимо аркуш білого паперу, то на ньому можна буде побачити проекцію лампової пальника.

Від того, як ви влаштуєте об’єктив, залежить те, наскільки якісне зображення буде проектувати наше пристрій. Тому він повинен бути ширококутним, светосильним і довгофокусним, щоб можна було вільно переміщувати пристосування на певні відстані від стіни без втрати якості картинки. Такий об’єктив можна взяти з фотоапаратів, які використовувалися для аерофотозйомки або камерах для фотографування портретів.

Всі елементи майбутнього проектора розміщуємо, згідно з кресленням в чорний ящик, розрахувавши оптимальні відстані між елементами. Після закінчення роботи, перевірте ефективність і можливості нового проектора кустарного виробництва.

Тепер ви знаєте, як зробити проектор своїми руками. Використовуйте наші рекомендації, і насолоджуйтеся комфортним переглядом фільмів як в кінотеатрі.

Ссылка на основную публикацию