Програма для настройки Windows 10: кілька варіантів

Пам’ятайте часи, коли установка Windows займала близько 40 хвилин, а її налаштування і того більше? З часів популярності XP пройшло майже 10 років, її місце по праву зайняли «сімка» і Windows 10, які мають більшу кількість функцій і, відповідно, параметрів. Якщо для XP практично всі налаштування здійснювала програма XPTweaker, то для «десятки» не існує явного фаворита в здійсненні її кастомізації.

Інструментарій «десятки»

Windows 10, на відміну від усіх попередниць (хіба частково «вісімку» можна виключити з цього списку) має зручну панель, за допомогою якої користувач отримує доступ до всіх ключових параметрів системи. Викликається вона через пункт «Параметри» меню «Пуск».

Далі з’являється вікно з піктограмами для переходу в настройки Windows 10.

Тут всі доступні користувачеві параметри розсортовані по категоріям:

 • Система – ключові системні настройки, що стосуються повідомлень, додатків, харчування, багатозадачності і віртуальних робочих столів;
 • Персоналізація – дозволяє змінювати колірні схеми, теми, вид екрану блокування, фонові малюнки та оформлення «Пуск»;
 • Конфіденційність – тут задаються параметри, що стосуються місця розташування користувача, календаря, історії листування, викликів, пошти.

Інші категорії в описі не потребують.

Але всі ці інструменти далеко не завжди дозволяють виконати тонке налаштування Віндовс 10, зберегти параметри для їх перенесення на нову систему, а також в список функцій включені далеко не всі параметри, які розробники дозволяють змінювати користувачеві. Для цього випущені спеціальні програми – твікери, кілька з яких сьогодні розглянемо детальніше.

Величезний набір інструментів

Програма Windows 10 Manager містить в своєму інструментарії майже 50 найменувань інструментів, що дозволяють змінювати найрізноманітніші параметри операційної системи.

Остання версія утиліти приємно здивувала користувачів наявністю російськомовного інтерфейсу, відсутність якого в попередніх релізах створювало бар’єр між можливостями програми та людьми, погано володіють англійською мовою.

Після запуску програма запропонує створити точку відкоту системи, щоб уникнути неполадок після невдалої настройки.

Windows 10 Manager дозволяє здійснювати наступні настройки:

 • розділ «Оптимізація» містить інструмент для управління автозавантаженням (в «десятці» функція розташована в «Диспетчері завдань»); дозволяє прискорювати систему, відключаючи непотрібні служби і процеси; містить менеджер служб для їх налаштування і зручний планувальник завдань;

 • другий цікавий для нас пункт називається «Налаштування», де зібрані інструменти для конфігурації контекстного меню і меню, що викликається за допомогою Win + X, пуску, панелі завдань, провідника, всіх можливих аспектів зовнішнього вигляду «десятки», ярликів і списку переходів;

 • з параметрів безпеки Manager вміє відключати, блокувати системні компоненти, а також обмежувати доступ до додатків, файлової системи і налаштувань Windows 10;

 • у вкладці «Сеть» розташовується не одна програма для конфігурації мереж Windows 10.

Перед збереженням змін краще створюйте точки відновлення: програма вміє робити це в автоматичному режимі після кліка по піктограмі «Створити точку …» на першій вкладці «Інформація».

Winaero Tweaker 

Програма Winaero Tweaker містить в своєму арсеналі неймовірну кількість інструментів, які відкривають перед користувачем небувалі можливості для настройки «десятки». Розробники утиліти буквально розклали весь реєстр «десятки», знайшли в ньому все найкорисніше і створили утиліту, що дозволяє змінювати всі ці параметри в допустимих і реальних межах.

Перевагою програми є його портативність і величезний набір функцій, а дефект криється у відсутності російськомовної локалізації.

Програма виконана у вигляді двох панелей: в лівій розташована дерево доступних опцій, права дозволяє змінювати їх налаштування. Загалом розробники розбили всі опції на більш, ніж 10 категорій:

 • зміна зовнішнього вигляду і розширені параметри конфігурації оформлення Windows 10;
 • поведінку системи – тут задаються умови для або в разі виконання дій (тривалість затримки підказок, умови для автоматизації деяких операцій);
 • конфігурація завантаження «десятки», настройка екрану блокування, входу;
 • безліч параметрів робочого столу, панелі задач і провідника Віндовс;
 • настройки контекстного меню з можливістю додавання власних;
 • кілька ключових опцій в конфігурації мережі;
 • параметри UAC вбудованих в Windows додатків.

Що примітно, кожний пункт оснащена кнопкою скидання параметра на стандартне значення.


Навчившись користуватися цими інструментами, ви зможете запросто перетворити зовнішній вигляд вашої «десятки», прискорити її і зробити більш простий в експлуатації.

Ссылка на основную публикацию