Програма для очищення комп’ютера – CCleaner

Привіт, друзі! В процесі роботи за комп’ютером з’являється достатня кількість «сміття» у вигляді тимчасових файлів, записів в реєстрі від віддалених програм і іншого мотлоху. Все це не тільки займає місце на вашому, але і може значно уповільнювати роботу комп’ютера. (Якщо у вас дійсно гальмує комп’ютер можна почитати тут)

Способів боротися з цим маса. Один з них – використання програми CCleaner. У цій статті ви зможете скачати програму для очищення комп’ютера CCleaner і навчитеся їй користуватися. Програма видаляє непотрібну інформацію не зачіпаючи при цьому файли і папки користувачів.

Завантаження і установка CCleaner

Завантажити останню версію даної утиліти можна нижче

На 17.03.2014 версія CCLeaner 4.11.

Встановлюємо програму (подвійне клацання лівою кнопкою мишки на викачаному файлі). У вікні є можливість вибрати мову встановлюваної програми. Вибираємо Русский і тиснемо Next >

У наступному вікні натискаємо далі >

У віконці за замовчуванням стоять всі прапорці. Ми залишаємо потрібні, інші знімаємо. Якщо не знаєте які потрібно а які ні, залишайте як є і тисніть встановити

Наступне віконце говорить нам що CCLeaner встановлений успішно. Кількома Готово

Якщо ми не зняли прапорець «Інформація про програму», то відкривається сторінка в браузері власне з інформацією. Її можна відразу закрити, і запускається програма для очищення комп’ютера – CCleaner.

Очищення комп’ютера за допомогою CCleaner

У наступному віконці, при першому запуску, відбудеться сканування куки. Кукі – це коли браузер пам’ятає ваші авторизації і налаштування на сайтах.

очищення

Далі відкривається основне вікно програми з активною вкладкою Очистка зліва. Вгорі Ви також можете бачити дві вкладки: Windows і Додатки. Для ознайомлення рекомендую подивитися що пропонується очищати. Якщо не знаєте які пункти вам потрібні, залишаєте за замовчуванням. Я зняв галочку Coocie-файли, щоб браузер не забув паролі і налаштування на сайтах і Сеанс, щоб не викинуло з редагування статті. натискаємо аналіз

Почекавши завершення аналізу ми бачимо що буде очищено, в моєму випадку 59 МБ (це 2-ий прохід, в перший було очищено 6 Гб! Сподіваюся ви не доведете систему до такого стану). тиснемо очищення, програма попереджає що файли будуть видалені з вашого комп’ютера. тиснемо ОК.

На наступному малюнку бачимо, що очищено 61 МБ замість 59. У нашому випадку чим більше, тим краще. Можна подивитися що було видалено.

Переходимо на вкладку Реєстр.

Реєстр

Ми залишаємо всі пункти за замовчуванням і тиснемо «Пошук проблем».

У моєму випадку останніх виявилося пристойно. Кількома Виправити …. Нам пропонують зробити резервні копії. тиснемо немає.

У наступному діалоговому вікні натискаємо виправити зазначені і всі проблеми будуть виправлені. З’явиться напис Неполадки не знайдені – чого ми і добивалися

Переходимо до вкладки сервіс.

сервіс

Бачимо чотири кнопки: Видалення програм, Автозавантаження, відновлення системи і Стирання дисків. Видалення програм надає такі ж функції як і видалення програм в панелі управління

Автозавантаження відкриває для нас цікавий розділ. У вкладці Windows є можливість вибрати які програми будуть завантажуватися при завантаженні системи. Якщо ви хочете добитися прискорення завантаження Windows то все зайве краще видалити. Якщо не знаєте чи потрібна Вам дана програма, можна просто її відключити натиснувши Вимкнути при виділеної програмі. Якщо програма вам необхідна, запустіть CCleaner і включіть її відповідною кнопкою виклику.

Більше про автозавантаження Windows можна почитати тут

Відновлення системи дозволяє управляти точками відновлення (якщо такі є).

Стирання дисків надає можливості надійного (як обіцяють виробники програми) затирання даних або вільного місця на вибраних дисках. Ця функція може стати в нагоді тим кому необхідно передати або продати свій жорсткий диск, щоб переглянути приватні даний були стерті.

Переходимо до вкладки Налаштування.

Налаштування

Там є такі розділи: Налаштування, Cookie-файли, Включення, Виключення та Додатково

В принципі нічого складного, якщо лінь розбиратися залиште за умовчанням, але для ознайомлення рекомендую хоча б переглянути. Раптом вам здасться що то цікавим.

плагін CCEnhancer

Для більш тонкого очищення комп’ютера можна використовувати додатковий модуль. Цей плагін або розширення додає підтримку утиліті CCleaner більше 1000 програм. В результаті Ccleaner зможе прибирати сміття і за ними так само.

Завантажити цю штуку можна з офіційного сайту

Для підтримки російської мови вибрав другий варіант для скачування

Розпаковуємо скачаний архів і запускаємо CCenhancer.exe. З’являється попередження системи безпеки. натискаємо запустити

Йдемо в налаштування Settings

і вибираємо Російська мова

Натискаємо Download Latest і викачуємо останню версію

Після закачування вийде пропозицію запуску CCleaner

тиснемо Так

Для перевірки на вкладці Очищення переходимо в розділ Додатки. Останніх помітно додалося

Відображаються встановлені у вас додатки які підтримуються плагіном. Залишилося тільки встановити потрібні галочки і очистити ваш комп’ютер.

висновок

У даній статті ви дізналися як завантажити і користуватися програмою для очищення комп’ютера CCleaner. А саме, як звільнити жорсткий диск від непотрібних файлів і як почистити реєстр.

Рекомендація!. Слідкуйте за вільним місцем на системному диску. За замовчуванням це диск С: і ви уникнете багатьох проблем. Рекомендується залишати вільним мінімум 15%. Це необхідно для проведення повної дефрагментації, а дефрагментація необхідна для більш ефективної роботи з жорстким диском. Іншими словами у вас буде трохи швидше працювати комп’ютер якщо вільного місця на системному диску буде більше 15%.

Програма повністю російською мовою, але якщо виникнуть якісь питання обов’язково пишіть в коментарях, розберемося разом.

Відео про роботу програми CCleaner

Рекомендую так само скористатися для очищення комп’ютера портативної версією CCleaner. Завантажити останню версію можна клікнувши

Дякую, що поділилися статтею в соціальних мережах.

Ссылка на основную публикацию