Програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука: безкоштовні для Windows 7, 8 і 10

Легко змусити лептоп виконувати функцію роутера – в цьому допоможе доступний і простий в управлінні софт.


Малюнок 1. Роздача Вай-фай з ноутбука на різні пристрої

Навіщо роздавати Wi-Fi з ноутбука

Припустимо, у вас є кілька пристроїв, яким потрібно забезпечити вихід в інтернет. У звичному варіанті для цього використовується свитч, а в бездротовому варіанті – роутер. Але якщо його немає? Не біда! В якості маршрутизатора можна використовувати будь-який ПК, планшет або смартфон. Спростити процедуру допоможе програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука.

Програми для роздачі Вай-Фай

Для різних операційних систем існують свої особливості. Розповімо про них.

Для Windows 10

Для цієї версії «вінди» (починаючи з оновлень від 02.08.2016) програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука необов’язкова – включення даної функції передбачена в системних настройках. Знаходимо в параметрах «Мобільний хот-спот» і активуємо його. Втім, ніхто не забороняє використовувати спеціальні утиліти. Ось пара на вибір.

  • Switch Virtual Router. Це вже відома багатьом безкоштовна програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука windows, до того ж русифікована. Встановивши її, відкриваємо налаштування. Тут карбується ім’я мережі і пишемо пароль. Тиснемо на «Застосувати», а потім на Ok. Після настройки стартуємо, клікнувши на відповідну клавішу.
  • Virtual Router. Її не потрібно навіть інсталювати на ПК. Просто запускаємо її і встановлюємо назву мережі і ключ доступу до неї. Перезавантажуємо лептоп і починаєте роздавати.


Малюнок 2. Візуальний інтерфейс програми Virtual Router

Важливий момент – потрібно зробити свій комп’ютер доступним. Це робимо в «винде», де міняємо параметри адаптера. Вибираємо наше підключення і відкриваємо його властивості. Даємо дозвіл на використання іншими користувачами доступу до мережі (ставимо галочку).

Для Windows 8

Крім згаданої Virtual Router, порадимо ще кілька корисних інтелектуальних продуктів. Наприклад, Hotspot Creator. Скачується ця програма роздачі Wi-Fi з ноутбука на телефон з офіційного ресурсу.

Примітка: При установці краще пропустити пункт, в якому розробник пропонує нам всякі безкоштовні іграшки – вони будуть щодня з’являтися на комп’ютері.

Прибираємо і галочки, які активізують завантаження реклами. На нашому сайті так само є цілий розділ, присвячений програмаммам на ОС Windows. Ознайомитися з ним, Ви можете за посиланням.


Малюнок 3. Візуальний інтерфейс програми Wifi hotspot creator

Запускаємо інсталяцію, тиснемо «фініш». Але це був тільки перший етап установки – не самою утиліти, а всього іншого (ми від нього відмовилися). А далі починається ставитися сама програма для роздачі Wi-Fi з ноутбука 8. Просто слідуємо підказкам. У меню вводимо назву мережі, пароль, максимальна кількість «гостей». Починаємо процес за допомогою «стартовою» клавіші, зупиняємо натисканням на «стопову».

Якщо потрібні програми роздачі Wi-Fi з ноутбука на російській – зверніть увагу на Wi-FiCreator. Тут також немає нав’язливої ​​реклами. Інформацію в віконця заносимо, орієнтуючись за їх назвами.

Для Windows 7

Ще один підходящий варіант – mHotspot. У неї нескладне меню, в якому доступна регулювання кількості підключених пристроїв, логін і «пассворд».


Малюнок 4. Зовнішній вигляд інтерфейсу програми mHotSpot

Для Windows XP


Малюнок 5. Роздача Wifi за допомогою програми Virtual Access Point

Для MAC і Linux

Примітка: Щоб роздати Вай-Фай через ноутбук з ОС «Макінтош», не потрібно ніяких сторонніх коштів, ця функція передбачена в самій системі.

Що стосується Linux, то для нього існує утиліта Hostapd AP. Утиліта русифікована і проста в роботі – «хот спот» створюється буквально «в лічені кліки».

Безкоштовні програми для роздачі Вай-Фай російською мовою

На підставі користувальницьких відгуків складемо рейтинг, який об’єднує кращі програми для роздачі Wi-Fi з ноутбука.

  1. З переваг – регулювання кількості підключених користувачів, мінус – відсутність брандмауера.
  2. Дуже проста, але в безкоштовній версії не можна міняти назву хотспота.
  3. Відмінний вибір. Але годиться тільки для сьомий і восьмий версій «вінди», тоді як для «десятки» вона не підходить.

Звичайно, цей топ-програм для роздачі Wi-Fi з ноутбука умовний. Платні версії мають перед цим софтом деякі переваги. Але для побутового використання вони не істотні.


Малюнок 6.

Ссылка на основную публикацию