Програми для скріншотів з екрану windows 10: огляд

Під поняттям «скріншот» прийнято розуміти знімок видимої частини екрану. Незважаючи на відносну простоту процесу, дана функція є дуже корисною, і до неї регулярно вдається величезна кількість користувачів. З виходом кожної нової версії операційної системи Віндовс збільшується число штатних засобів, що застосовуються для створення скріншотів екрану комп’ютера.

В даному матеріалі мені хотілося б поділитися з вами декількома способами виконання знімка дисплея комп’ютера. Йтиметься про стандартні методи, доступних в «десятці», а також про те, що собою являє програма для скріншотів з екрану windows 10, і як нею користуватися.

Штатні засоби для скріншотів

Почну я з найбільш простого і очевидного варіанта – клавіші [Print Screen]. Зазвичай вона знаходиться у верхньому правому кутку клавіатурного блоку, а для стислості виробник підписує її, наприклад, як [PrtSc]. Суть методу з використанням цієї кнопочки в наступному: після її натискання в пам’ять комп’ютера міститься скріншот екрану. Але щоб він проявився, з картинкою необхідно попрацювати. Наприклад, її можна вставити в документ Word, використовуючи комбінацію Ctrl + V або ж перейшовши в меню програми, потім «Правка» і «Вставити». Але найчастіше скрін вставляють в графічний редактор Paint, де його можна відредагувати на свій розсуд.

У Віндовс 10 передбачені різні поєднання клавіш з використанням [Print Screen], спрямовані на виконання тих чи інших команд.

  1. Win + PrtSc. У разі якщо одночасно затиснути комбінацію цих кнопок на клавіатурі, ви зробите так, що скріншот автоматично збережеться в піддиректорію Screenshots, яка знаходиться в папці Pictures.
  2. Alt + PrtSc. Така комбінація робить скрін вікна активного застосування. Він не зберігається в автоматичному режимі, але копіюється в буфер обміну.
  3. Ну, і, звичайно ж, не можна забувати про такий інструмент відомому нам з ОС Windows 7, як «Ножиці». Воно вміє захоплювати весь екран або ж обрану область / вікно активного додатку. Скріншот зберігається в буфер.

сторонні програми

Якщо з якоїсь причини вас не влаштовують вбудовані інструменти для виконання скріншотів, можна скачати спеціальні програми. Таких програм існує досить багато, про кожну окремо я розповідати не буду, зазначу лише, що вони надзвичайно прості і зручні в роботі. Отже, ось що вибрав я:

  1. PicPick – утиліта, що нагадує Paint по функціоналу.
  2. Microsoft Snip Editor – ця програма нагадує «Ножиці», але спектр її можливостей набагато ширше.
  3. Bug Shooting і інші.

Звичайно, якщо ви зовсім вже новачок в цьому питанні, я б порадив почати з способу за участю [PrtSc]. Ну, а більш просунутим користувачам сподобаються всілякі утиліти, спрямовані на створення якісних скріншотів.

Ссылка на основную публикацию