Промислові ваги: ​​підлогові, електронні, складські

Поняття «промислові ваги», по суті, включає в себе досить широке коло різного. Призначається воно для використання в торгових, транспортних організаціях, в промислових і сільськогосподарських областях.

Наприклад, в торгівлі широко використовують складські електронні ваги, які дозволяють зважувати продукцію та торгівельне обладнання, а в машинобудуванні, металургійних і логістичних компаніях використовують платформні промислові ваги, які здатні витримати кілька тонн вантажу.

Серед широкого різноманіття даного обладнання розрізняють механічні та електронні промислові підлогові ваги.

 • Механічні ваги – такі прилади надійні і прості у використанні, але не підходять для частого зважування великих і важких вантажів, так як може порушитися точність показань. Правда, у механічного обладнання приваблива ціна – промислові ваги даного виду коштують дешевше більш сучасних аналогів;
 • Електронні (в тому числі дитячі електронні ваги) – таке обладнання є багатофункціональним і може вирішувати кілька завдань транспортної або складської логістики. Покриття для промислові ваги електронного типу невибагливі в обслуговуванні, мають високу точність показників з похибкою в 100 гр., Швидкий відгук, а також можуть вільно підключатися до комп’ютера для передачі даних. Але ціна промислових електронних ваг стартує зі 170 у.о.

Види підлогових промислових ваг

Розрізняють підлогові пристрої за типом конструкції – вони можуть бути платформеними, товарними і палетними. Найпопулярніші ваги підлогові для складу – це товарні і платформні. Перші мають найменший показник за межею зважування.

Вибрати можна товарні промислові ваги до 100 кг., А ось максимальна вага, який вони здатні витримати – це 600 кг. Платформні ж ваги призначені для «значних» вимірювань і вибрати можна моделі, які зважують більше 3000 кг.

1. Платформні ваги – такі прилади призначені для вирішення декількох завдань – вони визначають точну вагу вантажу і дозволяють ефективно вести облік цінностей.

Купити складські підлогові ваги даного типу варто для того, щоб заощадити і трудові, і тимчасові витрати. При виборі таких ваг варто враховувати, що бувають вони двох модифікацій:

 • Низькопрофільні – ці підлогові складські ваги дозволяють зважувати продукцію до 300 кг., А похибка становитиме 20-30 грам (як у кишенькових ваг). Ціна промислових підлогових ваг даної модифікації, наприклад, корейського виробництва складе близько 420 у.о.
 • Четирехдатчіковие – такі моделі призначені для зважування масивних і великогабаритних об’єктів, маса яких може досягати пару десятків тонн. Купити підлогові промислові ваги такої модифікації можна від 557 у.о. Модель польського заводу Radwag з межею зважування в 6000 тонн обійдеться в 900 у.о., а промислові ваги до 2000 кг. коштуватимуть близько 550-590 у.о.

Підлогові ваги

2. Товарні ваги (торгові ваги) – ця серія пристроїв призначена для зважування об’єктів до 600 кг. Товарні електронні складські ваги можуть мати ряд додаткових функцій:

 • «Штучний рахунок» для окремого зважування;
 • Підсумовування всіх об’єктів в пам’ять приладу (як на медичних вагах);
 • Компенсацію маси тари;
 • Автоматичну установку нуля;
 • Функцію усереднення ваги на випадок роботи в умовах вібрацій;

Також такі електронні ваги для складу будуть зручні тим, що електронний блок з показниками можна закріпити на стіні або поставити на будь-яку поверхню.

Більш передові моделі легко підключаються до комп’ютера, ноутбука і дозволяють вводити значення тари з клавіатури.

Також товарні складські ваги можна підключати до принтера для друку стікерів або етикеток. Купити підлогові електронні промислові ваги даного виду можна за 128-160 у.о. – у стільки обійдеться проста тайванська модель Jadever з межею зважування в 150 кг.

А ось підлогові електронні ваги для складу з можливістю підключення до комп’ютера, виносним блоком і декількома функціями обійдуться дорожче – польська модель апарату, наприклад підлогові ваги Beurer, буде коштувати близько 240 у.о., а корейська – від 260 доларів.

3. Палетні ваги – таке обладнання призначене для зважування об’єктів, що встановлені на піддонах. Найчастіше купуються палетні ваги для оптових товарних складів, баз і митних точок.

Цей вид вагового обладнання має максимальну межу зважування в 6000-8000 тонн і мінімальний – в 600 кг. Палетні пристрої можуть мати кілька додаткових можливостей:

 • Компенсувати масу тари;
 • Зважувати стандартні і розширені піддони;
 • Додавати масу об’єкта в пам’ять приладу;
 • Працювати в умовах вібрації (як у підлогових ваг);
 • Працювати в штучному режимі;

Залежно від максимальної межі ваги і розміру платформи, можна купити електронні промислові ваги даного виду як вітчизняного, так і європейського виробництва.

Вітчизняна модель з максимальною межею в 1500 кг. обійдеться в 460-480 у.о., а польське обладнання Radwag з межею в 3000 кг. буде коштувати близько 700-790 доларів.

Поради щодо вибору промислових ваг

Перше, що ви будете вибирати – це діапазон зважування. Залежно від обсягів виробництва, придбати можна просту модель товарних ваг від 3 до 60 кг. або ж платформенне обладнання до 300 кілограм.

Платформні складські ваги

Зрозуміло, що четирехдатчіковие платформні і палетні моделі підійдуть для великого виробництва (тут працює той же правило, що і для побутових ваг). Також зверніть увагу на:

 • Точність зважування – підлогові промислові ваги повинні бути надійними і точно показувати результат. Тому довіряти найкраще компаніям, які займаються не просто продажем, але і безпосереднім випуском вагового обладнання;
 • Простоту чищення приладу – так як ваги піддаються впливу відходів виробництва, необережному поводженню, можуть бути встановлені у вологому і агресивному середовищі, вибирати варто моделі з високим класом захисту від вологи.
Ссылка на основную публикацию