Пропав звук на комп’ютері windows що робити і як виправити?

Коли трапляється така прикра несподіванка, це завжди не вчасно і дуже недоречно. Вчора я розповім, як можна спробувати швидко вирішити цю проблему. В першу чергу потрібно встановити причину, чому пропав звук. Почнемо від простого до складного. Буває і так, що звуку не було зовсім, людина не відразу купив колонки, під’єднав їх до комп’ютера, а звуку немає. Просто не налаштовували комп’ютер.

До речі про колонках, рекомендую почати перевірку саме з них. Потрібно перевірити, в якому стані гніздо в яке вставлений роз’єм, у мене був випадок, коли роз’єм відламався і його частина залишилася в самому гнізді. Довелося міркувати. Що з цього вийшло розповіді нижче.

Що робити, якщо пропав звук на комп’ютері?

Якщо з гніздами і роз’ємами все в порядку, а звуку немає, йдемо далі. Перевіряємо налаштування звуку, які доступні в операційній системі Windows.Еслі у Вас Windows10, в панелі завдань у правому нижньому кутку шукаємо значок динаміка і клацаємо по ньому правою кнопкою миші. І вибираємо «Виявити неполадки зі звуком».

Майстер неполадок актуальний для власників операційних систем Windows8 і Windows10. Для ОС windows vista, windows 7 виправляти неполадки зі звуком будемо вручну.

Чекаємо закінчення роботи майстра. За моїми спостереженнями, майстер все виправить автоматично в більшості випадків.

Якщо майстер не допоміг, спробуємо самі. Для цього знову натиснемо на вже знайомий нам значок динаміка, тільки тепер вибираємо «Відкрити мікшер гучності:

У Windows 7 налаштування звуку аналогічні, різниться тільки зовнішній вигляд віконця:

До речі, на цьому малюнку видно, що звук відключений, це теж може бути причиною несправності :).

Вже зрозуміло, що потрібно зробити – повзунки потрібно перемістити на максимум, і звук з’явиться. А також звернути увагу, що не відключений чи звук взагалі на будь-якому з цих каналов.На малюнку звук відключений на всіх! Натискання на значки динаміка включає звук. З’явився звук? Якщо не з’явився, йдемо далі. Замість пункту «Відкрити Мікшер гучності» вибираємо пункт «Пристрої відтворення», відкриваємо цю настройку.

І ось ще один різновид відображення помилки – один з пристроїв відключено. Правою кнопкою миші клацаємо по ньому і дізнаємося, що можна його знову включити, використовувати за замовчуванням, або вибрати інше звуковий пристрій.

Якщо у на вашому пристрої кілька звукових пристроїв (наприклад є на передній панелі системного блоку), переконайтеся, що вибрано потрібне. Іноді комп’ютер потрібно перезавантажити після перемикання, щоб з’явився звук.

Якщо звуку так і немає, тоді наступне на черзі це драйвера материнської плати комп’ютера. Якщо у Вас під рукою є диск з драйверами вставте його і перевстановіть драйвери. Не знаєте, який вибрати, не біда, ставте по черзі або всі відразу, меню диска швидше за все запропонує Вам таку опцію. А ось якщо диска під рукою немає, а інтренет є, драйвера можна отримати трьома способами:

Спосіб перший йдемо на сайт виробника Вашої материнської плати і викачуємо потрібний драйвер.

Якщо на компі пропав звук, значить читаємо далі

Спосіб другий – отримуємо драйвера за допомогою служби оновлень Windows. Сучасні операційні системи включають до складу своїх оновлень драйвера від материнських плат. Тому, якщо Ви дозволите своїй Windows оновлюватися, то будете вчасно отримувати оновлення й пакети для пристроїв.

Увага: установка оновлень може зайняти досить тривалий час. Якщо у вас такий випадок, заплануйте установку наприклад на ніч.

Що робити, якщо пропав звук на Windows 7? вирішуємо проблему

Відкриваємо Пуск панель управління, потім Система і безпека

Потім робимо налаштування як на малюнку.

Що робити, якщо пропав звук на Windows 10? Дивимося ..

Заходимо в параметри через меню Пуск:

Через «Додаткові параметри» добираємося до настройки «Виберіть, коли і як отримувати оновлення» і налаштовуємо як на малюнку.

Коли пропав звук на ноутбуці, пробуємо вирішити проблему швидко

Спосіб третій -Завантажити драйвера за допомогою програм автоматичного пошуку і установки драйверів.

Увага! В інтернеті дуже багато посилань на такі програми, при скачуванні їх часто відбувається або установка непотрібних (в т.ч. рекламних) програм, або вірусів. Тому завантажуйте тільки за рекомендованими посиланнями!

Особисто я користувався двома – трьома різновидами таких програм. З них особливі симпатії викликала одна програма, називається Driver Genius – за легкість і зручність. Добре підходить для комп’ютерів і ноутбуків з Windows 7, шукає драйвера навіть для «рідкісних» старих пристроїв, здорово економить час.

 Суть роботи така. Після запуску програма сканує ваші пристрої, потім шукає і викачує найсвіжіші драйвера для них по своїй базі. А Ви за своїм бажанням встановлюєте потрібні. І все.

Ось такі цікаві способи ми сьогодні розглянули в цій статті з пошуку зниклого звуку. А так же навчилися налаштовувати оновлення Windows і дізналися про те, як можна швидко проводити оновлення драйверів.

Ще, я обіцяв розповісти, як я витягнув обламані штекер 3,5 з гнізда звукової карти. Голка, шило мені не допомогли. Шаманський бубон і танці навколо столу теж. 🙂 Навіть розбирання системного блоку не допомогла. Виручили високі технології. Я взяв суперклей (краще гелевий), завдав його на обламані пластиковий наконечник з боку проводів, сильно притиснув до місця зламу і залишив на 10 хвилин. Витягнув легко. 

На сьогодні все.

Ссылка на основную публикацию