Процесор не завантажується повністю: це помилка? .

У статті описується “проблема” користувачів ОС Windows чому процесор не завантажується повністю від своїх можливостей, і про що слід пам’ятати, вдаючись до налаштувань “розгону”?

Практично будь-який настільний комп’ютер або ноутбук на операційній системі Windows змушує працювати процесор на різних швидкостях. Те, що процесор не завжди завантажений “на всі 100”, вам, звичайно, відомо. Якщо це не помилка побитої служби, настройки всепоглинаючої програми або вірус, то до неповному завантаженні ЦП користувач відноситься нормально і навіть з полегшенням.

Однак коли користувач помічає і зворотну ситуацію: програм запущена купа, серед них є і ресурсомісткі, все це на тлі останньої Windows 10 з неновенькім “каменем” під капотом … А процесор навіть і не думає наближатися до верхнього порогу завантаження. Це нормально? Не завжди.

Як перевірити, чи правда процесор не завантажується повністю навіть на вимогу додатків?

Найпростіший варіант, який приходить на розум – кілька. У блозі є стаття, де я привожу пару простих утиліт, які продемонструють вам, “ледачий” Чи є у вас проц чи ні. Тестируйте і дивіться: як і раніше чи завантаження ЦП залишається низькою?

Чому так відбувається?

Все може відбуватися за планом. Наприклад, за обраним планом енергозбереження, якщо ноутбук живиться від батареї. Наприклад, процесори Intel йдуть з автоматично вбудованою технологією Speed ​​Stepping. Якщо коротко, то це означає, що під час гри в карти або при наборі тексту в блокноті процесору інструкції наказують не розганяти. Обмежують – все тут.

Однак таке відбувається часто-густо навіть в тому випадку, якщо запускається “серйозна” програма. Причина – низький заряд акумуляторної. Тут завдання Windows змінитися з продуктивності на “довше протриматися”, щоб не сталося аварійного завершення роботи. Адже останнє означає не тільки втрату призначених для користувача даних, але і пошкодження системних файлів і поява збійних секторів. Майже гарантийно.

Прибираємо обмеження: настройками схеми живлення

затискаємо WIN + R і вводимо швидку команду:

powercfg.cpl

для переходу в Параметри електроживлення. В налаштуваннях будь-якого плану знайдіть Управління харчуванням процесора -> Максимальна стан процесора. Простежте, щоб значення було на 100% при будь-якому варіанті роботи ноутбука.

Ссылка на основную публикацию