При установці виндовс 7 вимагає драйвера – вирішення проблеми

Доброго времени суток мої шановні читачі!

Нещодавно я вирішив поставити з нуля операційну систему і зіткнувся з проблемою, яка привела мене в замішання. Поему-то, при установці виндовс 7 вимагає драйвера.

Вирішити проблему самому не вдалося, тому вирушив шукати ради в мережі. І знайшов масу корисної інформації. Про що і поспішаю з вами поділитися, так як проблема дійсно нестандартна.

перші дії

Якщо зіткнулися з такою проблемою, не впадайте у відчай, я підкажу вам що робити. Для початку поясню, через що таке могло статися. Майже всі користувачі користуються збірками, які скачали з мережі і самостійно записали на флешку або диск. Ніхто не дає гарантії, що завантаження файлів пройшла без пригод. Може бути, якась частина не докачати, а тепер винда просить драйвера для оптичного приводу. Плюс до цього, можливо сам образ диска був битий або заражений вірусом (перевірити образ на віруси можна тим же Comodo Internet Security). Ви ж цього не можете знати, правильно?

Перше, що треба зробити – знайти інший образ з дистрибутивом і ще раз записати його на змінний носій. Важливо також бути впевненим, що ваше пристрій повністю справно. Інакше так можна промучувати не одну годину. Спробуйте поміняти USB-порт при підключенні флешки. Може бути, він розхитався і почав давати збої.

Якщо це не допомогло, переходимо до наступного кроку.

Помилки через комплектуючих

Поки намагаєтеся встановити операційну систему з інших дистрибутивів, звертайте увагу, драйвера якого пристрою потрібно отримувати ваш комп’ютер. Наприклад, якщо системі потрібно ПО для жорсткого диска, причому кожен раз, то цілком можливо, що проблема в BIOS або в коннекте вінчестера.

Якщо ОС при установці вимагає драйвера для дисковода, то цілком можливо, що також збилися налаштування БІОС. Буває, що при необережному поводженні коротить кабель SATA який живить комплектуючі від материнської плати. Через це налаштування БІОС збиваються, то вимагає їх коригування.

Для того, щоб увійти в його налаштування, необхідно відразу після перезавантаження ноутбука затиснути одну або кілька клавіш. Залежно від моделі ноута варіюються і потрібні кнопки. Наведу табличку, яка допоможе вам знайти ці клавіші.

Якщо все зроблено правильно, то з’явиться ось така табличка.

Далі, в розділі з жорсткими дисками, знаходите свій девайс і змінюєте його пріоритет на Disable або None. Вінчестери бувають двох типів – SATA і IDE. Якщо не знаєте яка саме ваша модель, то перевірте обидві вкладки з HDD в Біосе. Перезавантажитеся, і зробіть зворотні зміни. Потім знову запустіть ПК і спробуйте установку системи заново. Якщо ПК знову вимагає драйвера для жорсткого диска, значить, проблема апаратна.

Теж саме стосується і вашого дисковода. Тільки в Біосе ви відключаєте вже не вінчестер, а привід.

Рішення апаратних проблем

Якщо все, що описано вище не допомогло, то доведеться розбирати вашу машину. За великим рахунком, проблем з цим на ноутбуках немає. Перевернув, розкрутив, зібрав. Але опишу все поетапно.

Спочатку ви виключаєте ПК, витягуєте кабель живлення і виймаєте батарейку. Обов’язково! Інакше, ви можете спалити всі комплектуючі, так як в елементі живлення є заряд, і він може привести до короткого замикання! Вам же потрібно вирішити проблему з драйверами, а не купувати новий комп’ютер.

Потім, треба викрутити все болтики, але не втратьте їх. Зніміть панель і частина корпусу. Перед вами постане майже ось така ж картинка, як на зображенні знизу.

Сам жорсткий диск знаходиться ось тут.

Його потрібно відключити і знову підключити, але спочатку зніміть кріплення, інакше вони завадять це зробити. Просто посуньте його в сторону, витягніть, про всяк випадок, продміть контакти. Буде краще, якщо ви протрете їх звичайною гумкою для ручки. Потім приєднаєте девайс назад. Також поставте кріплення. Про всяк випадок можете подивитися відео в мережі, як це робиться

Якщо система вимагала драйвера для дисковода то знімати відповідно потрібно ваш привід. Потім все збираєте, перезапускаєте ПК і пробуєте встановити систему заново.

Якщо все пройшло вдало, система встановилася без помилок, то перше, що треба зробити, це поставити драйвера на вай-фай. Вам буде потрібно вийти в мережу і скачати програму для діагостікі вашого вінчестера. Наприклад, HDD Regenerator для Windows. Завантажити можна тут. Встановіть софт і проведіть повну перевірку. Програма сама підкаже що вам робити і в якому стані ваш девайс.

Якщо всі показники в нормі, то потрібно оновити драйвера на сам HDD. Де їх скачати? Луше всього на сайті виробника. Якщо це важко, скористайтеся утилітою Driver Booster Free. Завантажити ви зможете її звідси. Запустіть сканування, і вона сама зробить всі необхідні дії. Залишиться тільки перезавантажити ноутбук. Таким чином проблема з помилкою драйверів вирішується на корені.

Завжди акуратно ставитеся до вашого ноутбука. Не кидайте, не бийте по ньому, особливо в області жорсткого диска. Це крихке комплектує, яке легко пошкодити. У ньому зчитує голівка знаходиться на відстані товщини волосся від магнітних плашок. Якщо на них з’явиться подряпина, доведеться вам купувати новий девайс!

висновок

Я навів вам все методи, які допоможуть вирішити проблему з помилкою такого роду. У більшості випадків вона виникає саме через заздалегідь битого файлу образу системи або при помилках програми-завантажувача. З ліцензійними дисками операційних систем такої проблеми не спостерігається. Її можна часто зустріти в дистрибутивах-збірках. Такі я вам встановлювати не рекомендую.

Доморощені програмісти можуть понавтикать туди все що завгодно, а мучитися доведеться вам. Перед завантаженням читайте коментарі користувачів. Якщо дистрибутив битий, про це напишуть ті, хто вже його випробував.

На цьому я з вами прощаюся, мої шановні читачі.

Ссылка на основную публикацию