Причини по яким ноутбук не підключається до wifi мережі

Wifi з кожним днем ​​стає все популярнішим. Він повністю охопив квартири, офіси і громадські місця. Але часто з ним виникають різні проблеми. У цій статті ми поговоримо про те, чому ноутбук не підключається до wifi мережі.

Розглянемо основні причини, через які ноутбук не вдається з’єднатися з вайфай

Якщо говорити про те, чому ноутбук не підключається до wifi автоматично, то потрібно розглянути основні проблеми. Причин, пов’язаних з відсутністю підключення до wifi мережі багато. Ми розділимо їх на кілька типів:

 • Несправна робота самого ноутбука.
 • Проблеми з маршрутизатором.
 • Інші проблеми з мережами.

Отже, давайте розглянемо кожен з пунктів докладніше.

Проблеми з ноутбуком

Відсутність драйверів мережевої карти

Для використання wifi ноутом потрібно спеціальні драйвера. Зазвичай вони присутні на комп’ютері, але виникають ситуації, коли користувач вирішує перевстановити операційну систему. У таких випадках все драйвера доводиться викачувати заново.

Для того, щоб перевірити драйвер необхідно зайти в диспетчер пристроїв. Якщо ви не знайдете там пункту «бездротової адаптер», то це означає, що потрібно трохи оновити програмне забезпечення системи. Кладемо ноутбук на зворотну сторону і шукаємо номер моделі. Далі переходимо на сайт виробника і вводимо його. викачуємо драйвер вайфая і він автоматично встановлюється. Але звичайним користувачам такий метод не підходить. Чому не підходить? Існує більш простий спосіб. В адресному рядку браузера пишемо «drp» або «driver booster». Це спеціальні паки драйверів, які автоматично відновлять вашу систему. Викачуються вони абсолютно безкоштовно з сайту виробника. Встановлюємо їх і запускаємо. Далі шукаємо кнопку для початку оновлення. Натискаємо і чекаємо поки все драйвера оновляться.

Не забудьте перезавантажити комп’ютер після виконаних операцій.

На ноут вимкнений бездротової адаптер вайфай мережі

Однією з причин відсутності підключень до wifi може бути відключений адаптер. За нього відповідає спеціальна лампочка, яка схожа на антену. Знайти її можна на передній панелі ноутбука. Якщо лампочка горить, то проблема не в ній.

Якщо ж бездротової адаптер вимкнений, то необхідно його запустити. Для цього натискає клавіші «fn» + «*». Замість * необхідно вибрати кнопку на якій намальована антена. У всіх пристроїв вона різна. Після цього лампочка повинна загорітися. Якщо цього не сталося, то поверніться до пункту оновлення драйверів.

Чи не працює служба автоматичної настройки WLAN

Ця проблема може виникнути досить рідко, але ми її розглянемо. Спочатку потрібно зайти в «виконати». Для цього затискаємо комбінацію клавіш win + r. З’явилося невелике вікно. Вводимо в нього рядок «services.msc». Після цього відкривається меню служб. Запускаємо службу автоматичної настройки WLAN. Для цього натискаємо по ній правою кнопкою миші і натискаємо на рядок «запустити».

Після даної процедури wifi має запрацювати.

Ще проблеми, пов’язані з ноутом

Існує ряд очевидних проблем, при яких ноутбук не підключається до wifi. Розглянемо їх:

 • Неправильно введені пароль і ім’я wifi. Необхідно просто перевірити всі введені дані. Не забудьте вимикати caps lock і ставити введено правильно при написанні ключа. Також проблема може бути в неправильному мовою введення.
 • Якщо ви перебуваєте на пристойній відстані від роутера, то необхідно піднести ноутбук ближче до нього.
 • зламався вай фай приймач в ноутбуці. У таких випадку допоможе тільки професійний ремонт, що може обійтися у велику суму.

Якщо ж ви розумієте, що дані рішення вам не допомагають, то просто перезавантажте ноут. Якщо все одно нічого не запрацювало, то перейдемо до проблем з роутером.

Проблеми, пов’язані з роутером

Виключено бездротове з’єднання

Спочатку потрібно переконатися, що маршрутизатор включений і працює. Після цього перевіряємо включено чи бездротове з’єднання. Якщо ж воно вимкнене, то виконуємо наступні дії:

 • Запускаємо браузер.
 • Вводимо в адресний рядок ip вашого маршрутизатора. Знайти його можна на зворотному боці пристрою.
 • При вході вказуємо логін і пароль. Стандартними є admin / admin.
 • Переходимо в настройки і включаємо бездротове з’єднання.
 • Якщо потрібно, то змініть ssid і ключ від вашого wifi.

Після цього ваш пристрій має виявити вайфай.

Перевіряємо mac адресу

Буває випадки, коли всі дані введені правильно і ноутбук бачить мережу, а підключити не вдається. Якщо ви зіткнулися з таким, то необхідно перевірити MAC адресу через якого доступ для деяких пристроїв обмежується.

Заходимо в настройки вашого маршрутизатор так, як ми робили це в попередньому пункті. Знаходимо параметр «режим обмежень». За замовчуванням він повинен бути відключений. Рекомендується не використовувати його в домашній мережі. Але якщо він все таки потрібен, то перевіряємо список заблокованих пристроїв. Якщо там вказано mac адресу вашого пристрою, то видаляємо його зі списку.

Чи не працює сам інтернет

Необхідно розуміти, що wi-fi і інтернет – різні процеси. Бувають випадки, коли на ноутбуці пише обмежений доступ підключення. У таких випадках необхідно підійти до комп’ютера і перевірити інтернет на ньому. Якщо він не працює, то і роздати його не вийде.

також обмежений доступ до мережі може виникати відразу при запуску ноутбука. Не варто панікувати, просто трохи почекайте.

Пам’ятайте, що якщо інтернет підключений, то це не означає, що він працює.

зовнішні перешкоди

Якщо ви підключилися до інтернету, але він різко перестав працювати, то варто розуміти, що wifi дуже залежимо від зовнішніх факторів. Стіни, меблі, побутова техніка можуть сильно послаблювати сигнал. У подібних ситуаціях необхідно перенести ноутбук ближче до маршрутизатора.

Якщо ж ви не бажаєте тримати пристрої на близькій відстані, то необхідно придбати ретранслятор. Встановіть і налаштуйте. Після цього підключіться до нього. Таким чином, ви сильно збільшите зону покриття сигналу wifi.

Підведемо підсумки

Причин по яким не працює wifi на ноутбуці багато. Про більшу частину з них ми вам вже розповіли. Але бувають моменти, коли wifi не працює через несправність самого маршрутизатора або ноутбука. Спробуйте перезавантажити пристрою, якщо це не допоможе, то зверніться в сервісний центр.

Ссылка на основную публикацию