Причини зависання комп’ютера

Сьогодні ми розглянемо основні причини зависання комп’ютера. Ось кілька порад щодо профілактики комп’ютерного збою.
Починати слід завжди з пошуку причини зависання комп’ютера. Чому, власне, гальмує ПК? Збій в роботі, може, і один, а може, їх і багато. Погляньмо на приклади, які я навів нижче

Причини зависання комп’ютера

температура

Добре якщо одна третина всіх користувачів взагалі здогадується про існування такого фактора, як температура процесора. Перевірити її можна простим російським способом: намацавши радіатор. Травмоопасно, можна схопити опік або удар струмом. Зате просто. Існує спосіб складніше, але вже куди ефективніше. Є спеціальний софт для контролю температури процесора – Everest, наприклад. Встановлюємо і перевіряємо. Якщо вона показує дані вище п’ятдесяти градусів, можна бити на сполох: перевіряти вентилятори, продувати радіатор, а ще дієвіше – зняти його і накласти новий шар термопасти, яка напевно вже давним-давно висохла. Про те як визначити температуру комп’ютера читайте тут.

Реєстр

Якщо користувач постійно щось встановлює або видаляє, то цим самим знаходить проблеми собі. Точніше не собі, а комп’ютера. Видалення програми – це зовсім не повне знищення її з дисків. Програма CCleaner допоможе розгребти із залишками активної діяльності. Прибирання після збирання, іншими словами. Програма після виставлення параметрів сама знайде всі проблеми, невірні розширення, а після натискання клавіші «виправити» з ними розбереться. Про те, як почистити реєстр на Windows 10, Ви також можете в одній з наших статей. Для цього достатньо перейти за вказаним URL.

Файл підкачки

При невеликому обсязі оперативної пам’яті і такому ж файлі підкачки просунуті гри будуть вередувати. Зміна розміру віртуальної пам’яті може вирішити таку проблему. Читайте – Що таке файл підкачки.

автозапуск

Пам’ять займає також і безліч програм, що сидять в автозавантаженні. Їх потрібно прибирати, залишаючи ctfmon і антивірус.

Перевантаження системного жорсткого диска

Один з дисків обов’язково є системним, і він завжди істотно менше інших. А багато тримають файли музики і фільмів на робочому столі. Можливо, через незнання, що робочий стіл теж на диску системному. Розвантаження його зробить свій внесок у швидкодію комп’ютера. Про те, як правильно форматувати і розділяти жорсткий диск, читайте тут.

віруси

Так-так, вони самі. Їх навіть можна поставити в самий центр цієї групи причини зависання комп’ютера. Так що потрібно стежити за тим, що антивірус працездатний і регулярно оновлюється.

Ссылка на основную публикацию