Принтер друкує смугами? Самостійне виправлення помилки

Несправність, при якій принтер друкує смугами, досить поширена як на струменевих, так і на лазерних пристроях. У більшості випадків виправити її досить легко. Метод боротьби з білими смугами на друку залежить від типу принтера. Струминне обладнання починає друкувати з смужками при проблемах з картриджем, системою подачі чорнила або друкуючої головкою. Поява таких артефактів лазерного друку може свідчити про несправності фотобарабана, пошкодженні бункера відходів або простій нестачі тонера.

Що робити, якщо принтер друкує смугами

Незалежно від типу використовуваного пристрою, якщо воно починає друкувати з смужками, слід перевірити кількість залишилася фарби. Якщо рідке чорнило або порошковий тонер закінчуються, це найчастіше викликає виникнення незаповнених ділянок на папері. Найнадійніший спосіб перевірки – візуальний. На жаль, він застосовується лише для струменевих моделей з системою безперервної подачі чорнила (СНПЧ). Поточний рівень фарби можна подивитися на виносних резервуарах, встановлених поряд з принтером.

При використанні лазерного обладнання або відсутності СНПЧ на струменевому апараті, скористайтеся спеціальними утилітами, призначеними для перевірки залишків тонера або чорнила. Зазвичай їх можна скачати на сайті виробника або знайти на диску, який входить в комплект поставки. Цей спосіб перевірки менш надійний, тому що у принтера немає можливості заміряти реальну кількість залишилася фарби в резервуарах. Замість цього використовуються дані із спеціального чіпа, який зберігає розрахунковий рівень. При низьких залишках заправте або замініть картриджі.

Важливим засобом, часто дозволяє позбутися від смуг під час друку, є система діагностики і обслуговування принтера. Вона також поставляється разом з драйвером. Незважаючи на те, що утиліти цього типу розробляються усіма виробниками пристроїв, використовуйте саме ту програму, яка підходить для вашої моделі. Запустіть обслуговування принтера, що включає прочищення друкуючих головок. У ряді випадків це дія допомагає вирішити такі проблеми:

  • Принтер друкує смугами;
  • На роздрукованих сторінках видно артефакти;
  • Баланс кольорів порушений;
  • Апарат друкує нечіткі або недостатньо контрастні документи.

Важливо знати! Якщо під час діагностики будуть виявлені несправності, система повідомить про рекомендовані способи їх виправлення. Однак бажано не виконувати серйозного самостійного втручання до закінчення терміну гарантії. При наявності слідів ремонту гарантія може бути скасована.

Що відбувається при друку на лазерному принтері

Причиною появи смуг найчастіше є брудний чи пошкоджений компонентів картриджа. Ефективний ресурс фотобарабана залежить від моделі використовуваного обладнання, найчастіше він становить від 2 до 10 тисяч роздрукованих сторінок. Після цієї кількості світлочутливий шар стирається настільки, що пристрій починає друкувати з чорними смугами. Дефект може проявлятися як на краях, так і на всій поверхні сторінки. Для усунення смуг замініть фотобарабан або весь картридж.

Поява темних смуг і точок в різних місцях на сторінці може бути викликано порушенням герметичності ємності з тонером. При такій поломці частина тонера висипається в процесі роботи, забруднюючи барабан і надалі переносячи на папір. Для діагностики витягніть картридж, огляньте і потрусіть його. Якщо з картриджа сиплеться тонер, знайдіть, в якому саме місці порушена герметичність. Найчастіше проблема виникає близько зношених гумових ущільнювачів.

Важливий рада! Заправляйте картридж якісними матеріалами або користуйтеся послугами перевірених сервісних центрів. Використання поганого тонера не тільки знижує якість друку, але і підвищує знос деталей.

Що відбувається при друку на струменевому принтері

При роботі цього виду друкарського обладнання на папері також можуть з’являтися смуги. Якщо ви вже перевірили рівень чорнила та співи справили очищення сопел через спеціальну програму, швидше за все, проблема виникає через попадання бульбашок повітря в картридж при заправці або серйозного засмічення сопел. У цьому випадку найбільш ефективним рішенням стане заміна картриджа або голівки.

Пристрої зі встановленою СНПЧ, мають окрему головку, яку можна зняти і очистити. У деяких моделях принтерів друкуюча головка сполучена з картриджем, тому її заміна неможлива. Для усунення несправності встановіть новий оригінальний картридж або сумісну модель від альтернативного виробника. Також можна спробувати зняти картридж і на деякий час поставити його на серветку або ватний диск, просочений розчином для чищення.

Зверніть увагу! Основна причина засмічення друкуючої головки – тривалий простій пристрою. Залишки чорнила в дюзах засихають, заважаючи проходженню нової фарби. В результаті цього на роздрукованих сторінках з’являються незаповнені області.

Ссылка на основную публикацию