Пилосос робот, який вибрати: порівняння різних брендів

Кілька років тому роботи-пилососи були, швидше за все, дорогою іграшкою, ніж практичним засобом для прибирання приміщення. Але сьогодні ситуація зовсім інша. Ці маленькі пристрої стали більш потужними, інтелектуальними і практичними. Вони ефективно справляються з прибиранням приміщень і вже встигли набрати неабияку популярність. Однак іноді, намагаючись вибрати найкращий робот-пилосос для прибирання будинку, люди відчувають труднощі, адже моделей досить багато. Як же серед великої кількості пропозицій вибрати саме той прилад, який максимально ефектно впорається з поставленими завданнями?

Пропозиції на ринку

Без сумніву, найвідомішим виробником роботів-пилососів є американська компанія iRobot. Ці пристрої все більше завойовують вітчизняний ринок. Вони, звичайно ж, хороші і володіють багатьма перевагами, але можна також звернути увагу і на інших виробників.

IRobot Roomba

Не менш популярними є роботи для прибирання будинку компанії Yujin Robot, які випускаються під маркою iClebo. На сьогоднішній день південнокорейський виробник пропонує моделі четвертого покоління iClebo Arte і iClebo Pop. Ще одна компанія, заснована в Силіконовій долині Neato Robotics, пропонує кілька моделей, різних по дизайну і комплектації. Популярність її роботам забезпечив лазерний далекомір, який дозволяє формувати карту приміщення. Це сучасний винахід допомагає роботу пересуватися раціонально, не залишаючи неприбраних ділянок.

iClebo Arte

Дешевші роботизовані пилососи пропонує китайський виробник xRobot. Його продукція представлена ​​також під брендами Clever&Clean, Qwikk, LRobot і е-Робот. Виробник копіює моделі відомих брендів. Але при цьому якість матеріалів тут невисока, а алгоритми роботи не надто ефективні. Сервісна підтримка і дизайн – одні з головних критеріїв вибору. Ну а моделі таких виробників, як Ecovacs і Panda не виправдають надій, програючи відомим брендам по ряду важливих параметрів. Хоча потрібно сказати, що моделі Panda активно просуваються на ринку маркетологами.

Причини цінової різниці

Часто покупці задаються питанням: чому, наприклад, роботи-пилососи iRobot коштують набагато дорожче, ніж майже такі ж на вигляд прилади xRobot? Звичайно ж, моделі дуже схожі, але якщо заглибитися в деталі – різниця виявиться досить велика.

Xrobot M-788

Недоліки дешевих моделей полягають в наступному:

 1. Відсутність захисного кожуха на турбощітки дешевших моделей xRobot призводить до того, що різні проводи, нитки і ганчірки будуть намотується на вісь щітки, приводячи до зупинки робота.
 2. Ворсинки бічних щіток зроблені з простої волосіні і закріплені до основи бічної щітки перпендикулярно. Таке рішення призводить до збільшення навантаження на корпус щітки, в результаті ворсинки перегинаються, ламаються або випадають.
 3. Якість матеріалів істотно нижче, ніж, наприклад, у iRobot, iClebo, або Neato.
 4. Дешеві роботи будуть служити набагато менше, ніж дорогі моделі.

На жаль, це далеко не всі недоліки дешевих роботів-пилососів. На відміну від них, модель iRobot Roomba оснащена кожухом, а бічні щітки посаджені на надійну гуму, що призводить до зменшення тиску і збільшення терміну служби. моделі iClebo Arte оснащені двома загнутими в напрямку обертання щітками. Це істотно знижує навантаження і також збільшує термін служби. Щітки легко знімаються для очищення без необхідності застосування інструментів. Тут також є захисний кожух. останні моделі Neato Botvac оснащені ще й маленькими щітками збоку.

ефективність навігації

Вибираючи робот-пилосос для будинку, обов’язково варто звернути увагу на тип навігації. Прилади китайського виробництва оснащені найпростішими навігаційними технологіями. Їх пересування хаотично і якщо розміри кімнати більше 55 м², робот не зможе забезпечити ефективну прибирання.

Виробники iRobot поліпшили свою навігаційну систему, їх роботи також рухаються хаотично, проте прибирання будинку проводиться набагато ефективніше з захопленням майже всієї площі. Для кращої орієнтації в приміщеннях, роботам iRobot і xRobot потрібно встановлювати маяки-координатори. Roomba 880 таким способом може прибирати всю квартиру, знаходячи базу для підзарядки.

Якщо говорити про моделі Neato Botvac і iClebo Arte, то їх навігаційні системи більш ефективні. Роботам відомо, в яких місцях квартири проводилося прибирання, а в яких ще немає. Пам’ятають вони і місцезнаходження бази. Тому в квартирах, площею 60 м² та більше найкраще застосовувати саме ці моделі. Хоча, справедливості заради варто відзначити, що і ці моделі схильні до збоїв і можуть зупинитися в будь-якому місці квартири або будинку з розрядженим акумулятором.

ефективність збирання

Функціональність – важливий критерій вибору. І тут варто зазначити, що недорогі роботи оснащені великою кількістю функціональних можливостей. Наприклад, майже всі моделі xRobot обладнані таймером, крім того, ці моделі можуть протирати підлогу вологою серветкою, проте якість її набагато нижче, ніж такий же серветки в апаратах iClebo. Також китайські роботи оснащені ультрафіолетовою лампою, але це скоріше маркетинговий хід, ніж гідна функціональна можливість.

Всі сучасні роботизовані пилососи оснащені датчиками зіткнення і визначення перепадів висоти. Крім того, всі вони мають здатність повертатися на базу для підзарядки, але як вже говорилося вище, моделі Neato і iClebo роблять це набагато ефективніше і можуть прибирати у всіх приміщеннях будинку або квартири.

Neato XV-11

ефективність акумулятора

Тип акумулятора має велике значення. Намагаючись заощадити, виробники використовують Ni-MH акумулятори, наприклад iRobot, xRobot і Neato. Але, Li-Ion або полімерні батареї сучасніше, їх застосовують в роботах-пилососах iClebo. Такі акумулятори витримують більше 1000 циклів перезарядки, помітно не втрачаючи при цьому своїх якостей. Li-Ion батарея в пристроях iClebo буде ефективно працювати протягом трьох років.

роботизовані пилососи iRobot, iClebo і Neato на відміну від xRobot застосовують спеціальний алгоритм, який сприяє оптимальному витраті рівня заряду акумулятора. Це дозволяє їм на 20-30 хвилин продовжити прибирання будинку без необхідності перезарядки. Китайські ж виробники якщо і застосовують подібний алгоритм, то він тут гранично спрощений.

Критерії вибору робота-пилососа

При виборі робота-пилососа потрібно звертати увагу на ряд головних критеріїв:

 1. Максимальна площа збирання. Якщо пилосос розрахований на площу 50 м², йому не впоратися з прибиранням будинку, площею 90м².
 2. подолання перешкод. Якщо висота килима змушує пилосос постійно застрявати, він не зможе ефективно займатися прибиранням. Якщо порівняти з точки зору прохідності, найефективніший в цьому плані iRobot Roomba 700.
 3. Прибирання за розкладом. Один раз налаштований робот буде самостійно починати і закінчувати прибирання.
 4. м’якість торкання. Це властивість дозволить уникнути жорстких ударів, зберігаючи корпус пилососа і предмети в кімнаті. Перевага варто віддавати пилососів з невеликою вагою, наприклад iClebo Arte (2,8 кг).
 5. Спосіб фільтрації повітря. Справжні ефективні НЕРА фільтри встановлені тільки в дорогих моделях iClebo Arte і iRobot Roomba. Дешеві китайські роботи оснащені тонким паперовим фільтром.
 6. Обсяг збірника пилу. Пилозбірник об’ємом 0,3 л заповниться дуже швидко. Однак для будинку, площею 40 м² цього досить, за умови відсутності тварин. Якщо площа більше 80 м², пилозбірник потрібно вибирати об’ємом 60 л і більше.
 7. Комплектація. Робот-пилосос доповнюється дистанційним пультом, запасними щітками, фільтрами, обмежувачами руху і координаторами.

При покупці робота-пилососа потрібно обов’язково звернути увагу на доступність запасних частин і сервісного обслуговування. Адже для дешевого приладу від майже невідомою китайської компанії буде неможливо знайти запасні частини.

підводимо підсумки

Щоб вибрати робот-пилосос для будинку, який буде ефективно виконувати свої функції, працюючи надійно тривалий час, потрібно звертати увагу на моделі від відомих виробників. це моделі iRobot, Neato і iClebo.

Також непоганими є і китайські моделі xRobot, вони дешевші і не поступаються за функціональністю дорогим моделям, але якість матеріалів, автоматики і збірки тут набагато нижче. Низька ціна, звичайно ж, приваблює, але якщо є можливість, краще вибрати робот-пилосос від відомого, надійного виробника, який надає гарантію, сервісне обслуговування і доступність запасних частин.

Ссылка на основную публикацию