ReadyBoost – що це таке?

Отже – ReadyBoost, що це таке? технологія ReadyBoost дає можливість використовувати карти пам’яті і flash-накопичувачі з інтерфейсом USB для зберігання найбільш часто використовуваних файлів. Хоча в даний час жорсткі диски перевершують flash-накопичувачі за швидкістю роботи, при роботі з файлами невеликого розміру останні можуть виявитися помітно швидше.

Невеликий тест з технологією ReadyBoost

На діаграмі нижче показано час запуску Adobe Photoshop CS3 і відкриття 14 зображень в ньому з технологією ReadyBoost і без неї. Результати на обличчя.

Особливості використання технології ReadyBoos

Використання технології ReadyBoost в операційній системі Windows 7 має ряд особливостей:

  • Розмір flash-накопичувача повинен бути не менше 1 Гб, а краще, щоб обсяг перевищував розмір оперативної пам’яті в 1-2 рази.
  •  Накопичувачі, що застосовуються для ReadyBoost, повинні мати високі показники швидкості запису і читання.
  • В даному режимі можуть працювати до восьми flash-накопичувачів одночасно.
  • Якщо комп’ютер використовує твердотільні жорсткі накопичувачі (SSD) застосування ReadyBoost в більшості випадків не має сенсу, оскільки SSD-диски зазвичай не поступаються за швидкісними характеристиками flash-дисків.

Як включити ReadyBoost?

У момент підключення flash-диска до ПК виводиться вікно автозапуску, яке має пункт, що пропонує прискорити роботу системи за допомогою ReadyBoost. Якщо вікно автозапуску не виводиться, йдемо сюди: «комп’ютер»-«Накопичувач (E 🙂»-«властивості»-«ReadyBoost«.

Після кліка по пункту «Прискорити роботу системи»Запуститься перевірка швидкості роботи пристрою, і, якщо параметри відповідають вимогам, з’явиться діалогове вікно для налаштування параметрів. Для того, щоб віддати весь доступний простір диска, виберіть параметр «Надати цей пристрій для технології ReadyBoost«. Якщо необхідно виділити тільки частину накопичувача, виберіть пункт «Використовувати цей пристрій»І вкажіть розмір, який необхідно зарезервувати для цих цілей.

Якщо ви вирішили виділити для ReadyBoost тільки частина диска, на останньому просторі можна зберігати файли. Також можна в будь-який час відключити flash-диск, не забуваючи при цьому активувати команду безпечного вилучення. Для того, щоб відредагувати параметри ReadyBoost, або взагалі відключити функцію, йдемо сюди: «комп’ютер»-«Накопичувач (E 🙂»-«властивості»-«ReadyBoost«.

висновок

Дана технологія вперше з’явилася в Windows Vista і викликала різну реакцію серед комп’ютерних фахівців, багато з яких сумнівалися в ефективності новинки і не повністю розуміли що таке ReadyBoost. Дійсно, нарощування обсягу оперативної пам’яті – хороший спосіб прискорення роботи ПК, і простіше купити новий модуль пам’яті, ніж окремий flash-диск для активації ReadyBoost. Але деякі моделі нетбуків, ноутбуків, а також в старих ПК може просто не виявитися вільних роз’ємів, які можна використовувати для установки плати пам’яті. В цьому випадку технологія ReadyBoost може виявитися корисною, особливо якщо система використовує менше двох гігабайт оперативної пам’яті. Також можна використовувати технологію, якщо пристрій використовує застарілий жорсткий диск, який має низьку швидкість роботи. При наявності достатнього обсягу ОЗУ і сучасного жорсткого диска активація режиму ReadyBoost не дасть відчутного ефекту.

Ссылка на основную публикацию