Ремонт комп’ютера і ноутбука самостійно. Залізо.

Ремонт комп’ютера самостійно? Цілком реально. Тут будемо працювати конкретно з залізом комп’ютера, використовуючи вимірювальний і монтажний інструмент. Або спробуємо замінити окремі комп’ютерні складові самостійно.

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ! Якщо ви не впевнені в своїх силах – не варто починати. Не кожному в силу певних і зрозумілих обставин дана можливість самостійно розібратися в несправності вашого електронного друга. Прикиньте ще раз, чи варто воно того …

Якщо ви збираєтеся вникнути докладніше в фізичний ремонт комп’ютера, ноутбука, монітора і т.д., без теоретичної підготовки не обійтися. Ремонт конкретних пристроїв, приклади яких тут будуть розглянуті, швидше за все для конкретного вашого випадку виявиться марним і незрозумілим. Так що дивіться по сайту, я буду робити посилання на статті з теоретичної підготовки. Постараюся розжовувати досконально.

Далі. Основна увага буде приділена відновленню інформації з жорстких і гнучких дисків. Це найважливіше місце в питанні ремонту. Носії інформації не дороги, однак збережені на них дані представляють величезну важливість для користувача.

Ремонт комп’ютера самостійно

Якщо мова йде про стаціонарному варіанті, то я схиляюся до проблем ремонту лише окремих його блоків. Блоків, які є сенс і можливість відремонтувати в домашніх умовах. Конкретні блоки:

  • блок живлення і усунення проблем в зв’язку з наближенням або виявленої його несправністю
  • заміна комплектуючих комп’ютера. Ремонт мікросхем (від материнської плати до планок ОЗУ і заміни чіпів мостів) має сенс, якщо складові комп’ютера дійсно дороги. А в цьому випадку вам пряма дорога в майстерню. Заощадите час, гроші і нерви. Але за допомогою моїх уроків ви не дозволите себе обдурити і за ціною питання і по часу ремонту. Якщо ж вартість плати не перевищує 2000-х тисяч, то повірте – часом краще заощадити на пиві місяць і придбати новий екземпляр.
  • монітори. Окрема графа. ЕПТ монітори пішли в небуття. Сучасні екрани в своїй електронній начинці вже не дозволяють нам, доморощеним ремонтникам копатися дідівськими паяльниками з товстезними жалами і порядком запилених і посірілим від старості припоєм. Справжнім бійцям в підмогу тепер паяльні станції чималу вартість, що дозволяють працювати з дрібними радіодеталями. Так що я обмежуся демонстрацією ремонту габаритного навісного електронного обладнання.
  • принтери і інша оргтехніка. Практично не займаюся, але заради поповнення багажу знань, розглянемо і це питання.

Список необхідного обладнання для ремонту навмисне не наводжу. Для кожного прикладу він свій і буде приводитися окремо.

Останнє. Оцініть свої сили і запас міцності. Ремонт комп’ютерів – доля посидючих професіоналів. Обидва слова ключові. Удавана швидкість при відновленні вашої техніки – ознака великого досвіду ремонтника. Більшості з нас до цього далеко, і з цим необхідно поки змиритися.

Ссылка на основную публикацию